Blog
- Tonik
Tonick
Tonick ekolog i politykier
11 obserwujących 322 notki 234551 odsłon
Tonick, 11 maja 2017 r.

Czy już czas?

290 17 1 A A A

Notka napisana w dziale Polityka temat Wybory o 20 07

Po wystąpieniu premiera cienia i wpadce PO w  zasadzie wszystkich sprawach które PO niosła na sztandarach,  jako partia liberalna wydaje się zostanie szybko zepchnięta na margines życia politycznego w Polsce. Szansa ta stoi jednak przed całkiem nowymi reprezentantami liberalnej polskiej myśli politycznej. Partią bez starych skompromitowanych antypolską retoryką działaczy za to z ludźmi młodymi stającymi jako przedstawiciele polskiego biznesu.

Partią która na sztandarach miała by zniesienie podatku od osób prawnych (firm) oraz ustaleniu podatku dochodowego na poziomie dzisiejszego niższego progu podatkowego. w zamian za co zaproponowała by Polakom wyższe o 5% składki na ZUS, z koniecznością rozliczania budżetu ZUS bez dotacji państwa.

Dziś Państwo Polskie dopłacając do budżetu ZUS około 50 miliardów złotych, staje się zakładnikiem zagranicznych firm mających wieloletnie zwolnienia podatkowe. Czas więc aby uprościć finanse państwa, oraz zapewnić przyszłym emerytom godziwe emerytury. Można to uczynić w taki sposób, że będziemy dotować uczciwie wszystkie firmy, przy okazji oczekując od nich uczciwego płacenia składek ZUS. Partii która zapytała by dotychczas rządzących polityków PO, PIS i SLD, czy uczciwe jest niedozwolone dotowanie z pieniędzy publicznych obcych korporacji, kosztem polskich firm.

Polityka taka prowadziła by prosto do szybkiego wzrostu polskich firm, oraz wpłat do ZUS zapewniającego realnie godziwą emeryturę.

Trzeba się przestać godzić na to że te same usługi budowlane prowadzone przez zagraniczną korporację (w których połowę kosztu stanowią pracownicy) zwolnioną w całości z podatku od zysku (około 2% kosztów ) oraz na kilka lat od wpłat do ZUS (około 10% obrotu) mają dotować Polacy. Sytuacja taka sprawia że polskie przedsiębiorstwa mimo nawet lepszego wykonania usług i niższej za nie ceny, dopłacając do rządowych dotacji własnymi podatkami, nie mają najmniejszej szansy wygrać nieuczciwej ze swej natury konkurencji. Czas chyba byłby najwyższy aby polscy przedsiębiorcy uznali że i oni jako odprowadzający wyższe niż pozostali Polacy wpływy do budżetu, też powinni mieć swoją reprezentację w sejmie.


Na taką partię liberalną zapewne będą głosować nawet świadomi Polscy emeryci. Bez bogatej Polski bowiem nie będzie zamożnych Polaków.

Sprawdzając linka poniżej można się przekonać że roczny CIT (podatek od osób prawnych w Polsce) jest mniejszy od dotacji państwa do ZUS, tak więc opisane postępowanie urealni konkurencję i wprowadzi uczciwą konkurencję w Polsce, oraz pozwoli znieść najzamożniejszym Polakom 2 skalę podatkową, co w końcu może doprowadzić do inwestowania w Polsce przez Polaków w znacznie większym stopniu niż obecnie, oraz znacznie wyższych wpływów podatkowych. Jednocześnie działania takie znacznie ograniczyły by korupcję na etapie wydawania zwolnień z podatków w Polsce.


Oczekuję jedynie na merytoryczne komentarze najchętniej osób z liberalnym zacięciem.
dochody państwa z podatków w 1 połowie 1916 roku

Opublikowano: 11.05.2017 20:07.
Autor: Tonick
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dlatego właśnie ruscy szpiedzy usiłują doprowadzić do federalizacji w UE. Rosjanie jako...
  • To dobrze gdyby dostał. Powinni mu to zapłacić z własnych kieszeni Niemcy którzy mu te...
  • Duża część tych przedwojennych zbiorników wodnych to były np młyny wodne. Młyny zostały...

Tematy w dziale Gospodarka