Tatarka Tatarka
312
BLOG

POWTÓRKA Z TUSKA

Tatarka Tatarka Kultura Obserwuj notkę 20

POWTÓRKA Z TUSKA

Już się zaczęło łapanie ludzi na demonstracji. Wiedzieli kogo wyłowić, na ziemię czule powalić. Dziś więcej faktów. Fotoreporter z innymi stał i zamiast kamerę trzymał flagę, jednocząc się z rolnikami.

Inni widzieli więcej. Chłopak leżał na bruku, na nim mundurowy okrakiem siedział, a dwóch osiłków osłaniało swego i wykręcali ręce leżącemu. Buciorami wdeptywali flagę w glebę. Wściekle, wściekle.

Długo nie grzały czarne anioły w piekle, bo z kostką bruku, z gazem łzawiącym, z petardami, rozpalają zadymę, a rolnikom strajkującym dopiszą przyczynę.

Pamiętam płonącą budkę Ambasady Rosyjskiej. Szlam w Marszu Niepodległości ulicą Belwederską. Ten od dziwki i kamieni kupy wydał rozkazy zatrzymania nas. Nie doszło wtedy do palowania. Ktoś powstrzymał szaleńca. Dziś Kierwa rządzi ulicą pod sejmem z czyjego rozkazu.

Co im zrobił fotoreporter, jakie fotki szkaradne, że terrorysta z rządu pamięta i pójdzie po następnych. W jedności jest siła i oni o tym wiedzą. Dziś szaleją - jutro posiedzą. Uśmiechnięta Ojczyzna.

Ziemio czemu dalej krwawisz, kłosem złocistym nie szumisz. Marzec i czas skiby orać, zboże siać, dzieci rodzić. Boryna idzie na ulicę, po swoje, zamiast w pole.

7.03.24

ROTACYJNE BRAMKI

Wracają pod sejm bramki Szymka – strach nie znika. Tak będzie w każdy strajk, więc obłowi się firma szwagra Szymka. Najemnicy Kierwy /nie policjanci/ szykują atak na protestujących rolników. Są i oficery, ale skąd? Już krąży nowy filmik, dokument: policja rzuca kostką brukową. Chyba nie policjant, czy mówi po polsku? Tak się pacyfikuje rolników.

Pamiętacie wóz Drzymały? Historia się powtarza tylko nieco zmechanizowana.

ZIELONY WAŁ

Wjechały traktory na lawetach

mają zakaz ruchu w Warszawie

pod URM-em nikt na nich nie czeka

jadą pod sejm, mimo drogowej zapory

wyegzekwują strajkującym postulaty

rolniczy czołg i sprawa niewielka

bo przoduje Zielony Wał, walec

6.03.24

ROLNICY W WARSZAWIE

On tylko machał biało-czerwoną

dopadł go najemnik Kierwy

potem następny i dołączył kolejny

przydusili chłopca z flagą do ziemi

fakt zarejestrowały drony

widziane przed chwilą wrr… o!

6.03.24

Wciąż pamiętam sceny z filmu z któregoś Marszu Niepodległości. Dramat rozegrał się na Nowym Świecie. Cywil-policjant goni kogoś, dopada, kpie uciekającego, potem dołączył mundurowy z palą i kolejny. Palowanie, kopanie. Palowany zasłaniał rękoma głowę, wtulał się w ścianę budynku, jakby chciał przeniknąć przez mur. Nie wiem, co z tym chłopcem pobitym, czy duży ma uszczerbek na zdrowiu...?

Dziś powtórka z pierwszego Tuska, a może też niemieckiej antify, która 11 Listopada biła Polaków, którzy pokojowo i legalnie demonstrowali z okazji Święta Narodowego. Metody ubeckie.

@ Koment 1 - Nie lajkuję, nie każdy policjant najemnicą Kierwy. Nie pleć głupstw, może są zomowcami, ale nie cała armia ludzi pracująca w policji. Proszę nie generalizujmy.

@ Koment 2 - Przez osiem lat odbudowano zaufanie do Policji, poprzez wredne rozkazy ataku na protestujących rolników -  niszczą dobre imię policji.

@ Koment 3 - Cwaniaczku, czemu mnie blokujesz? Czyżbyś miał ogrodzony umysł? Skąd jesteś? Spod Wawelu? Lecz tam mieszkają inteligentni luzie.

@ Koment 4 - Dużo wcześniej rozpoczęła się nawalanka, zaraz po decyzji Tuska, który uznał pierwszeństwo interesów ukraińskich nad interesami polskich rolników. Pamiętacie?

Pamiętacie wiecznie naćpanego, siedzącego na dupie podczas śpiewanego hymn w sejmie? Pamiętacie tego od płonącej ruskiej budki, tego likwidatora TV, TVP info, lokalne media? Dziś wydał uchwałę dla w neoTV: ani mru-mru o scenach spod sejmu! Właśnie od sumiennego wykonania rozkazów przez pułkownika-prowokatora zaczęło się zwijanie państwa. Czy historia będzie rzetelna? A mówią: ciemny lud to kupi.

@

Minęła noc od ulicznych burd, a prezydent Warszawy już dementuje narrację internautów, iż nie policja pierwsza rozpoczęła zadymę, że komisja oceni szkody za wyrwane metry zerwanego bruku, za budynek obrzucony jajami i takie inne bzdety. Prezydent okrutnie oburzony przeciw interwencji poselskiej w komendach policji. Posłowie mają prawo znać tożsamość zatrzymanych. Bywały czasy, gdy podstawiono kogoś „z szafy”, a swojaków wysyłano na urlop.

Policja analizuje nagrania krążące w sieci. Dziennikarze z TVN już znają prowokatorów. Narracja jest ostra. Hipokryci zapisali długą listę szkaradzieństw PiS-owi. Podstawowa wina: Zielony Ład. Czy pamiętacie, co mówił Tusk, kiedy Unia nie przedłużyła embarga na ukraińskie zboże, a premier Morawiecki wprowadził polskie embargo? Szkoda czasu na wyliczanki.

@

Dziś jestem Polką z przetrąconym kręgosłup egzystencjalnym

z trudnością oddycham słuchając kłamstw ryżego

postawić się do pionu, bezsilność niweczy, muszę do pionu

wspierajmy, wspierajmy rolników, w nich potencjał na uwolnienie ziemi

wierzę, że jeszcze pożyję w wolnej, bez nienawiści Ojczyźnie

wczoraj falowała białoczerwona, ponad 100 tysięcy fal, morze biało-czerwone

7.03.24


Tatarka
O mnie Tatarka

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura