158 obserwujących
4255 notek
4397k odsłon
718 odsłon

Odbicie

Wykop Skomentuj72

Zakaz handlu w niedzielę będzie utrzymany. Władza ma swoje badania opinii publicznej. Wynika z nich zapewne, że zaniechanie pracy służy gospodarce. Może to i dobrze. Wedle mediów sklepikarze, ich rodziny i konsumenci są przeciw. Dopiero więc nowa władza cofnie ideologiczny przepis i z ulic zniknie niedzielna martwota.

Prezydent emfatycznie wyraził zachwyt dla prezencji naszego wojska. Obiektywnie biorąc nie było w tym nic dziwnego. Tyle tylko, że przy okazji zmienił chyba nieco fakty, co stawia w wątpliwość nie tylko wypowiedź, ale też towarzyszącą jej mimikę. Oto Marcin Dubieniecki sobie przypisuje okoliczności podziwiania kompanii reprezentacyjnej, w których się przedstawił Andrzej Duda.

 "Ustawa o CBA nie przewiduje dla Biura kompetencji do »sporządzania« dla siebie dokumentów legalizacyjnych. (…) Dokumenty legalizacyjne na jego [CBA] potrzeby, zgodnie z ustawą o ABW i Agencji Wywiadu, »sporządza« ABW i wydaje je Biuru, na jego wniosek". Tak wedle Onetu.pl napisała w swojej prawnej opinii Krystyna Pawłowicz, kiedy jeszcze nie była politykiem, a pisała sądowe ekspertyzy. Rzecz dotyczyła prowokacji wobec współpracowników Andrzeja Leppera, która w końcu doprowadziła nie tylko do upadku IV RP, ale też do skazania ówczesnego kierownictwa CBA.

Względne jest postrzeganie rzeczywistości. Oś symetrii przebiega chyba głównie między politykami i resztą świata. Kiedy się ją przekroczy, zaczyna się mówić zupełnie inaczej. I to działa w obu kierunkach. Wystarczy sobie uprzytomnić co mówili przedtem i co teraz mówią byli politycy, kiedy już nie muszą się przymilać elektoratowi.

Szczególnie jaskrawo to wypada, kiedy się przedtem musieli ubiegać o poparcie “prawdziwych Polaków”. Dopóki jednak są politykami, będą często (populiści częściej) opowiadać o faktach, które się powinny pojawić, a nie rzeczywistych i chyba nic tego nie zmieni.

To oczywisty powód, dla którego należy w pierwszej kolejności populistom odmawiać poparcia. Chyba że się lubi być okłamywanym.


Wykop Skomentuj72
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka