166 obserwujących
5151 notek
5121k odsłon
  667   1

Praworządność

Lepiej późno, niż wcale.

Sąd orzekł, że bezprawnie odsunięty od pracy i niedawno uwolniony od tego sędzia Juszczyszyn ma być przeniesiony do macierzystego wydziału cywilnego. Zaraz po przywróceniu go do orzekania nie pozwolono mu pracować na poprzednim stanowisku i przesunięto do osądzaniu spraw karnych. Był to rodzaj szykany, od której sędzia odwołał się do sądu i uzyskał korzystne dla siebie rozstrzygnięcie.

Jest i druga, podobna informacja. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wygrał w sądzie spór o ściganie osób, które zadecydowały o publicznym pokazaniu fotografii człowieka kopulującego z krową. Chodzi o relację TVP z konferencji prasowej, zatytułowanej Zgwałcił krowę, chciał dostać się do Polski? Szczegóły ws. migrantów na granicy.

Ośrodek złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa prezentowania pornografii i nawoływania do nienawiści z powodu pochodzenia. Prokuratura najpierw nie dopatrzyła się deliktów, opisanych w zawiadomieniu. Przedwczoraj Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił zażalenie Ośrodka i postępowanie będzie jednak podjęte.

To kolejne informacje z ostatnich dni, napawające optymizmem. Coś się zmieniło. Szkoda, że dopiero pod finansowym naciskiem Unii, ale jednak. Tak się bowiem rozstrzyga spory w cywilizowany sposób. O tym, czy złamano prawo, decyduje sąd, nie minister lub szef partii.

I tak powinno zostać.


Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo