Blog
"One can't prevent useful idiots from being idiots."
wawel
wawel tworzenie posągów myśli
74 obserwujących 332 notki 318492 odsłony
wawel, 28 listopada 2010 r.

KABARET TIMUR PRZEDSTAWIA czyli Witam telefrajerów...

 

[poniższy tekst jest nawiązaniem, kontynuacją klasycznego kabaretowego skeczu Stanisława Tyma „Program telewizyjny”. Zalecam przed lekturą mojego tekstu obejrzenie i wysłuchanie S.Tyma. Pozwoli to wprowadzić się w odpowiedni nastrój. Mój tekst oczywiście w pełni by wybrzmiał przy lekturze na głos. Mając jednak w pamięci S.Tyma każdy może próbować sobie wyobrazić jakby to wyglądało w jego wykonaniu. W skeczu pojawia się kilka piosenek, warto je zanucić sobie czytając. Przepraszam za posłużenie się w swoim skeczu grami słownymi na bazie nazwisk, słusznie jest to uważane ze niewyszukany sposób żartu, jednak konwencja do której się odwołuję wymagała tego. Niech żyje Pola Raksa!, przepraszam, Pora Relaksu ;). Link do Tyma.]

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

WITAM TELEFRAJERÓW PRZY ODGROMNIKACH czyli KABARET TIMUR PRZEDSTAWIA...

Witam wszystkich telefrajerów....przepraszam....telewizjerów przy odgromnikach....przy obornikach....yyy....przy odbiornikach. Programujemy was na jutro.......yyy....poddajemy was....podajemy wam pogrom na jutro....program bez jutra....yy....program na jutro. 

Rozpoczniemy udawać o godzinie....sprzedawać się za godzinę....yyy....nadawać o godzinie 6 jutro...6 utro....yyy....6 rano. Ale do godziny 10 nie będzie nic ważnego. Jakaś kombinacja piszą....yyy.... niekompetencja pis-u....yyy....konferencja pis-u. Przepraszam, mam sygnał z reżyserki....taaaak, wykonać, to znaczy rozumiem, rozkaz....Że co?że nie mam mówić na głos? Bo oni słyszą? Jacy oni? Telewodzowie? Jasne, zapomniałam. Przepraszam Państwa. Od godziny 6-ej do 10-ej brak reklamowy....yyy....blok reklamowy. Zapraszamy wszystkie otwarte głowy. 

O godzinie 10 „Żar zostaw w kuchni”...zaraz, zaraz, Żar?....aaa... Jar! Jarosław chuchnij...przepraszam... jednak Jarre....Jarre zawsze schludny...przepraszam....żar został w kuźni...jar został....Jarosław!!! Jarosław Kuźniar – pytania w potylicę....w potylicę?....w polityce. Jarosław Kuźniar – pytania w polityce!!!! 

O godzinie 11 padamy....yyy...podamy....nadamy „Pełzaj rusofobie”....przepraszam...„Płozą w rusofoba”.... płozą?....łozą....łżą...”Łżą ruso....raso...rasowo”!....łżą?....yyy... łozą.... lezą....yyy....Loża!!! Loża rasowa....yyy....Loża prasowa!!! Przewodzi mądra rzadko....yyy....mądra z rzadka....Małgorzatka.... Małgorzata – klaszcz....zaraz, zaraz....Kto ma klaskać? Klaszcz? Aaaa....Małgorzata Klaszcz....Kleszcz....Leszcz....Głaszcz i płaszcz....Małgorzata Głaszcz....przepraszam....Małgorzata Głaszcz – pogrom i publiczystki.....yyy....buble czyste....bubliczki.... bubliczki dla publiczki....Kupujcie bubliczki, gorące bubliczki, gdy dacie rubliczki, nakarmię was....przepraszam....tak sobię nucę....Loża prasowa. Program publicystyczny Małgorzaty Głaszcz.  

O godzinie 11.50 womitujemy....yyy...wyemitujemy „Kląć jak szewc. Parodnik wężykowy”....parodnik?....poradnik....Poradnik wężykowy....yyy....językowy. Profisioł bardzo szybki....yyy....szewski....bardzo szewski....profisioł?....przepraszam....procesor....yyy....profesor Bartosz Szewski....Bartoszewski!.... Kląć jak szewc. Poradnik językowy. Prof.Bartoszewski. 

O godz 12.30 Przegląd prasy. Reportaż z kontroli technicznej w zakładach Nacisku i Sprasowywania....jaki reportaż??....co mi tu nadopisywali durnie....przepraszam....Przegląd prasy. Po prostu przegląd prasy. 

O godzinie 13 sprezentujemy....zaprezentujemy.... „Bez bez. Poradnik żywieniowy dla bezrobotnych. Prowadzi Jolanta Kwaśniewska.” 

13.40 Ćwierćinteligent z Półtuska. Program z cyklu Młodzież skąd ta?...młodzież skąd ta?....przepraszam....Młodzież kontra. 

14.30 Dyrdymały tolerancji.....yyy....Dylematy tolerancji. Sylwetka homoseksualnego transwestyty, pozbawionego praw ojcowskich przez Romów w swoim własnym domu. 

15.30 Program przy donicy i za belą....yyy....przyrodniczy....Program przyrodniczy – Kucaj w Kazimierzu....przepraszam....Program przyrodzinny....prorodzinny...Kucaj Kazimierzu i nieś mnie na barana. Z życia blondynki....yyy....Z życia londyńskich waszych zer....yyy....wyższych sfer....jeszcze raz....przepraszam....Pogram prorodzinnie – mówi Isabelle. Kucaj  Kazimierzu i nieś mnie na barana. Z życia londyńskich wyższych sfer.....uuffff. Yes, yes, yes!!! Przeczytałam. 

17.00 Syn darzy komuś w kominie – przypowiastka staropolska....co?....syn darzy?....Sondaże! Sondaż komuchów w gminie ....przepraszam....Sondaż Homo Homini. Czy przyszła do nas   s t a r a  Polska? Teleloteria: Czy jesteś za przerostem demokratycznym....yyy....przyrostem demograficznym? 7.99 +VAT. 

18.10 Wajdą czy nie Wajdą?....przepraszam....Wejdą czy nie wejdą. Znany reżyser o poje..ups...pojednaniu polsko-rosyjskim. 

19.00 Morda białego – ucieczka Denikina a gwiazdy....morda?....order! Order Orła Białego – ucieczka Denikina?....ucieczka donikąd!....Ucieczka donikąd A.Gwiazdy. Program z cyrku....yyy....z cyklu....z cyklu Pyskuj i paraduj....yyy...zapuszkuj i paraduj....yyy....Puszka Paradowskiej. 

19.30 Wiadome ości. 

O godzinie 20.10 wciskamy....yyy....nadamy „Mineralne sole z darni” – nowe technologie. Mineralne sole?.... yyy....Nienormalne sole z darni....nienormalne?....Nienormalni Solidarni 20:10. 20:10? przecież mówiłam że godzina 20.10...aaa....Nienormalni Solidarni 2010. Gawarit....ups....Wykład prof.Koko....Koko?....Aaaa, Kajko i Kokosz!....nie....yyy....prof.Ho,ho!....prof.ho, hoo, hooo! przepraszam....prof.Rokosz!....yyy....prof.Rocky....Koki....Kuki....Kuku....Kaki....mam!....prof.Kiksa!!!Kiksa?....przepraszam....prof.Kika.... Nienormalni Solidarni 2010. Wykład prof.Kika. Kikułeczka kuka, gniazdka sobie szuka, by podrzucić jajko, by podrzucic zbuka, kukuuuu, kikuuuu, łojdiridi łojdiridi-ridi uha-ha!

Opublikowano: 28.11.2010 15:23.
Autor: wawel
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Uszanować chciałbym Niebo, Ziemi czołem się pokłonić, ale człowiek jam niewdzięczny, że niedoskonały... =================================================== Nagroda Roczna „Poetry&Paratheatre” w Dziedzinie Sztuki ♛2012 - (kategoria: poetycki eksperyment roku 2012) ♛2013 - (kategoria: poezja, esej, tłumaczenie) za rozpętanie dyskusji wokół poezji Emily Dickinson i wkład do teorii tłumaczeń ED na język polski ==========================
❀ TEMATYCZNA LISTA NOTEK ❀
F I L O Z O F I AAGONIA LOGOSU H I S T O R I A 1.Ludobójstwo. Odsłona pierwsza. Precedens i wzór. 2. Hołodomor. Ludobójstwo. Odsłona druga. Nowe metody. 3.10.04.2011 WARSZAWA, KRAKÓW –- PAMIĘĆ I OBURZENIE=======image ================ P O E Z J A 1. SZYMBORSKA czyli BIESIADNY SEN MOTYLA 2. Dziękomium strof Strofa (titulogram) 3.Limeryk 4.TRZEJ MĘDRCOWIE a koń każdego w innym kolorze... 5.CO SIĘ DZIEJE H U M O R -S A T Y R A -G R O T E S K A -K A B A R E T 1.KSIĘGA POWIEDZEŃ III RP czyli ZABIĆ ŚMIECHEM 2.KABARET TIMUR PRZEDSTAWIA czyli Witam telefrajerów... 3.III RP czyli Zmierzch Różowego Cesarstwa 4. Biłgoraj na tarasie - SZTUKA PRZETRWANIA DLA ELYT Z AWANSU 5.MANIFEST KBW czyli Kuczyński, Bratkowski, Wołek 6.SONATA NIESIOŁOWSKA a la Tarantella czyli KOLAPS STEFANA 7.Transatlantyckie - orędzie Bronisława Komorowskiego W Ę G R Y 1.WĘGRY, TELEWIZJA, KIBICE 2.GALERIA ZDJĘĆ węgierskich 3.ORBAN I CZERWONY PRĘGIERZ M U Z Y K A 1.D E V I C S 2.DEVICS - druga część muzycznej podróży... 3.HUGO RACE and The True Spirit 4.SALTILLO - to nie z importu lek, SALTILLO - nie nazwa to rośliny 5.HALOU - muzyka jak wytrawny szampan 6.ARVO PÄRT - Muzyka ciszy i pamięci 7. ♪ VICTIMAE PASCHALI LAUDES ♬

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Wiem o tych wszystkich niuansach. Pierwsza wersja notki była o wiele dłuższa i przepełniona...
  • @izaluka To chyba Pieronek pierwszy wyskoczył z tymi parafiami. Pewnie, że to manipulacja....
  • Gości-ości-ści sci-fi

Tematy w dziale