wawel wawel
1390
BLOG

KABARET TIMUR PRZEDSTAWIA czyli Witam telefrajerów...

wawel wawel Rozmaitości Obserwuj notkę 11

 

[poniższy tekst jest nawiązaniem, kontynuacją klasycznego kabaretowego skeczu Stanisława Tyma „Program telewizyjny”. Zalecam przed lekturą mojego tekstu obejrzenie i wysłuchanie S.Tyma. Pozwoli to wprowadzić się w odpowiedni nastrój. Mój tekst oczywiście w pełni by wybrzmiał przy lekturze na głos. Mając jednak w pamięci S.Tyma każdy może próbować sobie wyobrazić jakby to wyglądało w jego wykonaniu. W skeczu pojawia się kilka piosenek, warto je zanucić sobie czytając. Przepraszam za posłużenie się w swoim skeczu grami słownymi na bazie nazwisk, słusznie jest to uważane ze niewyszukany sposób żartu, jednak konwencja do której się odwołuję wymagała tego. Niech żyje Pola Raksa!, przepraszam, Pora Relaksu ;). Link do Tyma.]

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

WITAM TELEFRAJERÓW PRZY ODGROMNIKACH czyli KABARET TIMUR PRZEDSTAWIA...

Witam wszystkich telefrajerów....przepraszam....telewizjerów przy odgromnikach....przy obornikach....yyy....przy odbiornikach. Programujemy was na jutro.......yyy....poddajemy was....podajemy wam pogrom na jutro....program bez jutra....yy....program na jutro. 

Rozpoczniemy udawać o godzinie....sprzedawać się za godzinę....yyy....nadawać o godzinie 6 jutro...6 utro....yyy....6 rano. Ale do godziny 10 nie będzie nic ważnego. Jakaś kombinacja piszą....yyy.... niekompetencja pis-u....yyy....konferencja pis-u. Przepraszam, mam sygnał z reżyserki....taaaak, wykonać, to znaczy rozumiem, rozkaz....Że co?że nie mam mówić na głos? Bo oni słyszą? Jacy oni? Telewodzowie? Jasne, zapomniałam. Przepraszam Państwa. Od godziny 6-ej do 10-ej brak reklamowy....yyy....blok reklamowy. Zapraszamy wszystkie otwarte głowy. 

O godzinie 10 „Żar zostaw w kuchni”...zaraz, zaraz, Żar?....aaa... Jar! Jarosław chuchnij...przepraszam... jednak Jarre....Jarre zawsze schludny...przepraszam....żar został w kuźni...jar został....Jarosław!!! Jarosław Kuźniar – pytania w potylicę....w potylicę?....w polityce. Jarosław Kuźniar – pytania w polityce!!!! 

O godzinie 11 padamy....yyy...podamy....nadamy „Pełzaj rusofobie”....przepraszam...„Płozą w rusofoba”.... płozą?....łozą....łżą...”Łżą ruso....raso...rasowo”!....łżą?....yyy... łozą.... lezą....yyy....Loża!!! Loża rasowa....yyy....Loża prasowa!!! Przewodzi mądra rzadko....yyy....mądra z rzadka....Małgorzatka.... Małgorzata – klaszcz....zaraz, zaraz....Kto ma klaskać? Klaszcz? Aaaa....Małgorzata Klaszcz....Kleszcz....Leszcz....Głaszcz i płaszcz....Małgorzata Głaszcz....przepraszam....Małgorzata Głaszcz – pogrom i publiczystki.....yyy....buble czyste....bubliczki.... bubliczki dla publiczki....Kupujcie bubliczki, gorące bubliczki, gdy dacie rubliczki, nakarmię was....przepraszam....tak sobię nucę....Loża prasowa. Program publicystyczny Małgorzaty Głaszcz.  

O godzinie 11.50 womitujemy....yyy...wyemitujemy „Kląć jak szewc. Parodnik wężykowy”....parodnik?....poradnik....Poradnik wężykowy....yyy....językowy. Profisioł bardzo szybki....yyy....szewski....bardzo szewski....profisioł?....przepraszam....procesor....yyy....profesor Bartosz Szewski....Bartoszewski!.... Kląć jak szewc. Poradnik językowy. Prof.Bartoszewski. 

O godz 12.30 Przegląd prasy. Reportaż z kontroli technicznej w zakładach Nacisku i Sprasowywania....jaki reportaż??....co mi tu nadopisywali durnie....przepraszam....Przegląd prasy. Po prostu przegląd prasy. 

O godzinie 13 sprezentujemy....zaprezentujemy.... „Bez bez. Poradnik żywieniowy dla bezrobotnych. Prowadzi Jolanta Kwaśniewska.” 

13.40 Ćwierćinteligent z Półtuska. Program z cyklu Młodzież skąd ta?...młodzież skąd ta?....przepraszam....Młodzież kontra. 

14.30 Dyrdymały tolerancji.....yyy....Dylematy tolerancji. Sylwetka homoseksualnego transwestyty, pozbawionego praw ojcowskich przez Romów w swoim własnym domu. 

15.30 Program przy donicy i za belą....yyy....przyrodniczy....Program przyrodniczy – Kucaj w Kazimierzu....przepraszam....Program przyrodzinny....prorodzinny...Kucaj Kazimierzu i nieś mnie na barana. Z życia blondynki....yyy....Z życia londyńskich waszych zer....yyy....wyższych sfer....jeszcze raz....przepraszam....Pogram prorodzinnie – mówi Isabelle. Kucaj  Kazimierzu i nieś mnie na barana. Z życia londyńskich wyższych sfer.....uuffff. Yes, yes, yes!!! Przeczytałam. 

17.00 Syn darzy komuś w kominie – przypowiastka staropolska....co?....syn darzy?....Sondaże! Sondaż komuchów w gminie ....przepraszam....Sondaż Homo Homini. Czy przyszła do nas   s t a r a  Polska? Teleloteria: Czy jesteś za przerostem demokratycznym....yyy....przyrostem demograficznym? 7.99 +VAT. 

18.10 Wajdą czy nie Wajdą?....przepraszam....Wejdą czy nie wejdą. Znany reżyser o poje..ups...pojednaniu polsko-rosyjskim. 

19.00 Morda białego – ucieczka Denikina a gwiazdy....morda?....order! Order Orła Białego – ucieczka Denikina?....ucieczka donikąd!....Ucieczka donikąd A.Gwiazdy. Program z cyrku....yyy....z cyklu....z cyklu Pyskuj i paraduj....yyy...zapuszkuj i paraduj....yyy....Puszka Paradowskiej. 

19.30 Wiadome ości. 

O godzinie 20.10 wciskamy....yyy....nadamy „Mineralne sole z darni” – nowe technologie. Mineralne sole?.... yyy....Nienormalne sole z darni....nienormalne?....Nienormalni Solidarni 20:10. 20:10? przecież mówiłam że godzina 20.10...aaa....Nienormalni Solidarni 2010. Gawarit....ups....Wykład prof.Koko....Koko?....Aaaa, Kajko i Kokosz!....nie....yyy....prof.Ho,ho!....prof.ho, hoo, hooo! przepraszam....prof.Rokosz!....yyy....prof.Rocky....Koki....Kuki....Kuku....Kaki....mam!....prof.Kiksa!!!Kiksa?....przepraszam....prof.Kika.... Nienormalni Solidarni 2010. Wykład prof.Kika. Kikułeczka kuka, gniazdka sobie szuka, by podrzucić jajko, by podrzucic zbuka, kukuuuu, kikuuuu, łojdiridi łojdiridi-ridi uha-ha!

20.50 Kolja Borantow – bohater i Danka Poga....co?....Kolja Borantow?....Koljaborant! Kolaborant czy bohater....Danka Poga?....Aaaa!....wiem! Pogadanka....Kolaborant czy bohater. Pogadanka. Fuj w grzechu....Fuj?....yyy...Woj... Pogadanka o Wojciechu....jeszcze raz..... Kolaborant czy bohater. Pogadanka o Wojciechu....uufff.... Na Wojciecha z karuzeli nasz Bronisław mruga. Karuzela CzeKa, wyzywa nas z daleka, starsze już poszły, młodsze jeszcze nie. Hejże ha ! Hejże ha ! Śpieszcie się. Hej, hopsasa, jak ona szybko mknie....przepraszam....jakoś mnie dziś na śpiewanie wzięło. 

21.00 Świat według dziecka. Prowadzi Milusiński....yyy....Świat według Jacka. Prowadzi Pałasiński. 

21.25 Poprawnie......przepraszam....popapranie....popapranie?....yyy....Popa pranie! Publicystyka religijna. Kąsa i pluje autystka. środa.....yyy....kąsa i pluje?....konsultuje!....konsultuje autystka....yyy....ateistka. środa....wiem, że środa. A co dziś mamy?....Aaaaa....Magdalena Środa....jeszcze raz: Popa pranie. Wrestling religijny. Konsultuje M.Środa i A.Gołota. 

21.55 Słynne rozstania. Na psychotropach trwajmy....yyy.... Na tropach traumy psyche. Czary, michałki i Wenezuela...yyy....Cezarego michałki i Wenezuela....przepraszam....Cezary Michalski i Manuela. 

22.20 Dziamganie Miszy. Tygodnik spod kultury....yyy....dziamganie....yyy....śniadanie! śniadanie u Miszy....przepraszam....śniadanie miszczów....śniadanie mistrzów. Tygodnik spódkulturny....yyy....subkultury. 

22.40 Piekło, czyściec i raj – nowa eschatologia króla Ćwieczka....przepraszam...Upiekło się, bezcześciec i biłgoraj – nowa eschatologia świecka. Obdzierają z kory mózgowej Stacha....przepraszam....kory osikowej....yyy....kory sipowiczowej....yyy....jeszcze raz.... Upiekło się, bezcześciec i biłgoraj – nowa eschatologia świecka. Prowadzą Kora, Sipowicz i Eustachy. Program poparcia. 

23.00 Przegląd tego dna....przepraszam....Przegląd tygodnia. 

23.15 Wernyhora w nawiasie – program literacki....przepraszam....Werner chora....Werner chora?....przecież wiem, sama mnie o zastępstwo prosiła, po co mi tu piszą i to jeszcze w nawiasie....przepraszam....zapomniałam się....a bo mnie wkurza ta Anita....ani to, ani tamto....zmęczona wielce....pewnie Klich jej L4 wypisał....przepraszam....poniosło mnie....Wracamy do pogromu. 

23.45 Tatarzyn – kolenda z Zalesia....Tatarzyn?....yyy....Katarzy z Zalesia....katarzy na Zalesiu? Aż tam doleźli?....Aaaa....Katarzyna Zaleska! Katarzyna Kolenda Zaleska – szkoła szczucia....przepraszam....szkoła czucia. Odcinek 2. Złapała Jarosława za słówko Katarzyna a Jarosław za łeb trzyma. 

00.15 Razem na biurkach – pogadanka o postmodernistycznej rodzinie poszerzonej....przepraszam....późno już....człowiek zmęczony i jeszcze coś mi tu podopisywali....Gazem w Burka – projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt....przepraszam....Gazeta na biurkach – darmowy dostęp do oświaty i wiaty....przepraszam....Gazeta naborcza....yyy....Gazeta wybrzusza....yyy....Gazeta wyburcza!....Gazeta wybacza!!!....Wybacza, wybacza!!!....Gazeeeta ci wszyyyystko wybaaaaaczy, bo gazeeeta, mój miiiły, to jaaaaad......przepraszam, czasem paju siebja, znaczy lubię pospiewać.... Gazeta wyborcza – kaganiec oświaty. Program programujący. 

00.30 Koniec pogromu.

 

Dobranoc Państwu.

Příjemné a klidné noci.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

[powyższy tekst nie podlega ©, w związku z tym może być dowolnie wykorzystywany (także na zasadzie free software, czyli swobody udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania wraz z własnymi ulepszeniami oraz dowolnymi rozszerzeniami i dodatkami)]

 

wawel
O mnie wawel

OD NIEDAWNA PISZĘ TEŻ NA DRUGIM BLOGU JAKO    W A W E L  2 4 https://www.salon24.pl/u/wawel24/ Uszanować chciałbym Niebo, Ziemi czołem się pokłonić, ale człowiek jam niewdzięczny, że niedoskonały... =================================================== Nagroda Roczna „Poetry&Paratheatre” w Dziedzinie Sztuki ♛2012 - (kategoria: poetycki eksperyment roku 2012) ♛2013 - (kategoria: poezja, esej, tłumaczenie) za rozpętanie dyskusji wokół poezji Emily Dickinson i wkład do teorii tłumaczeń ED na język polski ========================== ❀ TEMATYCZNA LISTA NOTEK ❀ F I L O Z O F I A ✹ AGONIA LOGOSU H I S T O R I A 1.Ludobójstwo. Odsłona pierwsza. Precedens i wzór. 2. Hołodomor. Ludobójstwo. Odsłona druga. Nowe metody. 3.10.04.2011 WARSZAWA, KRAKÓW –- PAMIĘĆ I OBURZENIE======= ================ P O E Z J A 1. SZYMBORSKA czyli BIESIADNY SEN MOTYLA 2. Dziękomium strof Strofa (titulogram) 3.Limeryk 4.TRZEJ MĘDRCOWIE a koń każdego w innym kolorze... 5.CO SIĘ DZIEJE H U M O R -S A T Y R A -G R O T E S K A -K A B A R E T 1.KSIĘGA POWIEDZEŃ III RP czyli ZABIĆ ŚMIECHEM 2.KABARET TIMUR PRZEDSTAWIA czyli Witam telefrajerów... 3.III RP czyli Zmierzch Różowego Cesarstwa 4. Biłgoraj na tarasie - SZTUKA PRZETRWANIA DLA ELYT Z AWANSU 5.MANIFEST KBW czyli Kuczyński, Bratkowski, Wołek 6.SONATA NIESIOŁOWSKA a la Tarantella czyli KOLAPS STEFANA 7.Transatlantyckie - orędzie Bronisława Komorowskiego W Ę G R Y 1.WĘGRY, TELEWIZJA, KIBICE 2.GALERIA ZDJĘĆ węgierskich 3.ORBAN I CZERWONY PRĘGIERZ M U Z Y K A 1.D E V I C S 2.DEVICS - druga część muzycznej podróży... 3.HUGO RACE and The True Spirit 4.SALTILLO - to nie z importu lek, SALTILLO - nie nazwa to rośliny 5.HALOU - muzyka jak wytrawny szampan 6.ARVO PÄRT - Muzyka ciszy i pamięci 7. ♪ VICTIMAE PASCHALI LAUDES ♬

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości