Blog
myśli rozczochrane
Ufka
Ufka koty mają mnie
461 obserwujących 1706 notek 4663061 odsłon
Ufka, 14 stycznia 2019 r.

Opcja zerowa

4622 231 1 A A A

Myślałam o tej notce od kilku godzin. Teraz już wiadomo - prezydent Adamowicz nie żyje. Wczoraj wieczorem, w nocy, słuchałam, czytałam - nie wszystko, tylko to, co współbrzmiało z moim nastrojem. Czyli prośby o modlitwy tak, nasłuchiwanie wieści z Gdańska tak, ale nie wzajemne oskarżenia, zarzuty, hejt.

Ne wiem co kierowało napastnikiem, jest śledztwo. Jeśli chodzi o zabezpieczenie imprezy też na to przyjdzie czas. Ale już dzisiaj wiadomo, że nie możemy tak dalej żyć. Prezydent chce rozmawiać o wspólnym marszu, pan Trzaskowski taki marsz dzisiaj w Warszawie organizuje. Warszawski PiS podał na TT, że w tym marszu weźmie udział.

Marsz to jednak będzie jednorazowy zryw. A na co dzień? Większość polityków zachowała się przyzwoicie i zachowuje przyzwoicie. Wielu dziennikarzy także. Ale przecież nie wszyscy.  

Już zaczynają się zwykłe odzywki "bo wy powiedzieliście to", "ale przecież wy tamto". Sięgamy po wszystko, każda rzecz  nadaje się do obrzucenia przeciwnika gradem pocisków. 

W  ten sposób nie osiągniemy nic. Może już nie zazdrościmy zachodnim politykom klasy, bo wiemy, że tam też wiele brakuje. Ale my zaczynamy przesuwać się w stronę tych parlamentów, gdzie dochodzi do bijatyk na sali. Czas powiedzieć dosyć. Tak jak napisałam - jedyne rozwiązanie to zacząć z nową kartą. Krytyka tak, słowne potyczki w Sejmie także - ale inteligentne! Bez obrzucania przeciwnika błotem, bez szczucia, bez wywlekania spraw rodzinnych. Musimy żyć razem, nie da się podzielić Polski wzdłuż linii Wisły.

Pozostają dziennikarze, oczywiście nie wszyscy. Oni z tego żyją, ale my nie musimy ich cytować, kupować. Każdy kto ma telewizor ma też pilota, zawsze może przełączyć. 

Czy nam się uda? Nie wiem, ale trzeba próbować, próbować i jeszcze raz próbować

PS Już wiadomo, że nic z tego nie będzie:(( Platforma nie weźmie udziału w spotkaniu z Prezydentem

Opublikowano: 14.01.2019 15:10. Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 15:45.
Autor: Ufka
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image
Ufka we własnej osobie :)
Skąd Locations of visitors to this page czytacie
A tyle web tracker czyta teraz :)
IPN5/
" />
Złota myśl RRK
PSL nie musi - PSL CHCE! Nie opuszcza się zwycięzcy - co najwyżej można się z nim targować i więcej uzyskać. A co ma PiS do zaoferowania PSL? Swoją nędzną koalicję z SLD? Odpowiedz sobie sama - czy lepiej dzielić łupy na trzy, czy na dwa?

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @nolas  Pod koniec: Jeśli bym to ja lub moi przodkowie zostali odznaczeni medalem Yad Vashem...
  • @pizzojad  Ja żadnych rad nie udzielam, tylko się śmieję
  • @noo  No!!

Tematy w dziale Społeczeństwo