theft
Każdy dzień życia przybliża nas do Dnia Najważniejszego........
1 obserwujący
93 notki
6856 odsłon
90 odsłon

Uduchowione życie zmartwychwstałych

Wykop Skomentuj3

XXXII Tydzień Zwykły   Łk 20, 27-38

Uduchowione życie zmartwychwstałych

Dzisiaj moje drogie dzieci będziemy rozmawiac o Zmartwychwstaniu. Lecz o bardzo szczególnej cesz Zmartwychwstania,która wydawała się nie zrozumiała współczesnym Pana Jezusa.
Na pewno uważnie wsłuchiwaliście się w słowa Ewangelii. I zrumieliście niepokój wsercach rozmówców co z nami się stanie po Zmartwychwstaniu ?

Od razu na początku podrkeślę bardzo ważny fakt. Pan Jezus Chrystu prowadziłz braćmi rozmowe na temat Zmartwychwstania i oni w swojej rozmowie poruszyli jeden ważny dla nich temat – temat żony,jednak w rzeczywistości ta rozmowa ma wiele płaszczyzn. Właściwie nieksończona ilość płaszczyzn naszego myślenia.

Wszak zjawisko Zmartwychwstania możemy rozważać zarówno ze względu na swoich małzonków,jak i dzieci,ale również na posiadane wykształcenie ,posiadany majątek. Iloraz inteligencji !!!
To wszystko są elementy,które w procesie Zmartwychwstania są dla nas nie zrozumiałe,
TAK ! Podkreślę to słowo wyraźnie – NIEZROZUMIAŁE !!!

Bo nie potrafimy sobie dac rady z interpretacja pewnych faktów .Dlaczego ? Dlaczego tak się dzieje ?
Odpowiedź jest prosta ! Jest krystalicznie prosta i absolutnie prawdziwa i ostateczna ! Nie potrafimy sobie poradzić z interpretacja tych faktów,gdyz próbujemy je roziwązać za pomoca naszego ludzkiego mózgu.Za pomocą naszego ziemskiego myślenia,które ograniczone jest wykształceniem wychowaniem,środowiskiem,nawykami......

Żeby zrozumieć fenomenalne i nadzwyczajne zjawisko Zmartwychwstania należy użyć ymysłowości Boskiej ! O Tak ! I dopiero wtedy zrozumiemy jak je rozumieć....

Odpowiedź na nasze rozterki zawarta jest w jedny przecudownym zdaniu.Jednym z najcudowniejszych zdań Ewangelii.
Oto co Pan Jezus jako Bóg stwierdza
„Są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania.”

No właśnie !
Po zmartwychwstaniu już nie jestesmy ludźmi ! NIE JESTEŚMY LUDŹMI !
Jesteśmy Aniołami i dziećmi Bożymi !

I wszystkie schematy myślowe,które obowiazywały nas na ziemi w niebie nie mają żadnego znaczenia. Brat będzie naszym bratem,a siostra będzie naszą siostrą !

Będziemy Aniołami !
Czyz to nie przecudowne ???
Będziemy bezgrzeszni i będziemy żyli w bezpośredniej blsikości Boga,który będzie spędzał z nami każdą chwilę. Każdą chwilę.........

Dlatego nie prowadźmy jałwoych i bezsensownych dyskusji O TYM co wydarzy się po zamrtwychwstaniu. Pan Jezus nam to powiedział. I tylko to musicie zapamiętać z dzisiejszej Ewangelii.
    Po Zmartwychwstaniu będziemy Aniołami !

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo