166 obserwujących
4938 notek
4991k odsłon
  1757   5

Ładowanie

Najbardziej boli zawiedziona miłość.

Morawiecki do pacjenta po operacji: mam dla Pana dwie wiadomości jedną dobrą, a drugą złą. Którą Pan chciałby usłyszeć najpierw?

Złą- mówi pacjent.

Otóż obciąłem Panu niewłaściwą nogę - powiedział dr MM.

A jaka jest dobra?

Potrafię się przyznać do błędu - odpowiedział Mateusz. [Roman Giertych].

Oko.press zauważa, że tak niskich ocen władza nie miała od czasów Ewy Kopacz w 2015 roku. Rząd Mateusza Morawieckiego jest dobrze oceniany jedynie przez 34% Polaków. To niewiele więcej od poparcia, które miał tradycyjnie PiS. Teraz jednak partia ma niższe notowania, około 29% wedle ostatnich sondaży.

Komentatorzy się nie dziwią. Wyborców bowiem PiS-u nie bardzo obchodzą afery. Nie bardzo ich też porusza jakiś tam upadek wizerunku Polski, jej międzynarodowa izolacja. Także fakty ujawnione przez maile Dworczyka, gdzie można przeczytać o różnych ciemnych interesach, przepalaniu pieniędzy lub rozkradaniu środków budżetowych.

Suweren bowiem ma wreszcie kogoś, kto mu mówi, że go kocha jakim jest. Wszak od pokoleń lud trwa w przekonaniu, że inteligenci to złodzieje, Żydy, masony i cykliści, co to nie pracują, a żerują na pracowitym narodzie. Teraz nareszcie widzi pracowitych w salonach. To co, że podglądają, podsłuchują. Dzielą się dobrem z narodem, bo to swojacy. A inwigilują, bo zdrada czai się wszędzie.

Teraz dopiero, kiedy Nowy Ład uderzył w suwerena, ten się może zbiesić. Stąd gorące zapewnienia władz, że w wyjątkowych sytuacjach popełnia się błędy, ale się do nich przyznają. I będą je naprawiać.

I rządzący naprawdę chyba wierzą, że potrafią swoje błędy naprawić. Nic to, że wyznająca podobną ideologię i podobnie postępująca PZPR tego nie umiała. Ona nie miała za sobą kleru, a PiS go ma. Nikt tedy nie powie suwerenowi, aby nie wierzył władzy, bo to bezbożnicy.

Tyle tylko że księża nie mają wpływu na prawa ekonomii. Nie mogą więc niczego nakazać w tym względzie. Prawdą wprawdzie jest to, w co się wierzy, ale właśnie zwątpienie prowadzi do poznania rzeczywistości. A tego się od ludu należy spodziewać w najbliższym czasie.

Bo wprawdzie zarobki się podniosły bardziej od inflacji, ale to oznacza, że koszta pracy zaczną rujnować pracodawców równie skutecznie, jak to robi Nowy Ład. I teraz stare błędy – podnoszenie minimalnej płacy – nałożone na podatek od bogactwa, zapisany w Nowym Ładzie, dadzą o sobie znać. Czekają więc nas z jednej strony drożyzna i plajty, z drugiej rozgoryczenie suwerena. I znowu transformacja.

Na rysunkowym dowcipie z czasu komuny Żyd mówi do Polaka: wy też jesteście narodem wybranym, tylko do eksperymentów gospodarczych. Wraca nowe.

Lubię to! Skomentuj81 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka