7 obserwujących
363 notki
337k odsłon
  2029   0

PiS ratuje przemysł górniczy

PiS przedstawił program ratowania przemysłu górniczego. Rozwiązaniem wszelkich problemów ma być połączenie spółek energetycznych z kopalniami. Każdy koncern miałby obowiązek dokonywania zakupów węgla w określonych polskich kopalniach, oczywiście po godnych cenach. Obecnie część energetyki zaopatruje się w tańszy surowiec sprowadzany z Rosji i to ma być przyczyną kłopotów finansowych naszego górnictwa.

Muszę przyznać, że zarówno diagnoza jak i plan ratunkowy są naprawdę genialne w swej prostocie. Dziwne, że przez tyle lat nikt na to nie wpadł.

Ze swojej strony dorzuciłbym jeszcze koncernom energetycznym po kawałku PKP Cargo, wówczas każdy z nich miałby nie tylko swoje kopalnie, ale również własny transport. Utworzenie takich molochów, oczywiście pod państwową kuratelą, to jedyny ratunek dla naszego przemysłu. Zyski ze sprzedaży energii byłyby przeznaczane na pokrycie strat w kopalniach, a na ewentualne nowe inwestycje zrzucaliby się odbiorcy energii. Winę za wzrost cen można byłoby powiązać z pakietem klimatycznym i zrzucić na premier Kopacz.

Przy okazji zamieszania z górnikami odnalazł się kandydat  Andrzej Duda. Po świętach gdzieś zaginął i nawet strefa wolnego słowa wyrażała zaniepokojenie jego przedłużająca się nieobecnością. W towarzystwie przyszłej minister gospodarki Beaty Szydło, pojawił się w kopalni Brzeszcze.

-Chcemy jasno powiedzieć PO i PSL: wszystko co wy pozamykacie, my otworzymy, bo postawimy na polską gospodarkę – zakomunikowała Szydło.

Po tak stanowczym zapewnieniu, wspartym dodatkowo majestatem przyszłego prezydenta, górnikom nie pozostaje nic innego jak tylko zakończyć protest. Powinni przyklasnąć rządowym planom likwidacji, wziąć 24-miesięczne odprawy, ucałować dłoń premier Kopacz, a otrzymane pieniążki przeznaczyć na tańce, hulanki i swawole. Mogą sobie na to pozwolić, bo już jesienią, po wygranych przez PiS wyborach, ich kopalnie ponownie zostaną otwarte i będą mogli wrócić do pracy.

http://wpolityce.pl/gospodarka/228941-pis-ma-plan-otworzenia-kopan-ktore-zamknie-rzad-po-psl-mastalerek-odbudujemy-polski-przemysl

http://wpolityce.pl/polityka/228866-duda-po-i-psl-sa-likwidatorami-polskiej-gospodarki-koniec-nie-ma-na-zgody

Lubię to! Skomentuj59 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale