167 obserwujących
5047 notek
5053k odsłony
  639   2

Los

Tu raczej nie ma idei, nie ma także sensu. Tu widać biurową intrygę, rozciągniętą na całą politykę.

Cieszycie się pisowcy, że Tuleya ciągle zawieszony? Brawo! W historii demokracji jeszcze nigdy tak wielu baranów nie cieszyło się tak wiele z utraty tak wielkiej kasy, która mogła im pomóc wygrać wybory. Zbyszku! W imieniu opozycji dziękuję [Roman Giertych].

Trudno Mecenasowi zaprzeczyć. Kiedy rachunki za energię przygniatają Polaków do ziemi, kiedy czeka nas brak wody, cementu do budowy domów i dróg, niepewna zima, za wschodnią granicą szaleje wojna, brak cukru i lekarstw(!) nasza władza chce zamordyzmu i to za cenę rezygnacji z ogromnych funduszy unijnych. Takich, które by pozwoliły przetrwać kryzys.

Ba, ta sama władza, prowadząc godnościową politykę, sprowadza nas do poziomu wschodniej autokracji, w dodatku ośmieszanej coraz to nowymi absurdami wypowiadanymi przez wyrazicieli rządu.

Doszukiwanie się sensu w polityce PiS-u do niczego nie prowadzi. Rzecz zasadza się bowiem na odwiecznej intrydze, prowadzonej dla utrzymania własnej pozycji. W dodatku prowadzonej metodami niższego personelu biurowego. Wszystko dla zachowania nawet nie władzy, ale partii. Wtedy tylko opłaca się mówić głosem najsilniejszego konkurenta.

Dzięki temu najbliższe wybory wygra opozycja. Ceną zaś dwóch kadencji populizmu jest wizerunek państwa, sprowadzony do poziomu bliskiego PRL-owi i potrzeba kolejnej transformacji ustrojowej.


Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka