166 obserwujących
4944 notki
4998k odsłon
  253   2

Rywalizacja

Ukąszenie heglowskie stale infekuje

"Na naszych oczach spełnia się właśnie najczarniejszy scenariusz, o który my, doradcy podatkowi, ostrzegaliśmy od wielu miesięcy. Polski Ład, całkowicie nieprzemyślana rewolucja podatkowa, boleśnie dotyka kolejne grupy zawodowe". Prof. A. Mariański przew. Krajowej Rady Doradców Podatkowych [Leszek Balcerowicz].

Partia Razem ma rozwiązanie problemu inflacji. Proste jak drut. I łatwe. Należy tylko zaordynować automatyczne powiększanie płac w miarę wzrostu cen. Nikt na to dotąd nie wpadł? A komuniści?

Bezbożni lewicowcy są więc równie groźni dla gospodarki jak pobożni. Dobrze, że nie wpadli na to, aby sobie zaskarbić łaski Tadeusza Rydzyka i naśladującego go kleru. Jak nic by byli u władzy. Charyzma bowiem Adriana Zandberga łatwo się może mierzyć z preześną, a odwagi ma wyraźnie więcej.

Szczęśliwie Zakonnik wybrał prawicę i przesunął ją z zachodnich preferencji, czasem tam wykazywanych po wojnie, na wschodnie. Bliskie zresztą prawicowcom od czasu Narodowej Demokracji i po wojnie również widoczne, głównie w poczynaniach epigonów ONR-u.

Przestawienie postkomunistów na klerykalizm wydało mu się chyba zbyt kłopotliwe. A sukces miałby raczej większy. Wszak po transformacji lewica dochodziła do władzy. Przywrócona Wschodowi moze by nie dopuściła do unijnej akcesji, na co PiS-owi nie starczyło determinacji.

Teraz więc skrajni lewicowcy udają, że nie mają pojęcia o spirali inflacji i chcą się w populizmie ścigać z dobrozmieńcami. Pozornie nie mają w tym wielkich szans, gdyż rydzykowcy ich nie zaakceptują, bo by stracili szatana, którym mogą straszyć.

Tymczasem w Sanoku zastrajkowała załoga miejscowej wytwórni autobusów. Akcję poparły wszystkie związki zawodowe. Żądają podwyżek w wysokości 800 złotych miesięcznie na głowę. Bo Inflacja. Bo wielkie spółki mają proporcjonalnie wielkie zyski, przejmowane przez udziałowców. Czysta lewica i to na Podkarpaciu.

A wydawało się, że PiS-u nie da się przebić w absurdach. Nikomu. I co? Ukąszenie kaczystowskie?


Lubię to! Skomentuj26 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka