0 obserwujących
228 notek
139k odsłon
  1880   0

Szpiclowanie, Lech Wałęsa i piękna pani z telewizji

Zobowiązanie do współpracy Mirosława Chojeckiego - honorowego prezesa Stowarzyszenia Wolnego Słowa
Zobowiązanie do współpracy Mirosława Chojeckiego - honorowego prezesa Stowarzyszenia Wolnego Słowa

 

Ws. agentury. Nie odpuszczajcie – oni są naszym nieszczęściem – agenci i agentofile.  Piękna pani z telewizji Janina Jankowska i prezes Wojciech Borowik. Co ma wspólnego gwiazda telewizji Edwarda Gierka z WZZ? Pytajcie o prowokatorów z SB i WSW i dolary, czyli opozycjonistów za kasę, na godziny, za pieniądze. Nie odpuszczajcie. Pytajcie o to, kto „rozbroił” „Solidarność” w 1981 roku.

Pytajcie o list kaprala do generała. Nie słuchajcie idiotów powtarzających kłamstwa o „kilkudziesięciu ofiarach” rządu PRL czy Stanu Wojennego. Pytajcie o tysiące naszych zabitych – na ulicach i skrytobójczo na rozkaz SB i WSW/WSI. Pytajcie o ofiary powodzi w 1982 roku którym nie udzielono pomocy. Pytajcie o chorych, do których nie dojechała karetka.. Pytajcie KTO ich zabił. Nie dajcie sobą manipulować agentom i agentofilom. Pytajcie o pieniądze dla „Solidarności” i dla opozycji. Pytajcie jak to możliwe, że zostaliście okradzeni i o to, kto was okradł.  Nie wierzcie w dobre intencje tych, co chwalą juntę i skrywają agenturę,  wczoraj żenili się z córkami goebelsa stanu wojennego Urbana, a przedwczoraj organizowali młodzieżówkę PZPR czy KPP.

 Wolne Związki Zawodowe założył w Polsce Kazimierz Świtoń. Prawdziwych bohaterów znajdziecie na stronie działaczy Wolnych Związków Zawodowych: Gwiazdowie, Wyszkowski, Lenarciak, Jagielski.. Ważną postacią jest Anna Walentynowicz. Poza WZZ istniała opozycja niepodległościowa: Szeremietiew, Stański, czy neostalinowskie skrzydło PZPR z Józefem Kępą ze swoimi przybudówkami.

Oto pełny tekst listu do prezesa Stowarzyszenia Wolnego Słowa Wojciecha Borowika. Stawiam obiad temu, kto znajdzie w nim coś „ahistorycznego”. Jako uczestnik Stowarzyszenia Wolnego Słowa nie życzę sobie, aby w moim imieniu ktokolwiek chwalił agenturę niezależnie od tego, jak dużo pieniędzy można by od niej otrzymać i niezależnie od tego, jaką pozycję zbudowała sobie w świecie. Jeżeli agent ma być słynnym symbolem polskości, to wolałbym aby Polska była krajem zupełnie zapoznanym.  Przecież to oni mordowali nas i naszych kolegów, o okradaniu nie wspominając.

Janina Jankowska: Wywołała mnie pani do odpowiedzi zarzucając mi ahistorycyzm. Teraz ja wywołuję panią do odpowiedzi. Proszę mi powiedzieć kto to był Kazimierz Szołoch? Proszę mi podać jeden skuteczny przykład "zerwania się agenta SB z łańcucha" spoza KOR i Wałęsy, taki niepolityczny. :-) 

TWÓJ głos przeciw agenturze jest ważny. To nie jest kwestia poglądów. Chodzi o judaszowe srebrniki i fałszowanie historii. Nie dajmy umrzeć Annie Walentynowicz. Zero tolerancji dla agentów i agentofili. Oni są naszym nieszczęściem.  Poprzyj petycję: http://www.petycje.pl/petycja/8465/wezwanie_do_natychmiastowej_rezygnacji_z_funkcji_prezesa_sws.html

 

Wojciech Borowik

sws@sws.org.pl

ul. Marszałkowska 7

00-626 Warszawa

Polska

22-8285252

w.borowik@sws.org.pl

Publiczna wypowiedź Wojciecha Borowika prezesa Stowarzyszenia Wolnego Słowa w audycji publicystycznej Jana Pospieszalskiego nie była ze mną konsultowana i nie odzwierciedla moich poglądów, ani poglądów moich przyjaciół - działaczy niepodległościowych i szerokiej grupy sympatyków działaczy antykomunistycznego Podziemia.

Proponuje panu prezesowi Stowarzyszenia Wolnego Słowa Wojciechowi Borowikowi rozważenie natychmiastowej rezygnacji ze stanowiska prezesa Stowarzyszenia i publiczne przeprosiny za niegodne zachowanie.

Pańska rezygnacja z zajmowanego stanowiska umożliwi powrót do Stowarzyszenia osób zranionych Pana wypowiedzią i może zapoczątkować trudny dialog miedzy Stowarzyszeniem i szeroko pojętą Opinią Publiczną.

Poza rezygnacją ze stanowiska Prezesa SWS oczekiwałbym od Pana Wojciecha Borowika publicznych przeprosin wobec ofiar agentury - wszystkich członków Wolnych Związków Zawodowych imiennie i wobec szerokiej opinii publicznej, a także publicznego odwołania haniebnej opinii wyrażonej na forum FB:

"Rozmieniamy na drobne legendę Solidarności i Lecha Wałęsy. Dla ambicji niespełnionych działaczy i polityków. Dziś najważniejsi są ludzie. Ci, którzy zmienili Polskę. Jest wielu, których nie stać na leki, na godne przeżycie. Atakując Lecha Wałęsę zmniejszamy szansę, żeby im pomóc. To Lecha Wałęsę wysłucha Sejm, Premier, Prezydent. Wałęsa atakowany odwróci się od nas. On nie potrzebuje naszego wsparcia. To my potrzebujemy jego pomocy, żeby odmienić los naszych kolegów i przyjaciół będących w trudnej sytuacji. Ci, którzy tak bezpardonowo atakują Wałęsę, symbol upadku komunizmu, biorą to na swoje sumienie." [Wojciech Borowik] 

TUTAJ możesz zobaczyć cały program Jana Pospieszalskiego z haniebną wypowiedzią prezesa SWS Wojciecha Borowika: http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/jan-pospieszalski-blizej/wideo/23022012-2230/6427331

 

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale