135 obserwujących
528 notek
1043k odsłony
  2043   1

Dla wytrwałych ...

Winston Churchill: jeśli zamierzasz powiedzieć coś w 5 minut musisz przygotowywać się do tego przez 5 godzin, jeśli masz zamiar mówić 5 godzin wystarczy przygotować się w 5 minut.

Trafiłem na zapis: „Na żywo w Radiu Wnet Jacek Bartosiak zespół Strategy and Future”.

Okazało się, że wykład będzie trwał kilkanaście godzin – zdolność wypowiadania syntetycznego nie jest dostępna wielu ludziom i nawet traktując ze zrozumieniem temat i z sympatią prelegenta wypada stwierdzić, że jego przygotowania do tego co powiedzieć musiały chyba trwać kilka minut.

imageDo tego p. Bartosiak w swoim wykładzie ciągle coś zaczynał, by zaraz zapewnić, że o tym powie szerzej później. Nie miałem czasu, aby spędzić wiele godzin przed ekranem komputera i nie wiem, czy rzeczywiście mówił „o tym” później. Jak na razie zdołałem obejrzeć rozważania pt. czym ma być „polskie zwycięstwo”. Dr Bartosiak powiedział, że zaczerpnął z historii Polski i uważa, że polskie zwycięstwo powinno przypominać wiktorię pod Cudnowem w 1660 r. kiedy to dowódca rosyjski: „Hrabia Szeremietiew został otoczony i zmuszony do zaakceptowania porażki” - jak powiedział p. Bartosiak.

Nie wydaje się, aby współczesna Rosja chciała uczynić jakiegoś Szeremietiewa wodzem naczelnym swoich wojsk, ale tak czy inaczej muszę wkreślić jeden dzień ze swych zajęć i obejrzeć CAŁOŚĆ.

https://www.youtube.com/watch?v=v14vx8U2vqE


Lubię to! Skomentuj166 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo