theft
Każdy dzień życia przybliża nas do Dnia Najważniejszego........
1 obserwujący
92 notki
6748 odsłon
18 odsłon

Jam jest bramą owiec

Wykop Skomentuj

Czwarta Niedziela Wielkanocna A  J 10,1-10

Jam jest bramą owiec

Witajcie moje drogie dzieci.Dzisiejsza Ewangelia jest bardzo krótke,ale jednocześnie bardzo trudna. Pan Jezus opowiada o niej o bramie dla owiec,a my próbujemy zrozumieć co Nasz Zbawca usiłuje nam przekazać.
Na początek napiszę kilka zdań bardzo toretycznych dotyczących naszej wiary. Podstawą naszej wiary jest Pismo Świete .I nie ma  co do tego żadnej wątpliwosci. Czytamy z Ewangelii słowa wypowiadane przez Pana Jezusa Chrystusa i wierzymy w te słowa bezgranicznie.
Jakiekolwiek podważanie słów Pana Jeuzusa byłoby bezsensowne i absurdalne bo przeceiż w ten sposób podważalibyśmy swoją wiarę.
Jednocześnie słowa Pana Jezusa są bradzo rpste i jasne. Bo jest On naszym Bogiem i Ojcem i do swoich dzieci zwraca się w sposób jak najbardziej zrozumiały.
Jeśli ktos mówi w kazaniu lub pisze  w artykule,że do zrozumienia jakiegoś zdania wypowiedzianego przez Pana Jezusa jest potrzebny doktorat z teologii lub święcenia kardynalskie to pisze nie prawdę . Tak ! Pisze nieprawdę ! Przecież na początku Pisma Świetego ani na początku żadnej z przypowieści opowiadanych przez Pana Jezusa nie ma ,powtarzam to bardzo wyraźnie NIE MA zastrzeżenia,że ta przypowieść może być czytana tylko przez ludzi wykształconych lub kardynałów. Bo my,my maluczcy ludkowie zamieszkujacy tę ziemię nie jestesmy w stanie zrozumieć słów naszego Ojca !
Pomyslmy przez chwilę. Gdyby Pan Jezus uważał,że to co mówi jest zbyt trudne dla pospolitego ludu Izraela to zaraz na pocątku wnióslby takie zastrzeżenie.
Cytuję
„ Oto przedstawiam wam kolejna opowieść o naszej religii. Ale nie próbujcie jej sami zrozumieć i czytać. NIE ! MACIE ZAKAZ ! Macie iść do uczonych w Piśmie i oni dopiero wyjaśnią wam sens tego co teraz powiem”
koniec cytatu

NIE! Jest zupełnie odwrotnie.Pan Jezus przedstawia nam naszą religię najprostszymi słowami,żeby każdy z nas mógł przeczytać kawałek Pisma Świętego i je zrozumieć.
On nie chce na siłę komplikować treści swojej wypowiedzi. NIE ! On chce swoje wypowiedzi jak najbardziej upraszczać ,żeby każdy z nas mógł te słowa zrozumieć.

Dlatego na zakończenie tych rozważań dodam,że ja jestem takim prostym człowiekiem bez wykształcenia teologicznego. Bez kapelusza kardynalskiego. I czytam dzisiejszą Ewangelię i przedstawiam wam moje drogie dzieci sposób w jaki ja rozumiem.

A teraz zacytuje najważniejsze zdanie tej przypowieści wypowiedziane przez Pana Jezusa

„JA JESTEM BRAMĄ OWIEC „

Po czym dodaje
„Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony !!! „

Dlaczego te slowa są ważne ? Otóż moje drogie dzieci. Pan Jezus jednoznacznie oznajmia,że tylko dzięki niemu można się dostać do Raju. Bo owczarnia jest naszym rajem.
I TYLKO I WYŁĄCZNIE Pan Jezus jest naszą bramą do Raju. Nie ma innych osób na świecie, które mogą nas do Raju prowadzić. Oswiadcza to w jednym ze zdań wypowiedzianych w dzisiejszej ewangelii

„ Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem.”

Daltego ludzie ,którzy chcą osiągnąć Zbawienie Wieczne i dostać się do Raju podążają inną drogą z pominięciem Pana Jezusa są złodziejami i rozbójnikami !!!

Oczywiście wszystkie te słowa należy rozumieć nieco metaforycznie.......
Bo jest to tylko przypowieść ,która ma nam przedstawić istotę Postaci Pana Jezusa.
Jeszcze raz powtórzę jego slowa

„JA JESTEM BRAMĄ OWIEC „

Jaki ostateczny wniosek wynika z tych słów. Z tych czterech krótkich słów.My mamy całkowicie zaufać Panu Chrystusowi jako Osobie Boskiej i do niego zanosić nasze modlitwy,bo tylko dzięki niemu dostaniemy się do raju.

Chyba zrozumienie tej przypowieści jest jasne i oczywiste. Dla każdego z nas. Bo jej słowa są proste i jednoznaczne.


Zastanówmy się moje drogie dzieci nad jeszzcze jednym problemem związanym z faktem,że tylko Pan Jezus może nas zaprowadzic do raju. I zgodnie z Pismem Świetym to na Sądzie Ostatecznym zapadnie decyzja gdzie trafi nasza dusza.
Czy przed oblicze Pana Boga ?
Czy na potępienie wieczne …....

Natomiast Kościół Katolicki postanowił badać życie różnych ludzi i na podstawie tego badania kwalifikować ich do gronach ludzi błogosławionych lub kanonizowanych. Oczywiście w żadnym przypadku nie zamierzam podważać decyzji tych szacownych Instytucji.

Jednak bez najmniejszych wątpliwosci to SĄD OSTATECZNY decyduje o naszym zbawieniu lub potępieniu ! To Pan Bóg bada naszą duszę i podejmuje ostateczną decyzję .
Czy w takim razie ziemska szacowna Instytucja ma prawo narzucać Panu Bogu swoje rozwiązanie ? Czy ziemska szacowna Instytucja ma prawo stawiać Pana Boga przed faktem dokonanym ?
TAK ! My umieścilismy tego człowieka w Raju i Pan Bóg nie ma już nic do powiedzenia !
Święty Franciszek,święty Antoni i inni święci już dostąpili zbawienia i nie muszą stawać przed Sądem Ostatecznym ! Takie jest nasze stanowisko jako Kościoła Katolickiego !
A przecież.......
Ja absolutnie nie podważam świętości Franciszka ,Antoniego czy innych świetych. Jednak w rzeczywistości w oczach Pana Boga na Sądzie Ostatecznym ci ludzie mogą się okazac grzesznikami 
Bo ich czyny były grzeszne.....
Bo ich myśli były grzeszne....
Bo ich wiara była grzeszna....
TYLKO I WYŁĄCZNIE Pan Bóg ma prawo do przeprowadzenia Sądu Ostatecznego i podjęcia decyzji o losie sądzonej duszy. A my ludzie – nawet z naszacowwniejszych i najmądrzejszych ziemskich Instytucji nie możemy mu tego prawa odbierać.
Jednocześnie po ustaleniu,że dana osoba jest kanonizowana tworzy się modlitwy,które można do niej  odmawiać. Modlitwy do Świetego Franciszka,do Świetego Antoniego oraz do innych świetych.
Jeśli Pan Bóg nie uznał danej osoby za Świętą i nie umieścił jej obok siebie w Raju to czy powinnismy się do takiej osoby modlić ???
Wszak Najświetsza Maryja Panna została uniesiona do nieba !!!  A inni.........
Ten problem modlitwy do świetych nie dawał mi spokojuDlatego zajrzałem do Katechzizmu Koscioła Katolickiego by odnaleźć odpowiedzi na swoje pytania.
W art.2683 napisane jest za Ewangelią Mt 25,21,że
„Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana!”
Owszem ! Zgadzan się z tym zdaniem całkowicie. Jeśli Pan – Jeśli Pan Bóg mówi
„wejdź do radości twego pana „
to nie ma najmniejszych wątpliwości,iż taka osoba dostąpila zbawienia wiecznego.
Dlaczego ? Bo to powiedział PAN BÓG !
Jednak na początku art 2683 Kościół zamieszcza pewne zdanie,którego treść jest inna niż wyżej zacytowana
„Świadkowie (…) szczególnie ci,których Kosciół uznaje za „świetych „ „
Proszę zwrócić uwagę ! To nie PAN BÓG zabiera kogoś do siebie. To Kościół uznaje pewną grupe ludzi za „świętych „. W dodatku umieszczając słowo „świetych” w cudzysłowie.

Czy Kościół ma BEZWZGLĘDNE prawo decydowania o tym czy ktoś jest „świety” i wstąpił do nieba czy takiego prawa nie ma ?

Tym bardziej ,że na zakończenie art.2683 pisze
„Możemy i powinniśmy modlić się do nich !!! „

Tym bardziej,że w art.828 Katechizmu Kosciół pisze jednoznacznie

„Kanonizując niektórych wiernych ,to znaczy ogłaszając ,że ci wierni praktykowali heroiczne cnoty i żyli w wierności łasce Bożej (…) daje im świetych jako wzory i orędowników.

Czyli art. 828 Katechizmu pozostake w całkowitej sprzeczności z art.2683 gdyż
w pierwszym Kościół wyraźnie stwierdza ,że kanonizuje wiernych nie za to ,że wstąpili do Raju i dostąpili Zbawienia Wiecznego tylko za ich sposób zycia,
a w drugim wyraźnie pisze ,że „weszli do radosci swego Pana „

Dlatego moje kochane dzieci na zakończenie swojego opowiadania napiszę to co czuje moja grzeszna dusza. Zawsze będę się modlił do Pana Boga w Trzech Jego Postaciach. I zawsze będę się modlił do Najświetszej Maryjii Panny bo przez Aniołów została uniesiona do nieba.

Lecz modlenie się do świętego X lub Y co do którego nie ma pewności ,że został zabrany do Raju będzie niewątpliwie zgodnie ze słowami Ewangelii „próbą wdarcia się do owczarni inną drogą „ co spowodowałoby uznanie mnie za „ złodzieja i rozbójnika”

Z dzisiejszej Ewangelii zapamietajmy tylko jedno,najważniejsze zdanie

            „JA JESTEM BRAMĄ OWIEC „

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale