Swobodna energia
W nauce, podobnie jak w życiu, najważniejsza jest prawda.
13 obserwujących
158 notek
189k odsłon
325 odsłon

Magnetyczny generator Bieleckiego

Wykop Skomentuj14

Idea magnetycznego generatora Bieleckiego zrodziła się pod wpływem dwóch krótkich filmów Igora Bieleckiego. W pierwszym filmie pt. "Магнитный переключатель поля постоянных магнитов" (na https://www.youtube.com/watch?v=0raoW1WAiYc) Bielecki prezentuje nowe fizyczne zjawisko. On pokazuje, że za pomocą słabego magnesu można sterować kierunkiem biegu pola magnetycznego znacznie mocniejszego magnesu. Zrodziła się wówczas myśl, że te zmiany kierunku pola silnego magnesu można wykorzystać do produkcji energii elektrycznej. Sterowanie ruchem słabego magnesu wymaga mniej energii niż ta, jaką mogą wytworzyć zmiany pola silnego magnesu. Jeśli ten magnes przez długi czas nie traciłby swojej siły oddziaływania, to w taki sposób może powstać perpetuum mobile.

Można by zbudować magnetyczny generator podobny do tego, jaki jest pokazany poniżej na rys. 1.

image

W takim generatorze rozkładem magnetycznego pola można by było sterować za pomocą obrotowej belki z magnesami sterującymi, takiej jak pokazana poniżej na rys. 1a.

image


W filmie pt. "Как управлять магнитным полем постоянного магнита" (na https://www.youtube.com/watch?v=c6V0prMIamo) Bielecki prezentuje podobne zjawisko. Ale tym razem sterowanie polem stałego magnesu odbywa się za pomocą elektrycznej cewki. Po obejrzeniu tego filmu zrodziła się idea, że magnetyczny generator może mieć podobną budowę do tej, jaką przedstawia poniższy rys. 2.

image

Do sterowania pracą generatora można by wykorzystać zmieniacz biegunów elektrycznych, który byłby napędzany np. niewielkim elektrycznym silnikiem. Taki zmieniacz z odpowiednim komutatorem mógłby być zbudowany podobnie, jak to przedstawiono poniżej na rys. 2a.

image

Zmiany kierunku biegu pola roboczego (podstawowego) generatora przedstawia poniższy rys. 3. wraz z opisem.

image

Przedstawiony magnetyczny generator Bieleckiego jest projektem. Ten projekt wymaga dopracowania, a przede wszystkim niezbędne jest wykonanie prototypów. Te prototypy posłużyłyby do badań i do matematycznego opracowania zależności między parametrami pracy generatora.

Ujawniam ten projekt po to, aby każdy, kto ma odpowiednie zdolności i materialne możliwości, pomógł rozwijać nowy typ urządzenia do produkcji energii elektrycznej.

Bogdan Szenkaryk "Pinopa"
Polska, Legnica, 19.04.2020 r.

Wykop Skomentuj14
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie