0 obserwujących
213 notek
27k odsłon
  133   0

Starczy pogardy wobec Prezydenta Mościckiego i prezydenckiego miasta Więcbork !

Tomasz Roman Bracka
Tomasz Roman Bracka

Starczy pogardy wobec Prezydenta Mościckiego i prezydenckiego miasta Więcbork oraz ojców 100 – lecia odzyskania niepodległości Polski z Więcborka !


Starczy pogardy wobec Prezydenta RP Ignacego Mościckiego i prezydenckiego miasta Więcbork oraz ojców 100 – lecia odzyskania niepodległości Polski z Więcborka i regionu ! Czas w końcu uszanować tych ludzi do których zaliczał się też mój pradziadek śp Jan Bracka, który w okresie międzywojennym II RP zrobił najwięcej dla Polski na terenie miasta i gminy Więcbork !!!

Festyn z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości z polonezem i biało czerwone ciasteczka patriotyczne za pieniądze podatnika, to stanowczo za mało by uczcić stulecie odzyskania niepodległości Polski pomijając w słodkości celowego zapomnienia jej twórców na naszym terenie z Prezydentem Mościckim włącznie !!! Ci wielcy bohaterowie są jak wrzód na tyłku dla obecnych władz miejskich Więcborka i celowo są wymazywani z pamięci i wyszydzani w ramach tak zwanego miłosierdzia ala katolików na pokaz z wypalonymi sumieniami !!!

Natomiast paskudna komunistka Maria Wasiewicz sowietyzująca Więcbork i województwo bydgoskie w okresie okupacji komunistycznej w PRL jest nadal honorową obywatelką powiatu sępoleńskiego wpisaną o zgrozo do księgi zasłużonych dla powiatu sępoleńskiego na wniosek Rady Miejskiej Więcborka w III RP !!! Pytam, gdzie jest IPN i tak zwana więcborska ala prawica z Przewodniczącą Rady Miejskiej Więcborka Panią Grażyną Witczaki i rzekomo prawym burmistrzem Kuszewskim !!! Dlaczego do dziś to obrzydliwe bezprawie po więcborsku akceptujecie i uchwała Rady Miejskiej Więcborka w tej sprawie nie jest uchylona !!! Pytam więc czy wy też jesteście piewcami zabronionego w Polsce komunizmu jak rada powiatu w Sępólnie Kr, która to bezprawie zaakceptowała i jak kameleon udaje  prawą  instytucje !!!

Proponuje zamiast ciasteczek i bajeczek kupcie władze miejskie i radni szczoty ryżowe, pędzle i farby i naprawcie zdewastowane groby ojców Polskiej wolności z przed stu lat, którzy spoczywają jak bezdomni menele na więcborskim cmentarzu parafialnym !!! Trzeba też w końcu na uroczystościach gminnych, powiatowych i wojewódzkich po 100 latach wspomnieć i uszanować tych więcborszczan i mieszkańców regionu którzy nam tą wolność sto lat temu wywalczyli i wcielili w życie w okresie międzywojnia !!!

Przypominam, Panu Marszałkowi Województwa Kujawsko – Pomorskiego, że jedyna czynna rezydencja Prezydenta RP profesora Ignacego Mościckiego w obecnym województwie kujawsko – pomorskim mieściła się na przedmieściach Więcborka w obecnym Runowie Młyn gmina Więcbork, co należy w końcu wyeksponować na 100 lecie Niepodległości Polski !!! Starczy fałszerstw historycznych, wobec prastarego i istotnego w dziejach Polski wczesnośredniowiecznego Więcborka !!!

Jak podaje Przewodnik Katolicki w okresie międzywojnia pobliskie Runowo Krajeńskie na przedmieściach Więcborka stało się niezwykle popularne ze względu na częste wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Ignacego Mościckiego, który upodobał sobie okoliczne lasy i Więcbork stad powstał tu kompleks rezydencji Prezydenta RP w więcborskim pałacu leśnym i Runowskim zamku oraz w budynku przy wodospadzie w Runowie Młyn i w Stebionku gmina zbiorowa Więcbork.

W Więcborku od 74 lat ciężko nawet nadać ulicę Prezydentowi Mościckiemu, czy nadać nazwę nowego rodna imienia Prezydenta Ignacego Mościckiego, który nieopodal  nowo powstającego ronda miał swoją prezydencka rezydencje. To jest dopiero fałszywy patriotyzm po więcborsku i prostytucja historyczna wobec honorowego obywatela Więcborka Prezydenta RP profesora Ignacego Mościckiego !!!

Do dziś brak nawet lichej monografii o tych istotnych dla dziejów Polski i Więcborka wydarzeniach z II RP. To samo dotyczy  rezydencji Prezydenta PR na przedmieściach Więcborka w Runowie Młyn !!! Wstyd rado miejska wstyd burmistrzu Więcborka !! Taką pogardą wobec Prezydenta RP Ignacego Mościckiego i jego rezydencji prezydenckiej na przedmieściach Więcborka na własne życzenie schodzicie do grobu polityczno – samorządowego  !!! Więcej na stronach gazety więcborskiej http://gazetawiecborska.eu/?p=32209

Tomasz Roman Bracka

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale