Myśli z pierwszego tłoczenia
Muzeum Tortur Intelektualnych -- Ekspozytura na S24
50 obserwujących
985 notek
783k odsłony
1336 odsłon

Rocznica prezydenta Trzaskowskiego

Wykop Skomentuj46

Miałem szczery zamiar napisać esej zatytułowany "Sex w Wielkim Parlamencie"; powstał nawet szkic (ze zdjęciami) ale plany się zmieniły - są ważniejsze sprawy. Poza tym, niczego nie obiecywałem publicznie, tak że zawiedzeni Czytelnicy nie mają prawa do roszczeń ani protestów nawet w Izbie Spraw Publicznych.

Są bowiem ważniejsze sprawy, a wśród nich primus inter pares, rocznica wyboru pana Rafała Trzaskowskiego na Tron Stołeczny. Teoretycznie nic mi do Warszawy, poza tym, że mam tam kuzynkę i kuzyna. Kiedyś pisałem, że zawodowo spędziłem jakiś czas w Warszawie - przez co zmienił mi się stosunek do jej Mieszkańców jak i samego Miasta. A w końcu to nasza Stolica, nie można przejść obojętnie.

Ale to nie jest notka o panu Trzaskowskim. Tak, tak. Jak zapowiedziałem, po wyborach skończył się u mnie okres ochronny dla polityków i działaczy Prawa i Sprawiedliwości.

Wszyscy pamiętamy kampanię wyborczą na urząd Prezydenta m. st. Warszawa i zaskakujący wynik. Skoro jednak werdykt wyborców był jaki był, Prawo i Sprawiedliwość nie powinno oddawać za darmo pola walki informacyjnej. A jak jest?

Z okazji rocznicy pana Trzaskowskiego zajrzałem (godzina 16 z minutami) na stronę internetową Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. Wujek G. (nie mylić z punktem G) daje taki oto opis:

image

Pomyślałem zatem, że działacze PIS w Warszawie (radni, posłowie, aktywiści) poświęcą trochę czasu na podsumowanie roku, który upłynął od wyboru pana Trzaskowskiego. Jakaś analiza, jakiś raport, jakaś ocena, jakiś sprawdzian.... Cokolwiek, coś co by pokazało mieszkańcom Warszawy jak - na dzień dzisiejszy - Prawo i Sprawiedliwość ocenia rządy prezydenta Warszawy. Może jakaś ankieta dla mieszkańców, może jakaś sonda, jakaś lista kontrolna?

I co? I nic. Nic z tych rzeczy.

Najnowsze publikacje Warszawskiego PIS wyglądają następująco:

image


Od najnowszych:

15.10.2019 - "Dziękujemy". To po wyborach ...

08.09.2019 - "Dobry czas dla Polski". To przed wyborami ...

28.08.2019 - "Warszawska lista PIS do Sejmu zarejestrowana!"

16.08.2019 - "Znamy kandydatów PIS w wyborach do Sejmu i Senatu!"

16.08.2019 - "Mariusz Kamiński powołany na szefa MSWiA"

09.08.2019 - Mariusz Kamiński nowym szefem MSWiA"

Tablice ogłoszeń to przeżytek - wszystko to są rzeczy, o których można się dowiedzieć z innych portali i mediów. Analitycznie, o Warszawie, o prezydenturze Rafała Trzaskowskiego, o problemach mieszkańców Stolicy pod władztwem pana Trzaskowskiego i z okazji rocznicy ... nic.

Ja jestem z Wrocławia, nie wiem, może w Warszawie wszyscy są zachwyceni i realnie wszystko idzie jak po mydle i po maśle. Ale z drugiej strony, jak włączam TVP INFO to tak różowo nie wygląda. I nie pachnie ...

Mogę zrozumieć i rozumiem zaangażowanie w wybory parlamentarne. Ważna sprawa, również indywidualnie dla wielu członków PIS w Warszawie. Ale to zaangażowanie - szczególnie rajców miejskich PIS - powinno się skończyć wraz z ogłoszeniem ciszy wyborczej. A tydzień na przygotowanie materiału podsumowującego rządy Trzaskowskiego w Warszawie to dość czasu. O ile rzecz jasna monitoring działań Trzaskowskiego jest realizowany na bieżąco.

Nie wiem, jak wygląda codzienna praca radnych i członków PIS - w tym przypadku w Warszawie. Nie mam pojęcia, może są "zarobieni". Ale - niestety - widzę, jak wyglądają efekty tej pracy. Ja to odbieram jako oddawanie pola przeciwnikom i to za darmo. Obawiam się, że na wyniki następnych wyborów samorządowych i parlamentarnych nie wystarczy pracować ciężko. Trzeba pracować mądrze. Trzeba w ogóle pracować ..

"Media są przeciwko nam" powiedział polityk PIS. "Atakują nas ze wszystkich stron" dodał. To twórzcie własne media, zacznijcie od internetu. Że co? Że nie należy bieżącej walki informacyjnej prowadzić na oficjalnej witrynie Warszawskiego PIS? To stwórzcie drugi portal a może i trzeci. Żyjący, aktualny i problemowy a nie ideologiczny. Samymi "duszoszczypatielnymi" wpisami więcej wyborów nie wygracie!

Jeden z młodych polityków PIS zrobił karierę po poprzednich wyborach. Okrzyknięto go bohaterem mediów internetowych, bohaterem który wygrał dla PIS Twittera, FB i coś tam jeszcze. Sądziłem, że polityka informacyjna PIS będzie na jakimś poziomie. Ale nawet tu, na S24 całymi miesiącami prawicowi blogerzy pastwili się nad Public Relations realizowanym przez PIS. Tymczasem ów bohater poszedł w ministry i nie widać nikogo, kto byłby w stanie zaplanować i pokierować codzienną kampanią informacyjną Prawa i Sprawiedliwości. Podkreślam: INFORMACYJNĄ! Rzetelnie podane rzetelne informacje mają wystarczającą moc, nie trzeba ich okraszać zbędnymi emocjami i jawnymi oskarżeniami przeciwników politycznych. Ale informacje - czyli coś, czego nie wiemy. Coś, co pozwala nam inaczej postrzegać rzeczywistość.

Wykop Skomentuj46
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka