Refleksja na dziś
Blog jak blog. O wszystkim i o niczym
3 obserwujących
59 notek
37k odsłon
  342   0

O aborcji, statystykach i innych nudach

Na początek trochę statystyk (w zaokragleniu) 

W Polsce legalnie wykonywanych jest około 1100 legalnych aborcji rocznie. Tych mających zespół Downa jest ok 25 %, co jest niezgodne z przekazem przeciwników aborcji, którzy wspominali nawet o 90%. Dodatkowo mamy tzw  podziemie aborcyjne, które szacowane jest od 100 do 200 tys rocznie. (Ciężko policzyć nielegalne zabiegi). Powyższe statystyki jasno  pokazują, że cały problem z wyrokiem trybunału jest dęty i nieistotny. Natomiast, moim skromnym zdaniem, wnioski z tych danych są niestety dość smutne. 

Po pierwsze Państwo sobie nie radzi z podziemiem aborcyjnym. Po drugie, dla kobiet, które z różnych względów muszą/chcą poddać się temu zabiegowi, znalezienie lekarza, kliniki, czy innego sposobu na pozbycie się dziecka nie nastręcza żadnego problemu. 

Po trzecie obrońcy życia, poza walką o zakaz aborcji, powinni  skoncentrować swoje wysiłki na promocji macieżyństwa. Gdyby udało im się uratować nawet co drugie zabite dziecko mielibyśmy dodatni przyrost naturalny (a przynajmniej nie było by dramatu demograficznego) 

Niestety, z danych wynika, że lepszym rozwiązaniem z punktu widzenia polityki Państwa była by szersza dopuszczalność aborcji, bo jest to jedyny sposób kontroli nad tą dziedziną życia. Można oczywiście zasłaniać się moralnością, bądź udawać, że problemu nie ma, ale mamy z jednej strony protesty społeczne, a z drugiej kolejną fikcję prawną. 

Oczywiście wolał bym żyć w kraju, gdzie kobiety nie chcą i nie muszą zabijać własnych dzieci, ale wiem, że nie powinno oceniać się działań innych, jeżeli nie zna się pełnej motywacji popełnionych czynów, a wydaje mi się, że decyzja o aborcji nie jest decyzją łatwą dla nikogo. Zresztą człowiek jest istotą grzeszną, a ja nie mam moralnego prawa osądzać kogokolwiek. Natomiast mam prawo oczekiwać, że Polska będzie krajem, który dba o swoich obywateli, zwłaszcza tych potrzebujących wsparcia i będzie w stanie wesprzeć m.in. matki na życiowym zakręcie i zadbać o dzieci, w tym te jeszcze nienarodzone. 

https://www.medexpress.pl/pacjent/latos-bielenska-osiem-do-dziesieciu-tysiecy-dzieci-rodzi-sie-z-przynajmniej-jedna-wada-rozwojowa/55938/

https://pulsmedycyny.pl/oficjalne-dane-o-legalnej-aborcji-w-polsce-1110-zabiegow-przerwania-ciazy-w-2019-r-999603


Lubię to! Skomentuj40 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo