166 obserwujących
4970 notek
5013k odsłon
  999   3

Oczywistość

Czystość ideowo-polityczna jest równie ważna jak kadry

Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta [Stefan Kisielewski].

Kary za utrzymanie Izby Dyscyplinarnej niebawem przekroczą miliard złotych. Sejm ma gwarantowaną większość dla jej likwidacji. Problem w tym, że jej nie ma w Zjednoczonej Prawicy.

Uruchomienie więc KPO, czyli otrzymanie przez Polskę ponad stu miliardów złotych byłoby równoznaczne z akceptacją uznania pozytywnej roli opozycji. Zaprzeczenie temu byłoby dla zmieniaczy dobra ważniejsze od złagodzenia inflacji i grożącego nam kryzysu?

Wytłumaczeniem może być strach przed wyjściem ziobrystów z koalicji. Jeżeli jednak są w stanie logicznie myśleć, to tego nie zrobią. Stracą bowiem bezpowrotnie profity, jakie przynosi im posiadanie władzy. Wszak następnego rządu nie stworzą już z nikim.

Byłby więc Prezes aż tak zacietrzewiony, że dla ideologicznej czystości ryzykuje los większości Polaków? Bogaczy – przepraszam, cwaniaków – jest u nas niewielu. Przecież poddanie się woli sejmowej większości przyniosłoby PiS-owi tylko propagandowe profity. Solidarna Polska i tak pozostanie w koalicji, wszystko więc pozostaje po staremu.

Z jednym wszakże wyjątkiem, opozycja nie poprze pozornych zmian w prawie. Wtedy nie tylko reforma sprawiedliwości, ale też zbiorowa świadomość realsocjalistycznego elektoratu by ucierpiała.

I mamy, co mamy.


Lubię to! Skomentuj45 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka