Swobodna energia
W nauce, podobnie jak w życiu, najważniejsza jest prawda.
13 obserwujących
159 notek
190k odsłon
169 odsłon

Generator Bieleckiego - Poprawny eksperyment

Wykop Skomentuj4

Dzisiejszy artykuł jest uzupełnieniem informacji na temat magnetycznego generatora Bieleckiego. (Artykuł "Magnetyczny generator Bieleckiego" można czytać na http://pinopa.narod.ru/Magnetyczny_generator_Bieleckiego.pdf lub https://www.salon24.pl/u/swobodna-energia/1038921.)   To uzupełnienie może być przydatne twórcy prototypu takiego generatora. Bo gdy zechce on przeprowadzić badania, to powinien on uniknąć błędów, jakie w swoich badaniach popełnił sam Igor Bielecki. O błędach Bieleckiego można dowiedzieć się z jego filmu "ГЕНЕРАТОР МЕГ реальность или обман" na https://www.youtube.com/watch?v=OEPIjDL8F7Y.

Aby poprawnie (choć tylko wstępnie) ocenić działanie magnetycznego generatora Bieleckiego należy zwrócić uwagę na podstawowy fakt. A mianowicie, do przekierowania biegu linii natężenia silnego pola magnetycznego, jakie wytwarza podstawowy magnes generatora, potrzebne jest znacznie słabsze pole magnetyczne od pola podstawowego magnesu. Oznacza to, że do tego przekierowania należy zużyć znacznie mniej energii od tej, jaką może wytworzyć generator w wyniku zmiany kierunki linii pola jego podstawowego magnesu. W filmie na https://www.youtube.com/watch?v=OEPIjDL8F7Y Bielecki wcale nie dostarcza informacji o tym, jakie są możliwości produkcji elektrycznej energii za pomocą generatora. Bo pokazanie tego za pomocą przedstawionej na filmie wersji magnetycznego generatora jest po prostu niemożliwe.

Do badania pracy generatora niezbędne jest wyposażenie tego urządzenia w odpowiednio zbudowany zmieniacz (przełącznik) elektrycznych biegunów. Zmieniacz biegunów powinien mieć taką budowę, która umożliwiałaby sterowanie długością czasu trwania podłączenia uzwojenia sterującego do źródła zasilania. Takie podłączenie i przełączanie biegunów zapewnia zmieniacz biegunów pokazany na poniższym rys. 2a.

image

Czas trwania podłączenia uzwojenia sterowania do źródła prądu jest uzależniony od prędkości obrotowej silnika, który obraca komutator zmieniacza, oraz od szerokości segmentu komutatora. Obroty komutatora powinny być niewielkie i powinny one być dobrane do parametrów uzwojenia sterującego. Czas przepływu elektrycznego prądu przez uzwojenie sterujące powinien być dobrany tak, aby nastąpiło przemagnesowanie. Potem przepływ prądu w uzwojeniu sterującym powinien być przerwany. Bo pod wpływem pola podstawowego magnesu prąd będzie się zwiększać. Celem działania komutatora jest nie tylko sterowanie zasilaniem uzwojenia sterującego, ale także ochrona źródła prądu przed ewentualnym uszkodzeniem. 

Do przeprowadzenia badań prototypu magnetycznego generatora mogą być przydatne dwie lub trzy różne wersje komutatora. W każdej z tych wersji komutatora powinien być inny stosunek szerokości powierzchni połączonego z pierścieniem segmentu do szerokości powierzchni między segmentami. Drogą eksperymentu powinien być dobrany taki stosunek szerokości tych powierzchni do siebie, który przy odpowiedniej prędkości silnika napędowego zmieniacza zapewni wydajną pracę generatora. Innymi słowami, ten stosunek powierzchni zapewni wytwarzanie większej ilości elektrycznej energii od tej energii, jaka jest używana do sterowania pracą generatora. Bo o tym, że jest to możliwe świadczy wspomniany już powyżej fakt, że do przekierowania biegu linii silnego pola magnetycznego, jakie wytwarza podstawowy magnes generatora, potrzebne jest znacznie słabsze pole magnetyczne od pola podstawowego magnesu.

Bogdan Szenkaryk "Pinopa"
Polska, Legnica, 25.04.2020 r.

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie