0 obserwujących
1 notka
474 odsłony
453 odsłony

F 35 a PZL 11

Wykop Skomentuj39W 1933 Polskie Wojsko zamówiło 120 samolotów PZL 11. Były to świetne samoloty, które dały Polsce parasol ochronny - wielki sukces - wreszcie mieliśmy nowoczesny sprzęt nieustępujący samolotom sąsiadów. 6 lat później, w 1939 r. stały się one latającymi zabytkami.

Dzisiaj świętujemy zakup F 35. 

Samolot jest najnowoczniejszym narzędziem w ręku wojska, w związku z tym postęp technologiczny w lotnictwie ma olbrzymie tempo, w wyniku czego co kilka lat sprzęt trzeba modernizować albo wymieniać. 

Pomysł Polski przedwojennej bardziej mi się podobał, samoloty budowano tutaj, ba! Eksportowaliśmy je. Zbudowaliśmy liczący się na świecie przemysł lotniczy. 

W dzisiejszym świecie kto ma technologie ten ma władzę, my natomiast oddajemy ją Amerykanom. 

Bardzo żałuję, że nie dogadaliśmy się z Francuzami czy Szwedami, z nimi mieliśmy szanse na własnych inżynierów, produkcję niektórych elementów, ogólnie rzecz biorąc układ partnerski, wybraliśmy kliencki. Zamówienia wojskowe można wepchnąć w Polską gospodarkę i rozwijać wysokie technologie lub wepchnąć w gospodarkę zagraniczną, jedno jest pewne za 20 lat te samoloty staną się zabytkami. Wykop Skomentuj39
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo