Tomasz Sakiewicz Tomasz Sakiewicz
5205
BLOG

Ojcze Tadeuszu: spotkajmy się!

Tomasz Sakiewicz Tomasz Sakiewicz Polityka Obserwuj notkę 108

Źródłem ogromnego niepokoju stała się silna krytyka ze strony o. Tadeusza Rydzyka środowisk i ludzi wspierających telewizję Republika. Próba wyjaśnienia publicznie niektórych stawianych nam zarzutów, jak to np., że promujemy się u Tomasza Lisa albo to, że za darmo dostaliśmy od Zygmunta Solorza, miejsce na satelicie najwyraźniej nie dotarła do ludzi tworzących media, którym przewodzi o. Rydzyk.

Dlatego jeszcze raz chce podkreślić: nie reklamujemy się na portalu Tomasza Lisa, za miejsce na satelicie zapłaciliśmy.

Z wypowiedzi dyrektora Radia Maryja wynika, że nie dotarły też do niego bardzo liczne z naszej strony propozycje spotkania i wyjaśnienia wszystkich nieporozumień. W tej sytuacji jedynym sposobem pozostaje publiczne przekazanie o. Rydzykowi zaproszenia do wspólnej rozmowy. Jest wspaniała okazja. W najbliższy weekend mamy zjazd Klubów ?Gazety Polskiej?. Będzie możliwość porozmawiania zarówno w gronie prywatnym, jak i na szerszym forum ludzi szczerze życzliwych dziełu o. Tadeusza Rydzyka.

Zapraszam w sobotę lub w niedzielę rano do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Jeżeli ten termin Ojcu by nie odpowiadał, jestem gotów do rozmów w innych dogodnych dla Ojca. Liczę, że moje zaproszenie, które wysyłam również dostępnymi mi drogami, dotrze do adresata i spotka się z aprobatą.

W niedzielę byliśmy świadkami pięknego spotkania ludzi kochających Polskę. Nie mogę się jednak oprzeć wrażeniu, że to spotkanie różniło się od poprzednich. Brakowało bardzo wielu osób, którzy wcześniej się tam pojawiali. To ogromna strata i dla telewizji Trwam, i dla całego życia publicznego w Polsce. Wielu wrogów naszej Ojczyzny i Kościoła zaciera ręce, widząc, jak się dzielimy. Spory są podsycane przez mało rozsądnych dziennikarzy i polityków, którzy sądzą, że przy okazji załatwią własne interesy. Szkodzą Polsce w momencie, gdy pojawiła się realna szansa na zmiany.

Telewizja Republika nie zagraża w żaden sposób koncesji dla TV Trwam, wręcz przeciwnie zwiększa szansę na tę koncesję. Republika nie odbiera też widowni telewizji Trwam. Nowa telewizja adresowana jest przed wszystkim do ludzi, którzy pogubili się w obecnej rzeczywistości i teraz mają szansę odnaleźć odpowiedzi na najbardziej podstawowe pytania. Nie jest zupełnym przypadkiem, że zmiana nastrojów politycznych nastąpiła kilka tygodni po starcie Republiki. Wiele mediów bezkrytycznie dotychczas popierających rząd musiało uwzględnić fakt istnienia realnej konkurencji. To właśnie przebudowuje polską scenę polityczną i powoduje, że Polacy budzą się z kilkuletniego snu.

Nie warto tego zaprzepaścić.Nie warto, bo nie wybaczą nam ani ci, którzy za Polskę cierpieli, ani przyszłe pokolenia.

Autor Bajek dla Marysi i Alicji, współautor książek Układ i Flaki z nietoperza oraz Partyzant wolnego słowa. www.gazetapolska.pl www.niezalezna.pl www.GPCodziennie.pl  www.TelewizjaRepublika.pl ur.31.12.1967. W latach osiemdziesiątych działał w ruchu Oazowym i Muminkowym opiekującym się dziećmi z upośledzeniem umysłowym. Uczestnik organizacji opozycyjnych, w tym konspiracyjnych struktur w liceach na warszawskim Żoliborzu, Ruchu Katolickiej Młodzieży Niepodległościowej, NZS wydział psychologii. Współpracownik ukazujących się w drugim obiegu "Słowa Niepodległego" i "Wiadomości Codziennych". W 1989 r. współzałożyciel ZChN. Wycofał się z polityki w 1991 i zajął dziennikarstwem. 1991-1992 dziennikarz "Nowego Świata", 1992 założyciel "Gazety Polskiej", następnie wieloletni szef działu ekonomicznego, a potem krajowego. Od 2005 r. redaktor naczelny. Prowadził wiele audycji w Polskim Radiu i TVP, w tym "Pod prasą, "Rozmowy Jedynki", "Trójka po trzeciej". Od 2011 red. nacz. Gazety Polskiej Codziennie, współzałożyciel Telewizji Republika.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka