166 obserwujących
4945 notek
4998k odsłon
  505   0

Jednak

Forsa to grunt

Ziobryści poprą likwidację Izby Dyscyplinarnej? Będzie, że nie chcą, ale muszą? W przeciwnym wypadku… właśnie, co? Sami powiadają, że Polacy stracą dopłaty. A oni co by stracili, gdyby nie poparli? Nie przepadłyby im stanowiska w rządzie i spółkach skarbowych?

Zdaniem Zbigniewa Ziobry to Donald Tusk jest winny wstrzymaniu unijnych funduszy na KPO. To on i jego partia głosowały w Parlamencie Europejskim za zasadą dopłaty za praworządność. Premier Morawiecki też ponosi winę, bo ją nierozważnie przyjął. A to przecież Polska przyjmuje miliony uchodźców.

Pani komisarz Johansson powiada, że fundusze na pomoc uciekinierom są dostępne dla Polski. Nasz rząd chce jednak nowych, specjalnych, których jednakowoż nie można utworzyć przed uchwaleniem następnego budżetu.

Ziobryści pewnie o tym wiedzą, ale i tak sprawiali kłopoty. Zostali więc wczoraj postawieni pod ścianą. Zrozumieli przeto, że jak się będą upierać przy Izbie, sprowadzą już teraz na siebie wszystkie konsekwencje utraty władzy. Bo albo się zgodzą na warunki PiS, albo jesienią będą przyspieszone wybory. Bez dostępu do list PiS-u. Takie dostali ultimatum i podobno się ugięli.

Suwerenność nie ma ceny. To dewiza, którą Solidarna Polska głosiła przy każdej okazji. Teraz się przelicznik jednak znajdzie? Bo nie udało się zmusić Prezesa do ustępstw? Utrata unijnych środków może jednak być powodem utraty władzy przez całą Zjednoczoną Prawicę. Uderzyłoby to również w ziobrystów.

Tak więc radość z czasowego przynajmniej odarcia Prezesa z wszechmocy byłaby ową ceną za suwerenność. Zresztą traktaty unijne podpisaliśmy dobrowolnie, czyli owa niezawisłość była tylko hasłem dla ciemnego ludu. Przynajmniej on to kupił.

Ziobryści zaś i tak się nie dostaną już na listy wyborcze PiS-u. Muszą bowiem liczyć tylko na wybaczenie. Tyle że Prezes czegoś takiego raczej nie uznaje.

Budapeszt jednak jeszcze dalej się odsunie od Warszawy. Wraz z widokami na kolejną kadencję ziobrystów. Wciórności.


Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka