6 obserwujących
66 notek
21k odsłon
317 odsłon

Starcze problemy prezesa.

Wykop Skomentuj17

Doktor Michał Harciarek z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego jeszcze w trakcie studiów zainteresował się neuropsychologią, a także psychologią kliniczną. Pracę magisterską poświęcił zaburzeniom emocjonalnym u osób po udarze niedokrwiennym, a rozprawę doktorską – funkcjonowaniu poznawczemu pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek, poddanych transplantacji. Badania młodego (rocznik 1980) gdańskiego naukowca doczekały się już licznych wyróżnień i zwróciły uwagę naukowego świata.

Oto fragment jego wywiadu dla portalu poradnia.pl

[…]

– Zajmował się pan otępieniem czołowo-skroniowym. Na czym ono polega?

– Jest chorobą neurodegeneracyjną, często mylnie diagnozowaną jako choroba Alzheimera. Charakteryzuje się postępującymi zmianami osobowości i zachowania, które coraz bardziej zbliżają chorych do poziomu trzyletniego dziecka. Postępujące zdziecinnienie objawia się brakiem dystansu, niecierpliwością, rozhamowaniem, zdenerwowaniem z błahego powodu. Pierwsze symptomy pojawiają się między 55 a 60 rokiem życia, ale mogą wystąpić wcześniej lub później. Odpowiada za to zanik komórek nerwowych, głównie w płatach czołowych. Postępuje on stopniowo, u jednych przebiega szybciej, u innych wolniej.

[…]

Prezes PiS pan Jarosław Kaczyński w czerwcu ukończył 71 lat. Biorąc pod uwagę jego najnowszy projekt ustawy o zwierzątkach uważam, że wystąpiła u niego kumulacja zaniku komórek nerwowych w płatach czołowych mózgu. Być może pan Jarosław Kaczyński nie jest jeszcze mentalnie na poziomie trzylatka, ale głoszony przez niego bambizm i próba wpisania go w prawo państwowe, dowodzi znacznego zbliżenia jego intelektu do infantylności. Uważam, że w trosce o jego zdrowie i w trosce o przyszłość Polski, pan Jarosław Kaczyński powinien być skierowany na stosowne badania i ewentualnie hospitalizowany. Te schorzenia są niestety nieodwracalne, ale można hamować ich postęp. Biorąc pod uwagę jego wkład w rozwój naszej Ojczyzny, należy mu się właściwa opieka.


Wykop Skomentuj17
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale