167 obserwujących
5042 notki
5048k odsłon
  360   3

Przeznaczenie

Jesiotry, za miliony wprowadzone do Odry, również podzieliły los odrzańskiej fauny.

PiS został odtrącony przez elity, potem przez rzeczywistość, ostatecznie odwracają się od niego wyborcy. Największy odsetek niedawno pytanych osób uważa, że kaczyści już nie będą rządzili w kolejnej kadencji, nawet jak wygrają wybory. Podobnie myśli już 41% zwolenników PiS-u, mimo że 48% ich ma jeszcze nadzieję.

Kolejne zdarzenia odsłaniają fałsz ideologii. Chcąc stanąć na czele frakcji roszczeniowców, szefowie PiS przejęli ich tożsamość. Również więc uważają, że los jest im coś dłużny. Wskutek tego nie tylko nie polepszyli bytu podopiecznych, ale go pogorszyli. Nie tylko poprzez inflację. Odsetek Polaków w skrajnym ubóstwie wzrósł już wcześniej.

W ten bolesny sposób ujawniła się nieprawdziwość preześnej zasady, że nic się nie reguluje samo. Bo samo reguluje się wszystko. Aktywność zaś owego wszystkiego koncentruje się głównie na niweczeniu skutków sztucznej regulacji. To jak z sedymentacją osadów. Ona najenergiczniej zasypuje niefortunnie zlokalizowane przekopy. Takie, które stają na poprzek siłom przyrody.

Tak więc próba zapewnienia dochodów bez świadczenia pracy doprowadziła do inflacji. Chęć upolitycznienia sądownictwa skończyła się pozbawieniem Polski środków na KPO. Podporządkowanie gospodarki politykom lub nawet szwagrom, sprowadziło na nas nie tylko kryzys, ale i klęskę ekologiczną, porównywalną z czarnobylską eksplozją. Natężony klerykalizm władz kończy się przyspieszeniem procesu laicyzacji społeczeństwa.

Najweselsze, że w łonie dobrej zmiany nasilają się dawne konflikty. Wynikają jednak nie ze sporu o modernizację ideologii, a z kurczących się możliwości zawłaszczania państwa.

Nazbyt intensywne zwalczanie smoka przeistacza nadgorliwego bojownika w skrzydlatego miotacza płomieni z paszczy. Ta stara chińska prawda pozostała tajemnicą dla naszych ideologów. Ktoś przemilczał wobec nich tę regułę niczym urzędnicy wymieranie ryb.

Nadchodzi więc czas kolejnych dymisji. Wielkimi krokami. Aż cala dobra zmiana przejdzie do opozycji. Wobec samej siebie oczywista oczywistość. 

Lubię to! Skomentuj56 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka