Grzegorz Gembalski Grzegorz Gembalski
1223
BLOG

Kolejne rodzaje broni dla Ukrainy

Grzegorz Gembalski Grzegorz Gembalski Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 19
Z każdym miesiącem wojny na Ukrainie państwa zachodnie dostarczają kolejne rodzaje sprzętu bojowego. Czego Ukraina może się spodziewać w najbliższym czasie?

Z każdym miesiącem wojny na Ukrainie państwa zachodnie dostarczają kolejne rodzaje sprzętu bojowego. Czego Ukraina może się spodziewać w najbliższym czasie?

Przede wszystkim Ukraina ma dostać amerykańskie BWP Bradley. Siły USA właśnie wdrażają jego następcę. Teoretycznie do przekazania jest nawet 2 tys wozów. 

Francuzi z kolei chcą przekazać Ukrainie lekkie czołgi AMX-10 RC. To pojazd kołowy (klasyfikowany jako lekki czołg albo wóz wsparcia) uzbrojony w armatę 105 mm. Czyli spokojnie jest w stanie zniszczyć wszystko, może z wyjątkiem najnowszych czołgów rosyjskich. Armata 105 mm to jest ten sam kaliber jaki jest stosowany w Leopardach 1

Bombową informacją, że system p-lot Patriot dla Ukrainy mają przekazać nie tylko Amerykanie ale też (sic!) Niemcy. 

Podobno piloci Ukraińscy są też intensywnie szkoleni na F16. 

Tak więc można się spodziewać, że letnia ofensywa Ukraińska będzie opierać się na zachodnim sprzęcie pancernym. 

A to jeszcze nie koniec. 


Otaczający nas cyfrowy świat pełen jest spamu i hejtu, który często ukryty jest pod pozorami anonimowości. Dlatego postanowiłem pisać pod własnym imieniem i nazwiskiem. Nie wstydzę się własnych poglądów i wiem, że one zmieniają się w czasie i pod wpływem innych. 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka