167 obserwujących
5050 notek
5056k odsłon
  79   0

Ludyczność

 Prezydent ma zastrzeżenia do projektu konstytucji ogłoszonego przez PiS! I jak teraz wyglądają ci, którzy twierdzili, że jest upartyjniony? Przecież wyraźnie staje ponad podziałami i stwierdza, że właśnie trójpodział uważa za podstawę demokracji w Polsce. I nie ma w tym  projekcie nic o równouprawnieniu kobiet i mężczyzn, co uważa za naganne. Zaś stwierdzenie, że on właśnie przewodniczy delegacjom na unijnych szczytach uważa za wielce rozsądne.  

Teraz będą pewnie szydercy wytykali  instrumentalne traktowanie przez PiS zamiaru ulepszania konstytucji, który to by wyłącznie miał dostarczyć dowodu na bezstronność polityczną obecnej prezydentury. Podobnie jak nagłe zainteresowanie finansami szpitali poprzez wystosowanie do nich kolejnej ankiety miało udowodnić stałą troskę BBNu o stan naszego lecznictwa. Jedno i drugie spotyka się z krytyką i kpinami dając przeciwnikom podstawę do tego aby dowodzić świadomych zaniechań urzędu prezydenckiego. No i ta forma…
 
Jerzego Kropiwnickiego jednak odwołano. Podobno był chaotyczny, podróżował bez potrzeby, wprowadzał komunikacyjny zamęt a jego ideologiczne ingerencje w delikatną materię sztuki obezwładniły Teatr Nowy. Pamiętam, jak jako najlepszy “narodowy ekonomista” w rządzie Jerzego Buzka torpedował usiłowania Leszka Balcerowicza zmierzające do poprawy finansów państwa. Ręka w rękę z prezydentem Kwaśniewskim. Od tego czasu nie bardzo można było wierzyć w jego organizacyjny talent a i w wiedzę stosowną dla zarządzania tak wielkim miastem. Ale przetrwał prawie dwie kadencje.
 
Ustawa hazardowa była w czasach PiSu poprawnie według ówczesnego wicepremiera Gosiewskiego procedowana a o tym, że napisano ją przy udziale ekspertów Totalizatora Sportowego nie wiedział. Ale fakt, że Totalizator jest państwowy rzecz moralnie według niego oczyszcza. Bo państwowa spółka działa w interesie państwa. To jednak zasadniczy błąd bo każda spółka ma prawną powinność działania we własnym interesie a państwo ma konstytucyjny obowiązek zapewnienia równego traktowania podmiotów prawnych.
 
Wyraźnie więc widać, że PiS po staremu próbuje szukać oparcia w najmniej wykształconych i najbardziej bezkrytycznych grupach społecznych, kierujących się wyłącznie hasłami. Ale, jak to pokazuje przykład Kropiwnickiego, rzecz nie rokuje najlepiej.
 
Jakoś nie bardzo jesteśmy “głupim polskim ludem”.
Lubię to! Skomentuj29 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale