166 obserwujących
4970 notek
5013k odsłon
  428   3

Oczekiwania

Znowu przegrali

Gratulacje @EmmanuelMacron. Dzięki Twojej wygranej będzie więcej Europy w Europie. I mniej Rosji. A już niedługo nadejdzie taki dzień, że będziemy mieli Paryż w Warszawie [Donald Tusk].

Spór w PAŻP nadal pozostaje nierozstrzygnięty. Wynikł on stąd, że wobec pandemii wprowadzono tam nowy regulamin płac dla kontrolerów ruchu powietrznego. Obniżono ich wynagrodzenia o około 25%, bo zaraza spowodowała ograniczenie ruchu lotniczego i kontrolerzy się rzekomo obijali.

Rzecz zrazu była w gestii wiceministra Horały, który nadzorców łąk, zalegających przyszłe CPK, wynagradzał równie hojnie jak PAŻP kontrolerów powietrza przed pandemią. I to wedle jedynie słusznej metody musi być oczywiste. Wszak powietrza nikt nie widział, a łąkę każdy. To po co kontrolować coś, czego nie ma? Wszak świat jest taki, jakim się go postrzega.

Teraz jednak już sam minister infrastruktury się tym zajmuje. Dalej atoli nie ma to pozytywnych skutków dla kontrolerów powietrza. Minister też chyba nie chce im więcej płacić, pomimo ogłoszenia końca pandemii.

Zakładnikiem w tym wszystkim jest jak zwykle cała Polska. Bo to nie tylko zamrze ruch lotniczy nad naszym krajem i skończą się łatwe, podniebne podróże rodaków. Przestaną też do nas wpływać obfite dotąd opłaty, za utrzymywanie bezpieczeństwa lotów.

Na razie jednak jest kwiecień a dopiero od maja niebo nad Polską zostanie częściowo zamknięte. To jeszcze mnóstwo czasu. Potem zaś się powie, iż to kolejna szykana Zachodu. Może nawet, że to jakaś nowa odmiana paktu Ribbentrop-Mołotow.

I tylko ten TVN i inne takie media, co wszystko wypaplają. W dodatku się jeszcze okazuje, że, jak pisze wilczooki polityk, nie Budapeszt, a Paryż w Warszawie niebawem zawita. W Słowenii też wygrali liberałowie.

Jak tu żyć panie wicepremierze, jak żyć?


Lubię to! Skomentuj48 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka