7 obserwujących
363 notki
336k odsłon
  2222   0

Wynagrodzenie dla Pierwszej Damy

Pierwsza Dama oficjalnie jest osobą bezrobotną. Nie jest to spowodowane brakiem kwalifikacji, czy też ogólnej niechęci do pracy zawodowej. Po prostu polityczny obyczaj nakazuje małżonce prezydenta porzucenie pracy zarobkowej i całkowite oddanie się działalności społecznej. Taki nieformalny przykaz zostawiła nam w spadku poprzednia ekipa. Jest jednak szansa, że wkrótce ten nieprawy i niesprawiedliwy zwyczaj zostanie zmieniony. Właśnie powstaje petycja do premier Beaty Szydło o ustanowienie godnego wynagrodzenia dla Agaty Dudy.

"Kto śledzi aktywność Pierwszej Damy, musi uczciwie przyznać, że to jedna z najbardziej zapracowanych kobiet w kraju”– piszą autorzy petycji. Sporo w tym racji zważywszy, że „Pani Prezydentowa zwyczajowo inicjuje i włącza się w akcje społeczne, upowszechnianie kultury, wsparcie najsłabszych, działa charytatywnie etc.” To zdecydowanie wyróżnia ją na tle swoich poprzedniczek, których głównym zajęciem było wylegiwanie się w prezydenckich kurortach.

Sprawa wynagrodzenia naszych pierwszych dam co jakiś czas powraca, ale dopiero teraz mamy odpowiedni klimat polityczny, aby tę kwestię uregulować. W ramach dobrej zmiany należy jak najszybciej rozprawić się także z tym reliktem III RP.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zarobki-pierwszej-damy-jest-petycja-o,169,0,1989289.html?src01=6a4c8

Lubię to! Skomentuj110 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale