Blog
nieregularnik Warsztatów Analiz Socjologicznych
Warsztaty Analiz Socjologicznych
Warsztaty Analiz Socjologicznych Zespół www.warsztaty.org i przyjaciele
0 obserwujących 479 notek 233519 odsłon
Warsztaty Analiz Socjologicznych, 6 lipca 2009 r.

Rafał Dutkiewicz. Prezydent Wrocławia ma 50 lat.

Niedawno gościliśmy we Wrocławiu. Mieście uznawanym za jednego z beneficjentów przemian po 1989 roku. Mieście dwóch Prezydentów ( właściwie trzech, ale ten trzeci krótko rządził miastem -  Stanisław Huskowski piastował urząd w latach 2001 - 2002) Bogdana Zdrojewskiego i obecnego Rafał Dutkiewicza.

Duch wieloletniego Prezydenta Zdrojewskiego(1990 - 2001) jest w mieście stale obecny.

Obecnie Bogdan Zdrojewski piastuje stanowisko Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ale Jego wpływy w mieście nadal są widoczne. Wystarczy wspomnieć, że Żona ministra jest członkinią Rady Miasta, a jeszcze niedawno była przewodniczącą Rady Miejskiej.

Natomiast obecny Prezydent miasta stał się w ostatnich kilku latach postacią ogólnopolską - mimo piastowania stanowiska lokalnego.

Był już wskazywany jako poważny kandydat na Prezydenta RP w 2010 roku przez Aleksandra Kwaśniewskiego, czy też Jadwigę Staniszkis. Obecnie po rezygnacji z liderowania Ruchowi Polska XXI ten ton medialnych wypowiedzi zanikł.

Natomiast lokalnie wydaje się, że pozycja Prezydenta Dutkiewicza jest niepodważalna. Jedynym który według lokalnych działaczy mógłby mu zagrozić jest ich zdaniem....Bogdan Zdrojewski.

Zatem Wrocław ma Prezydenta rozpoznawalnego(choć raczej zdecydowanie wśród elit, niż ogółu społeczeństwa). Prezydenta który wycoce prawdopodobnie zostanie Prezydentem Wrocławia na kolejną kadencję.

Czy zostanie kiedyś Prezydentem RP?.Dziś chyba już nikt poważnie tej kandydatury nie rozważa, przy okazji wyborów 2010 roku.

Dzisiaj Rafał Dutkiewicz obchodzi swoje 50 urodziny. Życzymy zatem wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.

Jak nas pinformowano przed kilkoma dniami - pracownicy zakupili z okazji urodzin swojemu Prezydentowi traktor do koszenia trawy, podobny do tego którym kosił trawę Forrest Gump.

Historia Forresta Gumpa jest spełnieniem motywu "amerykańskiego snu".

Czy Rafał Dutkiewicz spełni kiedyś zapowiedzi Jadwigi Staniszkis, Aleksandra Kwaśniewskiego i zrealizuje "ich polityczne sny" ?

 

 

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Warsztaty Analiz Socjologicznych to nowoczesna instytucja oparta na wzajemnym zaufaniu. Unikamy zaszufladkowania organizacyjnego. Świadomi wyzwań, przed którymi stoją młodzi Polacy mający ambicję wpływać na rzeczywistość społeczną w kraju, nie zaś tylko być jej biernymi uczestnikami, stawiamy na ciągłe doskonalenie naszego Warsztatu.

Kontakt: warsztaty@warsztaty.org

warsztaty.org
image
Promote Your Page Too

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @Julian Arden Tą ideę przedstawiliśmy pierwszy raz w 2003 roku. Uważam, że problem narasta...
  • @Ufka Tak. Praca, praca i jeszcze raz praca....ale zaskakują Nas takie duże "braki" w internecie.
  • @niekompetencja witaMY ciekawy trop...no cóż demokracja wymaga Obywateli...a więc czas na...

Tematy w dziale