StefanB. StefanB.
103
BLOG

Decyzja zapadła - auto wnukowi !

StefanB. StefanB. Społeczeństwo Obserwuj notkę 0

Człowiek stary chociaż sprawny fizycznie. To jednak nie znaczy że nadal mogę bezkarnie samochodem się włóczyć po " świecie". Ostatnia jazda do Niemiec uświadomiła nam ( z żoną) że czas w wieku 77 lat przesiąść się na coś mniejszego, wolniejszego a dalekie podróże - jak zdrowie pozwoli - odbywać środkami publicznymi lub służbowym pojazdem syna z kierowcą. Wracając z Niemiec dotąd ,1100 km pokonywałem w 8, góra 9 godzin. Tym razem jechaliśmy 13 godz.robiąc przerwy na odpoczynek. O ile autobahn były bezpieczne to po wjeździe do Polski na dwupasmówki oraz styl jazdy tutejszych kierowców zmęczenie rosło z kilometra na kilometr. Wczoraj byliśmy w Katowicach i jazda w tłoku gdzie przepisy drogowe są przez młodych kierowców całkowicie ignorowane doszliśmy do wniosku że starzy musimy być mądrzejsi i zrezygnować z jazdy ograniczając do minimum nasze potrzeby przemieszczania. A zatem dzisiaj gdy wnuk wróci z wykładów nasza Toyota CHR (2 latka) będzie aktem darowizny jemu przekazana. A my? My będziemy na razie korzystać z okazji podwozi przez syna i wnuka szukając coś małego, elektrycznego do jazdy w okolicy czy na " wypady" do Świerklańca czy WPKIW na spacer. W końcu 54 latka bez stłuczki to niezły wynik.

StefanB.
O mnie StefanB.

Pies na złodziei i oszustów

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo