158 obserwujących
4255 notek
4397k odsłon
578 odsłon

Przykład

Wykop Skomentuj58

Obecna “Solidarność” odebrała Europejskiemu Centrum “Solidarności” znak dawnej “Solidarności”. ECS bowiem zorganizowało u siebie debatę środowisk LGBT. W ten sposób się okazało, że obecny związek wyklucza solidarność z Polakami innej orientacji seksualnej. Nie wyklucza jej zaś ze środowiskami nacjonalistycznymi, którym udostępnił historyczną salę BHP na zorganizowanie swego zjazdu.

Twórca odebranego logo, Jerzy Janiszewski stworzył więc nowy znak:

image

— Polska była jeszcze nie tak dawno normalnym, ciekawym, europejskim krajem. Polska była „cool”. To, co zrobiła i robi w przyspieszonym tempie w Polsce „jedyna słuszna partia”, dewaluuje nas, cofa na wschód. Tracimy reputację. Komentarze w mediach są na granicy ironii. Na szczęście ostatnie informacje i obrazki z licznych manifestacji pokazują, że „Jeszcze Polska nie zginęła” — mówi dziennikarzom plastyk, mieszkający stale w Hiszpanii.

Trudno mu odmówić racji. Chociażby stosunek jedynie słusznej zmiany do OFE jest tu najlepszym dowodem z ostatnich godzin. To co się teraz nazywa oddawaniem pieniędzy Polakom, poprzednio było kradzieżą dla łatania budżetu.

Komuna również zdefiniowała na nowo stare, szacowne pojęcia, od słowa “towarzysz” poczynając. Skończyła na śmietniku. Kiepski sobie dobrozmieńcy ustanowili wzorzec.

Wykop Skomentuj58
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka