Tatarka Tatarka
133
BLOG

Blogerzy z Krakowa

Tatarka Tatarka Wiersze Obserwuj temat Obserwuj notkę 3

Jeśli jesteś z Krakowa i masz czas  26 maja br. i będziesz przechodził/ła  o godz.19 ulicą Krakowską /13/ w okolicach Teatru Stygmator -  serdecznie zapraszam na promocję mojej książki z wierszami o Ukrainie.

Nie wiem, czy plakat się załączy /dowiem się po opublikowaniu/ - stąd ten wstęp.

NOTKA O TOMIKU 

Tom poezji reportażowo-wojennej zapisał się w latach 2004-2022, od Pomarańczowej Rewolucji, przez Majdan, aneksję Krymu, po obecny bestialski napad Rosji na Ukrainę. Wydarzenia zza wschodniej granicy splatają się z losami uchodźców do Polski, jak również ze wspomnieniami zbrodni wołyńskiej.

Od 22 lutego do 30 października 2022 roku autorka codziennie, w formie wiersza, zapisywała relacje dotyczące działań wojennych. Imperatyw pisania był silniejszy niż logika i pytania z serii: Po co komu wiersze? Wiedziała, że Ukraińcom potrzebna broń, ale solidarność międzynarodowa wyrażająca się w rozmaity sposób. 

Jak każdy z nas, autorka śledziła wojenne wiadomości, zapisywała dramat wojny bez dużej ilości metafor, które charakteryzują jej styl pisania. Język poezji może wyrazić niewyrażalne: rozpacz, strach, ból – całe bestialstwo wojny.

O stronę wizualną książki zadbała Agnieszka Herman {okładka i grafika}.

Powyższy tom – póki co – jest jedynym z pierwszych, jednolitym, poetyckim dokumentem z tej wojny w polskiej literaturze.

  

Tatarka
O mnie Tatarka

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura