469 obserwujących
1731 notek
4787k odsłon
  6880   0

Kilka rad dla PiSu na cito

1. Musicie się zdecydować, czy to jest naprawdę epidemia czy nie.

Bo jeśli traktujecie sprawę poważnie to nie może być szeregu wtop typu skracania kwarantanny, latania po szpitalach i chodzenia bez maseczek. Bo ludzie patrzą i wyciągają wnioski.

Jutro będzie za późno, ale jeszcze dzisiaj mandat wręczony Prezesowi i przyjęty przez niego sprawę by załatwił. Najlepiej wydane 500 zł! Opowieści jak to Jarosław Kaczyński wręczając nagrodę im. Lecha Kaczyńskiego był w pracy można sobie w buty  wsadzić. 

No i kiedy Prezes zacznie wszędzie chodzić w maseczce - jest wyuczalny, widać było na placu Piłsudskiego 10.10! - to i reszta się podporządkuje.

2, Skoro wojna, to skracamy fronty. Ustawa zwierzątkowa to jest wrzód na d...Wiadomo, z tego nikt nie umiera, ale siedzieć się nie da. Oczywiście można przeciągać, wprowadzać poprawki, albo wypuszczać pana Moskala do mediów, aby wkurzał elektorat wiejski. Na wojnie by to się skończyło przesunięciem do kwaterunku

Trzeba sprawę zakończyć szybko. Idziemy po cichu  do Prezydenta, on ogłasza, że ustawa zostanie zawetowana, PiS ogłasza, że nie będzie odrzucać weta.

3. O przygotowaniu szpitali, lekarzy nie będę się wypowiadać. Tak, uważam, że kilka miesięcy zostało zmarnowanych. W Danii od początku wszyscy chorowali w domach, ciężko chorzy na OIOMach w swoich szpitalach. Nie było żadnych jednoimiennych. Najpierw przygotowano stanowiska na szybko, potem przebudowano OIOMy, aby oddzielić chorych z covidem od zwykłych chorych na OIOMie. U nas to chyba niepotrzebne, skoro już teraz brakuje respiratorów (Nysa).

Wiem jedno - trzeba zrobić faktycznie burzę mózgów, ale nie z politykami, jak się planuje, tylko z ekspertami. Potem należy politykom przedstawić wnioski i realizować wytyczne razem, zgodnie i bez oglądania się w przeszłość. Tej już nie zmienimy. No i nie tylko ja mam wrażenie, że dopóki politycy kłócą się o godziny dla seniora to oznacza, że nikt nie podchodzi do sprawy poważnie. No to i społeczeństwo ma wszystko gdzieś.

PS. Są zdjęcia jak Prezes (i reszta) wyglądał na Kongresie - w maseczce. Do wręczenia nagrody zdjął. I te zdjęcia niech sobie wydrukują politycy PiSu na wieczór. Ja do mediów nie chodzę. 

Lubię to! Skomentuj239 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka