0 obserwujących
100 notek
156k odsłon
4605 odsłon

Dzień Gniewu. Antysystemowy bunt Polaków

Wykop Skomentuj45

 

Dzień GniewuW dniu 21 marca 2012 r. w całej Polsce nastąpi Dzień Gniewu.

Dzień Gniewu jest organizowany od dwóch tygodni oddolnie przez młodych Polaków, których manifestacje i protesty przybierają na sile od przełomu 2011 i 2012 r. Na profilu Facebookowym Dnia Gniewu zgromadziło się już ponad 5000 sympatyków. Przytłaczająca większość sympatyków Dnia Gniewu, aż 74 % jest w wieku od 18 do 34 lat. Urodzili się pomiędzy 1978 a 1994 r. w czasie wyżu demograficznego ze szczytem w 1983 r. Ich dominacja w polskim społeczeństwie jest nieunikniona.

 

 

Sympatycy Dnia Gniewu

Stan na dzień 2 marca 2012 r.

Z uwagi na wiek nikt nie jest w stanie wkręcić ich w spory styropianów i betonów, SB, UB, WSI i diabli wiedzą jakie. Młodzi mają w dupie spory, które stanowią fundament założycielski III Rzeczypospolitej. Zamierzają dać zgredziałym elitom solidnego kopa w tyłki.

 

Czego oczekujesz po Dniu Gniewu?

Stan na dzień 2 marca 2012 r.

Link do ankiety: Czego oczekujesz po Dniu Gniewu? Kliknij i wyraź swoją opinię!

W pierwszym sondażu młodzi określili jasny cel. Chcą usunąć z polskiej polityki stare pookrągłostołowe elity. Określili również środek prowadzący do tego celu. Zbudują oddolny ruch społeczny, który będzie twardo walczył o poszerzenie wolności.

Młodzi zdefiniowali wrogów wolności. Są to całe dotychczasowe elity polityczne, które tworzą system.

 

Kogo zdeletujemy z polskiej polityki?

Stan na dzień 2 marca 2012 r.

Link do ankiety: Kogo zdeletujemy z polskiej polityki? Kliknij i wyraź swoją opinię!

Dostrzegalne jest zróżnicowanie negatywnych emocji, co do poszczególnych elementów systemu. Najwięcej złości budzi Platforma Obywatelska, Donald Tusk, Janusz Palikot, Ruch Poparcia Palikota oraz SLD. Najmniej negatywów dotyka Jarosława Kaczyńskiego oraz PiS.  Najwięcej kopów zbierają zatem Ci, którzy z ideowego punktu widzenia są największymi wrogami wolności, względnie zdradzili ideały wolnościowe.

Wśród marzeń młodego pokolenia dominują te które ograniczają rolę państwa i zwiększają wolność.

 

Polska naszych marzeń?

Stan na dzień 2 marca 2012 r.

Link do ankiety: Polska naszych marzeń? Kliknij i wyraź swoją opinię!

Liderem wśród postulatów jest likwidacja ZUSu. Ukrywanie bankructwa systemu ubezpieczeń społecznych poprzez niekończące się pseudoreformy oraz próby utuczenia starych wchodzących w wiek emerytalny elit na grzbietach młodego pokolenia stają się symbolem buntu. Młodzi Polacy pragną większych dochodów przez obniżkę podatków. Jednocześnie trzeźwo wskazują na konieczność cięć władz i biurokracji, aby zapewnić równowagę budżetową. Bardzo ważne jest przywiązanie do suwerenności państwa z zachowaniem złotego i odrzuceniem euro włącznie.

W ciągu zaledwie dwóch tygodni sympatycy Dnia Gniewu nie tylko wyartykułowali NIE dla obecnych elit, ale również wyrazili POZYTYWNE konstruktywne przesłanie o przyszłości Polski. Jest to unikatowe zjawisko w politycznej historii Polski, rodzące i rozwijające się w Internecie i dzięki Internetowi, ale śmiało wychodzące ze świata wirtualnego do realu.

Bądźmy razem w Dniu Gniewu! Wspólnie realizujmy marzenia o Polsce!

Kliknij i przyłącz się do Dnia Gniewu!

Kliknij i wyraź swoją opinię o przyszłości Polski!

Kopiuj, zamieszczaj, rozsyłaj i promuj ten artykuł gdzie tylko możesz!

2012 Copyleft - all rights reversed, wolność kopiowania - wszelkie prawa odwrócone!

Wykop Skomentuj45
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale