Stary Stary
1604
BLOG

Oświecenie

Stary Stary PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 40
Życie w komunizmie jest piekłem, ale nie dla wszystkich. Jest piekłem dla ludzi dobrej woli. Dla uczciwych. Dla rozsądnych. Dla chcących pracować z pożytkiem dla siebie i dla innych. Dla przedsiębiorczych. [Leopold Tyrmand].

Rolnicy przepędzili ministra i w jednej osobie wicepremiera z targów rolnych w Kielcach. Wykrzykiwali spieprzaj dziadu i jeszcze gorzej, judasze. Okazało się, że to członkowie stowarzyszenia Oszukana wieś tak reagują na zaszczyt, jakim jest zainteresowanie przedstawiciela rządu ofertą producentów dla naszych rolników. Niskie ceny zboża oszukanym nie odpowiadają. Podobnie jak wysokie ceny nawozów i paliw. 

Rejterada polityka nie najlepiej świadczy o jego pewności siebie. W dodatku piesza. Konna nie wchodzi atoli w grę, zważywszy los janowskiej stadniny. W ogóle zaś żadna nie powinna się zdarzyć. Oficer nie opuszcza posterunku. Ciekawe, co na to powie Prezes? Chociaż wiadomo, jeżeli PSL zapowiedział próbę odwołania ministra i wicepremiera oraz teraz też uciekiniera w jednej osobie.

A swoją drogą to jakaś tajemnicza sprawa. Wieś jest zawiedziona niskimi cenami zbóż, miasto zaś narzeka na wysokie ceny chleba z powodu drogiego surowca. Piekarze tracą klientów i plajtują. To kto się do tego przyczynia? Wszak chleb to nie paliwo, które musi być drogie, bo jak powiada przedstawiciel Orlenu, ludzie je wykupią, kiedy by staniało. 

Już starożytni Rzymianie zauważyli, że kto skorzystał, ten winny. Reforma oświaty jest zatem bardzo spóźniona. Gdyby odpowiednio wcześniej wdrażano młódź do bezkrytycznej wiary w ideologię, nie byłoby teraz kłopotów władzy. Nikt by jej nie winił o manipulacje cenowe, osiągane przez stworzenie paliwowego monopolu lub sztucznej konkurencji dla rodzimego zboża, poprzez wprowadzanie na rynek ukraińskiego, przeznaczonego dla Afryki.

Układ, nic tylko to. Wszak beneficjantami cenowego zamieszania będą konkurenci do władzy, kiedy wygrają wybory. Dopiero wtedy odpowiednio teraz szkolony naród, uwierzy im potem we wszystko. Jeżeli tylko nowi władcy zechcą kłamać.

A zechcą. Wszak to znowu będzie Platforma i Tusk. Komuniści tacy, neo. A przecież dobra zmiana miała dotyczyć przede wszystkim wiejskich obszarów. Tych, gdzie nawet fabryki nici nie było, krawieckich.


Stary
O mnie Stary

Nie chce mi się zmyślać, nic więc nie napiszę, bo w rzeczywistości jestem antypatycznym typem.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka