Szachmad
Dziennikarstwo to sztuka zdejmowania masek
5 obserwujących
7 notek
17k odsłon
241 odsłon

Piszę krytycznie o każdym

Wykop Skomentuj1

Ostatnio ujawniłem związek polityków PO z "satyrycznym" profilem Sok z Buraka, którzy znajdowali się z nim w prywatnej grupie na Twitterze. Politycy Platformy zamieszczali tam linki, byli aktywni w grupie, a profil Soku z Buraka przygotowywał im grafiki i filmiki, którymi posłowie mieli atakować swoich politycznych konkurentów. Służył jako koło zamachowe do rozkręcania akcji w internecie. Wcześniej politycy PO zaprzeczali, jakoby mieli jakiś związek z tym profilem. 

Od tego czasu ciągle czytam, że jestem na usługach władzy, popieram dobrą zmianę, jestem nieobiektywny, atakuję tylko opozycję i wiele innych. Te same osoby/profile chętnie podawały dalej i lajkowały moje wpisy uderzające w obecną władzę, a takich wpisów w ciągu ostatnich miesięcy miałem mnóstwo. 

Szkoda czasu na odpisywanie każdemu z osobna, więc poniżej linkuje wybrane moje artykuły, którymi nadeptywałem na odcisk różnym partiom/formacjom. Marcin Dobski: 

Komitet Obrony Demokracji

Wysoka pensja Kijowskiego w KOD

Minimum 90 tys. zł ze zbiórek prowadzonych przez Komitet Społeczny KOD trafiło do firmy Mateusza Kijowskiego, który twierdzi, że za pracę na rzecz KOD nie pobiera wynagrodzenia.

(https://www.rp.pl/Kraj/170109626-Wysoka-pensja-Kijowskiego-w-KOD.html)

Muzyk KOD z kłopotami

Lider KOD-Kapeli, która odpowiada za oprawę muzyczną podczas wieców Komitetu, razem z 14 osobami jest oskarżony o handel kobietami i czerpanie z tego korzyści majątkowych – ustaliła „Rzeczpospolita".

https://www.rp.pl/Komitet-Obrony-Demokracji/304099931-Muzyk-KOD-z-klopotami.html

Wiosna Biedronia

Wiemy, kto finansował konwencję Roberta Biedronia. Ujawniamy fragmenty umowy z Torwarem

Według umowy, której treść poznaliśmy, to fundacja Instytut Myśli Demokratycznej, a nie partia polityczna miała opłacić wynajem hali Torwar, na której odbyła się konwencja partii Roberta Biedronia. Nasze ustalenia wykluczają dotychczasową narrację działaczy i mogą być podstawą dla organów ścigania do zbadania sprawy, zanim sprawozdanie finansowe ugrupowania oceni PKW.

(https://www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2262314,Wiemy-kto-finansowal-konwencje-Roberta-Biedronia-Ujawniamy-fragmenty-umowy-z-Torwarem)

PiS

Prokurator bada sprawę Bartłomieja Misiewicza pod nadzorem żony byłego posła PiS

"Śledztwo dotyczące zawieszonego rzecznika MON toczy się w prokuraturze, którą nadzoruje żona byłego posła PiS. Opozycja mówi o konflikcie interesów".

(https://www.rp.pl/Rzad-PiS/311069930-Prokurator-bada-sprawe-Bartlomieja-Misiewicza-pod-nadzorem-zony-bylego-posla-PiS.html)

Groźna podróż posłów

"Na obchody rocznicy chrztu Polski kilkuset parlamentarzystów ma jechać dwoma pociągami. Po Smoleńsku takich sytuacji miało nie być".

(https://www.rp.pl/Polityka/302159857-Grozna-podroz-poslow.html)

Partia Gowina/finanse

Porozumienie z grantami

Fundacja InnWarmia, która z resortu nauki dostała 247 tys. zł, powstała na tydzień przed ogłoszeniem konkursu. W zespole oceniającym projekty były cztery osoby związane z wicepremierem Jarosławem Gowinem – ustalił „Wprost”.

(https://www.wprost.pl/tygodnik/10117856/porozumienie-z-grantami.html)

Zła passa Gowina

Resort Jarosława Gowina przyznał 236 tys. zł stowarzyszeniu założonemu przez osoby blisko związane z jego partią Porozumienie – ustalił „Wprost”.

(https://www.wprost.pl/tygodnik/10116102/zla-passa-gowina.html)

Kukiz'15

Posłanka Kukiz'15 daje zarobić swoim

"Biuro poselskie wiceprzewodniczącej klubu Kukiz’15 Agnieszki Ścigaj mieści się w lokalu wynajmowanym od szefa krakowskich struktur ugrupowania, a zarazem jej asystenta – ustalił „Wprost”.

(https://www.wprost.pl/tygodnik/10113158/Info-Radar.html)

Kulisy posiedzenia Kukiz’15: Wulkan śpi, ale wybuchnie

"Groźby karalne wewnątrz klubu, fatalne wyniki wewnętrznych sondaży i tajemnicza lista chętnych na przejście do PiS - „Rzeczpospolita” ujawnia, o czym rozmawiają posłowie Kukiz’15 podczas wyjazdowego posiedzenia".

(https://www.rp.pl/Kukiz15/161129014-Kulisy-posiedzenia-Kukiz15-Wulkan-spi-ale-wybuchnie.html)

Szymon Hołownia/finanse

Kontrowersyjne wpłaty na kampanię Hołowni. Identyczne pogrążyły Nowoczesną

"Komitet Wyborczy Szymona Hołowni zbiera na masową skalę pieniądze dzięki szybkim przelewom internetowym. Osoby doświadczone w kampaniach twierdzą jednak, że jest to nielegalne i może prowadzić do odrzucenia sprawozdania finansowego. Sztab kandydata twierdzi, że wszystko jest w zgodzie z przepisami, głos z PKW mówi, że wszystko wyjaśni się po analizie sprawozdania finansowego. Nowoczesna na tym poległa".

(https://faktem.pl/wybor-redakcji/kontrowersyjne-wplaty-na-kampanie-holowni-identyczne-pograzyly-nowoczesna/)

Prezydent Komorowski

Rząd nic nie wie o emerytalnej propozycji Bronisława Komorowskiego. Prezydent mija się z prawdą?

"Kancelaria Prezydenta dopiero w czwartek przeprowadzi konsultacje dotyczące założeń do projektu ustawy umożliwiającej Polakom przejście na emeryturę po przepracowaniu 40 lat. Zapowiedź Bronisława Komorowskiego, że w czwartek prześle do Sejmu projekt ustawy jest całkowicie nierealna".

(https://polskatimes.pl/rzad-nic-nie-wie-o-emerytalnej-propozycji-komorowskiego-prezydent-mija-sie-z-prawda/ar/3869567)

Nowoczesna/finanse

Nowoczesna nie odwołała się do Sądu Najwyższego od uchwały PKW, która odrzuciła jej sprawozdanie finansowe. To oznacza, że lekką ręką zrezygnowała z kilkunastu milionów złotych subwencji.

(https://www.rp.pl/Polityka/301269850-Nowoczesna-nie-odwolala-sie-od-uchwaly-PKW-w-sprawie-sprawozdania-finansowego.html)

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka