Grzegorz Gembalski Grzegorz Gembalski
1198
BLOG

Śpiulkolot

Grzegorz Gembalski Grzegorz Gembalski Styl życia Obserwuj temat Obserwuj notkę 17
W Szwajcarii do użytku została dopuszczona kapsuła dla samobójców. W Polsce słowem roku został śpiulkolot.

W Szwajcarii właśnie dopuszczono do użytku, najnowszą kapsułę do wspomaganego samobójstwa. Ma kosmiczny wygląd i nie wymaga nikogo z zewnątrz. Osoba, która chce umrzeć samodzielnie operuje całym urządzeniem od środka. Działa to na zasadzie obniżenia temperatury i odcięciem dostępu do tlenu. Twórca kapsuły twierdzi, że śmierć następuje w ciągu kilku minut i jest bezbolesna. 

Kapsuła jest drukowana na drukarce 3D i można ją łatwo transportować, nie wymaga żadnych dodatkowych podłączeń. Można zejść z tego świata z widokiem na Alpy, albo w gronie rodzinnym. (to z reklamy). Wspomagane samobójstwo, czyli mówiąc wprost eutanazja, dopuszczalne jest w kilku krajach. Poza Szwajcarią to też Holandia, Belgia, Kanada i Luksemburg. Natomiast jest to pierwsze urządzenie, które nie wymaga interwencji osób trzecich. 

W Polsce Wydawnictwo Naukowe PWN wybrało słowo roku 2021 i został nim śpiulkolot.

Koronawirus zabija u nas ostatnio po 500 osób dziennie i ciągle wykrywane są nowe jego mutacje.

Świat jest szalony...

Otaczający nas cyfrowy świat pełen jest spamu i hejtu, który często ukryty jest pod pozorami anonimowości. Dlatego postanowiłem pisać pod własnym imieniem i nazwiskiem. Nie wstydzę się własnych poglądów i wiem, że one zmieniają się w czasie i pod wpływem innych. 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości