157 obserwujących
4131 notek
4256k odsłon
1603 odsłony

Płaskoziemskość

Wykop Skomentuj175

Z jednej strony afirmacja różnorodności jako podstawy rozwoju i bezpieczeństwa zintegrowanych narodów, z drugiej prezentowanie jedynie słusznej prawdy i promowanie jej głosiciela, mimo że się przystroił w szatki koniunkturalisty.

Z jednej strony propozycja budowy pomyślności poprzez rozszerzanie kontaktów gospodarczych, z drugiej zamykanie się w swoim świecie, tępienie obcego nawet kosztem rodzimego kapitału (małe sklepy i tak by upadły — Gowin) jako czynnika wyzysku ludu, któremu się daje dobrobyt, odbierając mu ...zarobek.

Z jednej strony patriotyzm uznający walory innych, z drugiej ksenofobia, przedstawiana jako jedynie słuszna postawa patriotyczna panów wyższego sortu, dobrych w swoim mniemaniu i siedzących na wyższej półce.

Z jednej strony integracja w obliczu zagrożenia ze strony niedemokratycznych systemów, z drugiej wypominanie innym dawnej nikczemności ich przodków, kiedy niegdyś trwali w dyktaturach. Więcej, promocja dyktatorskich poczynań we własnym kraju.

Kiedy to wszystko wyraża polityk o międzynarodowym autorytecie, ma się przekaz, który jednych zachwyca, innych przeraża tak dalece, że wyraziciela takiego kontrastu porównują z Hitlerem i Stalinem, narażając własnego idola na skojarzenia, których ów by na pewno za wszelką cenę powinien unikać.

Jak już od dawna wiadomo, z wiatrakami bardzo trudno jest walczyć. Stąd dobra zmiana ma bardzo niedobre perspektywy. Miejmy nadzieję, że tylko dla własnej pozycji na scenie politycznej.


Wykop Skomentuj175
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka