wawel wawel
625
BLOG

III RP czyli Zmierzch Różowego Cesarstwa

wawel wawel Polityka Obserwuj notkę 4

 

CY TATA CYTA CYTATY Z TACYTA?

Kaczyński zacytował bez zezwolenia Herberta, który kiedyś zacytował bez zezwolenia Goethego, który kiedyś zacytował bez zezwolenia Cycerona, który...cały składał się z cytatów. I co z tym fantem począć? Trwają obrady Komisji do Spraw Czystości Języka Polskiego pod przewodnictwem Jana Miodka. Sprawa jest bardzo rozwojowa. Nie czytaj, nie cytuj, nie czcij, nie chodź, nie wchodź na chodnik, lewituj... 

PRZESZCZEP ŚWIADOMOŚCI – pierwsze przymiarki

Niejaka Kora Jackowska przerwała prace nad swoją nową piosenką „A skalpele szaleją, szaleją, szaleją a zmarszczki się śmieją, widnieją, twardnieją...” i zaapelowała o przeszczep świadomości dla ukochanego Dody, założyciela Stowarzyszenia Rozdzieraczy Biblii Na Strzępy, zainfekowanego groźnym wirusem sandorus laveius. Jako dawcy świadomości brani są pod uwagę Szymon Hołownia i ks.Sowa. Jednak odzywają się głosy, że takie źródło przeszczepu może nie dawać gwarancji wyzdrowienia i zaowocować przerzutami. Dodę wsparł duchowo spojrzeniem pełnym krągłego zachwytu estetycznego, moralnie zaniepokojony Krzysztof Zanussi. Nie ma co, na coś się zanusi... Sytuacja zaczyna tracić constans, struktura zła przypomina strukturę kryształu przemycanego z Węgier bez znieczulenia. Czerwone dynastie jawią się  śmiertelną chorobą przenoszoną drogą płciową. Jak to mawiał wieszcz: „Głupi wszędzie, dziwka wszędzie, co to będzie, co to będzie...”.

Urban odchodit, O r b a n   prichodit...

Gdzieśkolwiek jest, jeśliś jest...

Kontrakt czort bieriot. Czto budziet, czort znajet... 

MARCIN vel ESPU – dzieje jednego zaparcia

Marcin Meller, rednacz najbardziej skutecznego wspomagacza rodzimych czcicieli egipskiego boga Onana, po przeżyciu drugiego co do rozgłosu zaparcia się w dziejach, po zaparciu się św.Piotra, skutecznie poradził sobie z nawrotami choroby. Po wygłoszeniu oracji zaczynającej się od słów „Walcie sie”, dostał propozycję wystąpienia w reklamie środków na zaparcie. Spoufaleni z rednaczem celebryci nazywają go miast dotychczasowego Marti – ksywką Espumisan. Sprawa jest nierozwojowa, gdyż pseudo jest za długie w naszych mknących wciąż naprzód i na przełaj czasach. 

LECIEĆ KUTZEM czyli BIŁGORAJ ODZYSKANY czyli 3 W JEDNYM


Połączenie Apolla z Sokratesem w jednym, czyli przywódca jelit z awansu społecznego, honorowy przewodniczący Stowarzyszenia „A mogliśmy krowy pasać, jednak dali nam po salonach hasać...” Kazio Kutz, zasłynął ostatnio pewnym stwierdzeniem. Mianowicie na słowa Arkadiusza Mularczyka w dyskusji o podpisie pod zdjęciem, pokazującym rozbawionego rosyjskiego żołnierza wybijającego łomem okna wraku Tupolewa,  nasz autonomista ślunski rzekł: A czym miał wybijać!!!
W przypadku, gdyby przyjęło się w (j)elitach grubych narodowych krasokucomówstwo (kraso to od krasuli, tej, którą kutz z rakowskim mieli przepalowywać), możemy niedługo usłyszeć takie dialogi: 
- Stanisław Pyjas został śmiertelnie pobity. – A jak miał zostać pobity???
- Jezus Chrystus został przybity do krzyża za nasze grzechy. – A do czego miał zostać przybity???
- Ciało ks.Jerzego przed wrzuceniem do wody zostało obciążone kamieniami – A czym miało zostać obciążone???
Osiągnięcie trzech w jednym, czyli za jednym razem zera bezwzględnego w skali inteligencji, w skali inteligencji emocjonalnej oraz w poziomie rozwoju etycznego, lokuje naszego Kazia w czołowce prehominidów. Jest to jedyny prehominid zachowany do naszych czasów w całości i wykazujący znikome objawy procesów życiowych oraz posługujący się systemem sygnałów nisko rozbudowanym (główne zespoły tematyczne wydawanych otworem gębowym 5-u sygnałów prostych: 1. ja tu rządzę! 2. nic tu po nas, spadamy 3. ona (on) mi się podoba 4. jestem głodny. 5. walcie się!). Dla przykładu delfiny i słonie posługują się wysoko rozbudowanym systemem ok.100 sygnałów prostych i kilkunastu sygnałów złożonych. Nie szło nigdy ci w nauce, zawsze możesz polecieć kucem.

WYJAŚNIENIE ZAGADKI OBCYCH Z ROSWELL? czyli NOL i UL


Waldemar Kuczyński urodził się niecałe 3 miesiące po wybuchu II Wojny Światowej. 8 lat później, 120 km na północny zachód od Roswell w stanie Nowy Meksyk miał się rozbić NOL (Niezidentyfikowany Obiekt Latający, ang.UFO). Wkrótce jeden z dowódców sił powietrznych USA ogłosił, że to, co niektórzy uznali za latający spodek, było w rzeczywistości meteorologicznym balonem sondażowym. 25 lat później W.Kuczyński został wykładowcą UL (Uniwersytetu Latającego), który też był  w rzeczywistości meteorologicznym balonem sondażowym wypuszczonym przez władze, czego nawet nikt nie musiał ogłaszać, bo wszyscy o tym wiedzieli. Mniej więcej w tym samym czasie w/w osobnik zaczął skarżyć się publicznie, iż ma ciagłe poczucie bycia nawiedzanym (inwigilowanym) przez tajemniczych osobników z innego wymiaru. Jeden ze świadków, który twierdził, że spotkał 2 stworzenia z załogi owego NOL, zeznał, iż porozumiewały się one między sobą niezrozumiałym językiem. Tym, co zwracało uwagę, było jednokrotne powtarzanie ostatnich dwóch wyrazów każdego zdania wypowiadanego przez obcych. Zastanawia fakt, iż w/w figura retoryczna jest ulubionym ozdobnikiem tyrad W.Kuczyńskiego. Np.12.03.2011 W.Kuczyński powiedział: „PIS jest partią antysystemową, partią antysystemową. Należy jej bezzwłocznie zabronić działania, zabronić działania.” Oczywiście mogą to być przypadkowe koincydencje. (złośliwi twierdzą, że może to być efekt zacinania się interaktywnego rejestratora dźwięków wschodniej produkcji, sabotażowo składanego przez politycznych zesłańców z podzespołów koreańskiej produkcji). Nie brak jednak badaczy zjawisk paranormalnych  posuwających się do stwierdzeń, że gdyby pozbawić p.Waldemara zarostu, kształt czaszki, wyraz oczu i krzywizna kości policzkowych  okazują się być zadziwiająco zbieżne z wizerunkami obcych, które wyciekły do mediów z tajnych zasobów bazy wojskowej w Roswell.  

IKONOPISIEC WŁADYSŁAW PEPEPE... FRASYNIUK O EKSPORCIE IKON

Wybitny samorodny ikonopisiec W.Frasyniuk, twierdzi, że żaden naród nie powienien niszczyć swoich ikon, ino je eksportować. Jurodiwyj rewolucjonir Frasyniuk ma na myśli oczywiście ikony cesarza Walensa Vanisha. Wypowiedź zaniepokoiła i zmobilizowała służby celne. Z poufnych źródeł dowiadujemy się, że największy przerzut ikon ma być ukryty – po uprzednim pocięciu lub zmieleniu – w kartonach z makaronem Malma oraz na jachcie Zawisza Czarny szambelana W. Achowskiego w zapasach białej mąki. Vox populi głosi, że najpiękniejsze ikony   (m i e c i o r y t y) znajdowały się w tomie akt wypożyczonych z IPN-u i zostały osobiście przez cesarza zawłaszczone, ku wiecznej rzeczy nieznajomości. 

CESARZ BOLECH WALENS VANISH  MATKOBOSKI REDEFINIUJE PRAWO czyli PŁOT kontra BARIERKI

Ostatnia wypowiedź cesarza Bolecha Walensa Pierwszego przeskoczyła, ups, zaskoczyła wszystkich. Rzekł ci on w te słowa: „To wszystko idzie w kierunku zamachu stanu, przeskakiwanie przez barierki i tak dalej...”. Po chwili namysłu nasza ikona eksportowa rozwinęła myśl: - To wszystko nadaje się do prokuratury za ubliżanie strukturom partyjnym – i tu cesarz zorientowawszy się, iż popełnił freudowskie przejęzyczenie, poprawia się – strukturom politycznym. Audiencja zostaje przerwana reklamą, donośny dyszkant ogłasza wszem i wobec: „Vanish – zaufaj różowej sile! Zapomnij o plamach!”. Na próżno. Nikt już różowej sile nie ufa, oprócz agencji reklamowych... I wszyscy zaczynają sobie przypominać o plamach. Taki czas. 

NOWA BROŃ MASOWEGO RAŻENIA OPRACOWANA W POLSCE

Biały wywiad zaprzyjaźnionych wrogich państw informuje, iż w Polsce rozpoczęto prace nad nad nową bronią masowego rażenia przewyższającą wszystkie dotychczasowe. Robocza nazwa tego wynalazku brzmi CITATUS HERBERTUS. Trafiony osobnik wije się, zaczyna mówić paralogizmami, traci rezon i koncept, plącze się w zeznaniach, zaczyna mówić niestniejącymi językami, nerwowo łamie palce (na razie własnych rąk) i dużym wysiłkiem powstrzymuje się od plucia. Citatus Herbertus przeplatany określonymi tradycyjnymi pieśniami atakuje bezpośrednio układ krążenia wybranych ofiar, wprowadza arytmię układu oddechowego i powoduje lękowe wysyłanie uzbrojonych grup trutniów poszukujących wyrzutni Citatusów Herbertusów. Dalsze prace nad wdrażaniem i udoskonalaniem pierwszej nieszkodliwej ekologicznie broni masowego rażenia trwają. 

 

wawel
O mnie wawel

OD NIEDAWNA PISZĘ TEŻ NA DRUGIM BLOGU JAKO    W A W E L  2 4 https://www.salon24.pl/u/wawel24/ Uszanować chciałbym Niebo, Ziemi czołem się pokłonić, ale człowiek jam niewdzięczny, że niedoskonały... =================================================== Nagroda Roczna „Poetry&Paratheatre” w Dziedzinie Sztuki ♛2012 - (kategoria: poetycki eksperyment roku 2012) ♛2013 - (kategoria: poezja, esej, tłumaczenie) za rozpętanie dyskusji wokół poezji Emily Dickinson i wkład do teorii tłumaczeń ED na język polski ========================== ❀ TEMATYCZNA LISTA NOTEK ❀ F I L O Z O F I A ✹ AGONIA LOGOSU H I S T O R I A 1.Ludobójstwo. Odsłona pierwsza. Precedens i wzór. 2. Hołodomor. Ludobójstwo. Odsłona druga. Nowe metody. 3.10.04.2011 WARSZAWA, KRAKÓW –- PAMIĘĆ I OBURZENIE======= ================ P O E Z J A 1. SZYMBORSKA czyli BIESIADNY SEN MOTYLA 2. Dziękomium strof Strofa (titulogram) 3.Limeryk 4.TRZEJ MĘDRCOWIE a koń każdego w innym kolorze... 5.CO SIĘ DZIEJE H U M O R -S A T Y R A -G R O T E S K A -K A B A R E T 1.KSIĘGA POWIEDZEŃ III RP czyli ZABIĆ ŚMIECHEM 2.KABARET TIMUR PRZEDSTAWIA czyli Witam telefrajerów... 3.III RP czyli Zmierzch Różowego Cesarstwa 4. Biłgoraj na tarasie - SZTUKA PRZETRWANIA DLA ELYT Z AWANSU 5.MANIFEST KBW czyli Kuczyński, Bratkowski, Wołek 6.SONATA NIESIOŁOWSKA a la Tarantella czyli KOLAPS STEFANA 7.Transatlantyckie - orędzie Bronisława Komorowskiego W Ę G R Y 1.WĘGRY, TELEWIZJA, KIBICE 2.GALERIA ZDJĘĆ węgierskich 3.ORBAN I CZERWONY PRĘGIERZ M U Z Y K A 1.D E V I C S 2.DEVICS - druga część muzycznej podróży... 3.HUGO RACE and The True Spirit 4.SALTILLO - to nie z importu lek, SALTILLO - nie nazwa to rośliny 5.HALOU - muzyka jak wytrawny szampan 6.ARVO PÄRT - Muzyka ciszy i pamięci 7. ♪ VICTIMAE PASCHALI LAUDES ♬

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka