Blog
Spod podściółki III RP
trust and control
trust and control Fighter antyhipokryta
15 obserwujących 318 notek 303555 odsłon
trust and control, 23 sierpnia 2017 r.

Czy SSN Gersdorf zadośćuczyni apelowi red. Witolda Gadowskiego?

1547 15 1 A A A

Wielkimi krokami zbliża się "gorąca jesień", w tym termin przedstawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę projektów ustaw o SN i KRS, których postanowienia będą kluczowe dla być albo nie być realnej sanacji sądownictwa III RP. Oficjalnie nie wiadomo jeszcze na ile projekty prezydenta A.Dudy będą spójne z zawetowanymi ustawami, ani nawet kto jest w zespole przygotowującym te projekty ustawowe. Wiadomo jednak, że zegar tyka i czasu na ich opracowanie jest coraz mniej (mając w pamięci deklaracje złożone przez prezydenta).  


Póki co, wiadomo tylko tyle, że prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta A.Dudy, wyjaśnił ostatnio, że weta prezydenckie miały na celu ustabilizowanie walca "dobrej zmiany", tak, żeby nie wypadł z torów... Cokolwiek to miało znaczyć, brzmiało dwuznacznie, podobnie jak inne, jeszcze bardziej kontrowersyjne, ostatnie wyjaśnienie tego doradcy, jakoby rzekomo tylko "zakleszczeni" Polacy, bez nijakiej racjonalnej przyczyny (poza sugerowaną im niewiedzą), nadal domagają się ujawnienia Aneksu WSI, podczas gdy ta szkodliwa struktura została efektywnie rozwiązana wiele lat temu, a znaczenie i wpływy jej ludzi  już ponoć marginalne. Jedynym usprawiedliwieniem dla powyższej opinii tego zacnego naukowca może być tylko fakt, iż zrozumiałe jest, że wiedzę o faktycznych i nadal aktualnych wpływach ludzi WSI trudno zdobywa się na salach wykładowych i seminariach naukowych. 


Niezależnie od powyższego, mając w pamięci, iż słynne spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z SSN Małgorzatą Gersdorf, Pierwszą Prezes SN, poprzedziło huczne świętowanie pod siedzibą SN, jak cudowne odzyskanie przez nią wiary w to, iż mimo publicznych zarzutów przeciwko niej, bez przeszkód dotrwa do końca jej kadencji (tj. do 2020 r.); videhttps://twitter.com/pikus_pol/status/896681410894974976 - czego jeszcze niedawno nie była aż taka pewna, powstają co najmniej dwa zasadne pytania: 


  1. 1. Czy prezydent A.Duda, wiedząc o bardzo poważnych zarzutach podnoszonych (także w prasie; vide: Gazeta finansowa) przeciwko SSN Małgorzacie Gersdorf będzie konsultował z nią swoje projekty ustaw? 

  1. 2. Czy SSN M.Gersdorf, wiedząc o publicznych, konkretnych zarzutach przeciwko niej, zadośćuczyni publicznym apelom m.in. red. Witolda Gadowskiego (videhttps://twitter.com/Przemysl2013/status/894261340172406784o precyzyjne odpowiedzenie na nie, zanim jeszcze będzie w swoim stylu pouczać wszystkich ex cathedra, bezzasadnie kreując się przy tym na rzekomo nieskazitelną bojowniczkę o niezawisłość sędziowską? 


Ponieważ afera z udziałem SSN M.Gersdorf jest tej natury, iż jak ulał pasuje do niej określenie afery Amber Gold autorstwa Marka Belki, tj. "wszyscy wszystko wiedzą", godzi się, aby Pierwsza Prezes SN odpowiedziała na znane jej konkretne zarzuty i tym samym umożliwiła dostęp do tej - póki co – ekskluzywnej wiedzy także milionom Polaków, którzy wszak mają prawo znać prawdę o praktycznym stosowaniu zasad konstytucyjnych (w tym art. 32 Konstytucji RP) i faktycznej dbałości o zachowanie jeddnolitości orzecznictwa sądów powszechnych przez sama Pierwszą Prezes SN. 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Polska potrzebuje fighterów, a nie frajerów.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Wystarczy posłuchać wywiadu RMF FM z 2.10.2018 r., aby zorientować się jaka jest skala...
  • @GenekX Nic mi nie wiadomo, aby ci panowie byli sprawcami afery SKOK Wołomin.
  • @chris 61 Trudno o bardziej absurdalny komentarz. Nie podejmuje się dyskusji z bredzącymi...

Tematy w dziale Społeczeństwo