45 obserwujących
481 notek
621k odsłon
952 odsłony

Ojczyznę kochać trzeba i szanować...

Wykop Skomentuj79

                                               image

Dedykuję rodakom, którzy dziś – w czasach zarazy, wracają do kraju z zagranicy. Jedni z wycieczek, na które wybrali się niefrasobliwie (grupa nieodpowiedzialnych, egoistycznych pustaków) i ci drudzy, dla których do tej pory wyznacznikiem ojczyzny był dobrobyt -  gdzie dobrze, tam ojczyzna…


Dziś, gdy świat ogarnęła zaraza – pandemia koronawirusa – wyjątkowo zjadliwego, o nieprzewidywalnych skutkach wirusa, tysiące naszych rodaków, nie ukrywajmy – nosicieli tego paskudztwa, chcą wrócić do ojczyzny i wracają. Wracają dzięki państwu, które sprowadzenie ich do kraju uznało za swój obowiązek i stara się z niego wywiązać, zapewniając tym ludziom środki transportu. Powie ktoś, że to naturalne, że tak powinno być, bo to są polscy obywatele.

Owszem, to są Polacy, ale dziś wracają do kraju z wielkim bagażem – ale nie tym, którego dorobili się pracując na obczyźnie, czy też z turystycznych wojaży, ale z takim, którego nie widać, a który jest niewyobrażalnie niebezpieczny dla nas, zwykłych Polaków, dla których Polska była i jest jedyną Ojczyzną – na dobre i na złe.

Dziś, nasi rodacy, którzy nagle poczuli potrzebę powrotu do kraju, sprowadzają na nas wielkie niebezpieczeństwo. Liczba zakażeń koronawirusem, którego w większości są nosicielami, wzrasta z dnia na dzień w sposób lawinowy. Coraz więcej osób umiera.

Trudno dziwić się niechęci mieszkańców naszego kraju do powracających rodaków, którzy po przyjeździe do Polski  powinni odbywać obowiązkową, dwutygodniową kwarantannę, jednakże w warunkach domowych, co wydaje się zdecydowanie zbyt łagodnym środkiem zapobiegawczym w szerzeniu epidemii.

Trudno też nie odnieść wrażenia, że w przypadku organizacji powrotów naszych rodaków z zagranicy, zastosowane środki zapobiegawcze są nieadekwatne do zagrożenia, jakim powracający są dla mieszkańców naszego kraju.

Powroty do Ojczyzny powinny odbywać się na warunkach podyktowanych przez państwo. I te warunki wcale nie muszą być dogodne dla powracających. Kwarantanna nie powinna być fikcją. Powracający powinni być kierowani na kwarantannę obowiązkową do wyznaczonych miejsc (np. pustych szkół, hal sportowych, namiotów) i jedynie akceptacja takich warunków powinna być warunkiem powrotu Polaków z zagranicy.

Może wtedy do Polaków dotarłoby, że Ojczyznę trzeba przynajmniej szanować, bo do kochania to już nikogo zmusić nie można…

O tym, jak mieszkańcy naszego kraju reagują na powroty rodaków z zagranicy najlepiej świadczy zamieszczone przeze mnie zdjęcie. Myślę, że większość zaskoczona nie będzie.


Syzyfoptymista

Wykop Skomentuj79
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo