Tomcio -Komentuje
Komentowanie salonu. Aby nie uleciało coś co było ważne u innych blogerów Zainteresowania nauka, socjologia(z uwzględnieniem Pani Karoliny Nowickiej), gospodarka
3 obserwujących
26 notek
4248 odsłon
  121   1

Jak bardzo boimy się IV Rzeszy SS

administratora proszę o umieszczenie Dział: Polityka  Temat:Niemcy


Niejaki 'londoncity'  postraszył  nas u'starego' . A tam nie mogę komentować/

londoncity

4 grudnia 2021 - 10:31


Ważne jest to że Amerykanie przekierowywują swoje siły na Pacyfik do działań powstrzymujących Chiny. W Europie tworzy się próżnia polityczna. Nie ma już żandarma który dbał o stałość granic. Tę próżnię będzie chciała wykorzystać Rosja. Dowodem na to są jej działania na Ukrainie i Białorusi - tuż przy polskiej granicy. Dodatkowo Amerykanom zależy na neutralności lub nawet na sojuszu z Rosją w ich konflikcie z Chinami. Więc gotowi są jej dać coś w zamian. Np. kontrolę nad Wschodnio- Środkową Europą . Polska sam nie ma szans na konfrontacje z zakusami Rosji ( nawet obawiam się , że i sama Białoruś poradziła by sobie z polską armią).Jedynym ratunkiem dla Polski jest większa integracja z UE a głównie z Niemcami. A więc Polakom ( z Polski) powinno zależeć na tym by Niemcy były jak najsilniejsi. Nasze położenie strategiczne po tym jak Rosja praktycznie kontroluje Białoruś jest podobne do stanu z września 1939 kiedy Niemcy opanowały Czechosłowację. Rosja ma bataliony rakietowe i na granicy północnej w Obwodzie Kaliningradzkim jak i na wschodniej już przy Grodnie ( jakieś 20km od granicy). Mogą kontrolować przesmyk suwalski z dwóch stron. Mogą tam też przesuwać swoje siły To Polakom powinno zależeć żeby Niemcy woleli inwestować w Polsce a nie dla Rosji (tj np NS2). Możemy jeszcze wpłynąć na Niemcy. Tylko trzeba tego chcieć. Dla Niemców Polska jest teraz większym partnerem gospodarczym niż Rosja. Wzmacnianie się niemieckiej gospodarki przekłada się bezpośrednio na dobrobyt życia w Polsce. Sojusz z Niemcami może nam pomóc w zwalczaniu zakusów Rosji o podporządkowanie Polski. A jest oczywiste , że po tym jak USA przegrupowuje swoje siły na Pacyfik- Rosjanie wykorzystają próżnię po nich powstałą. Rosja wcale nie musi podbijać Polski. Wystarczy , że będzie ją kontrolować poprzez marionetkowy rząd. Doskonale to umieją bo przez 45 lat PRL-u się nauczyli. Może też kontrolować Polskę poprzez tzw wojnę hybrydową . Zaczęli zresztą już to robić. A Polska jest tak słaba że sama się nie obroni. Albo sojusz z Niemcami albo podporządkowanie się Rosji. Inną możliwościa jest też podział Polski między Niemcy I Rosję co w historii było dosyć częstą praktyką. Jeśli będziemy uważać współczesne Niemcy jako IV Rzeszę , jeśli będziemy ciągle im bruździć - to rzeczywiście mogą machnąć ręką na Polskę i bezpośrednio pertraktować z Rosją. Przez cały XIX wiek graniczyli z Rosją i nie było między nimi żadnego konfliktu. Bez Polski Niemcy sobie świetnie poradzą ( tj. świetnie radzili sobie do 2004 r. w UE) . Tylko że POLSKA BEZ NIEMCÓW SOBIE NIE PORADZI Z ROSYJSKIM ZAGROŻENIEM. I to Polakom powinno zależeć żeby Niemcy wybrali nas na partnera a nie Rosję.

 ----- i to koniec mądrości londoncity.

A ja londyńczykowi mogę  napisać. Zaciśnij zwieracze w odbycie londonie.  I  nie siej wśród nas defetyzmu.

Oddawać się Niemcom i oddawać  im swoje bezpieczeństwo. To  już lepiej niech wszyscy  łykną w  Polsce /prócz Donalda Tuska i jego teściowej/  cjanek.

autor komentarza zablokowany przez starego: Tomasz KarwowskiLubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale