telwizja czy "w tyle wizji"
Bloger szpak80 ubolewa, że: . Jeżeli się dokładnie wczytać w jego wypociny to widać, że jemu ta telwizja kablowa (jak w tytule jego notatki) to się myli ze zbyt często przez niego oglądanym programem …. „w tyle wizji”. Mamy przykład, że TVPIS ludzi ogłu
3 obserwujących
66 notek
32k odsłony
  114   0

Kartka historii

5 września 1914 niemiecki U-21 zatopił na wodach Firth of Forth (Szkocja) należący do Royal Navy lekki krążownik HMS Pathfinder.

image

Było to pierwsze w historii zatopienie wrogiego okrętu za pomocą torpedy wystrzelonej z łodzi podwodnej. Ten bardzo śmiały i niespodziewany atak torpedowy już w pierwszych tygodniach I wojny światowej unaoczniło Brytyjczykom ogrom niebezpieczeństwa ze strony niemieckich sił podwodnych. W przeciągu czterech minut od trafienia torpedą, okręt eksplodował i poszedł na dno niemal z całą załogą. Tragedię przeżyło zaledwie 9 ludzi z załogi liczącej 268 marynarzy i oficerów.

image

W pierwszych doniesieniach o katastrofie nie było podejrzenia, że mógł spowodować ją atak okrętu podwodnego. Komunikat brytyjskiej admiralicji, wydany nocą z 6 na 7 września 1915 roku mówił, że krążownik po wejściu na minę eksplodował i zatonął w ciągu czterech minut. Przed zatonięciem, zdążył jeszcze wezwać pomocy drogą radiową.


Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura