wawel wawel
524
BLOG

HALOU - muzyka jak wytrawny szampan

wawel wawel Kultura Obserwuj notkę 8

Przykuwająca uwagę, musująca jak szampan a zarazem zwiewna jest muzyka grupy HALOU, jednej z bardziej intrygujących formacji współczesnej sceny muzycznej. HALOU  w swych niezwykle kreatywnych peregrynacjach przekracza wiele z granic istniejących pomiędzy gatunkami muzycznymi. Muzycy tworzą z łatwością chwytliwe melodie i pobudzające rytmy klubowe oraz  - dla odmiany - rozległe, emocjonalne krajobrazy dzwiękowe i ambientowe.
 Halou bardzo szybko utwierdziło swoją wyjątkową pozycję na współczesnej scenie muzycznej. Dynamika ich muzyki, głęboka emocjonalność i rozpoznawalny natychmiast styl aranżacji zdobyły u wrażliwej publiczności dużą markę. Zmysłowy głos Rebecci Coseboom,  raz jest rozwichrzony, raz delikatny. Brzmienie gitary bywa to masywne i dominujące, to skryte aż do pojedynczych akordów pod powierzchnią hipnotycznej melodii. Trio wykreowało niezwykły mariaż muzyczny łącząc w jedno w swych kompozycjach  dynamikę i "transcendentalność". 

HALOU to grupa z San Francisco. Tworzą ją Rebecca Coseboom,
Ryan Coseboom, Mikael Eldridge. Ryan i Rebecca spotkali się w 1992r. , w niezależnym sklepie płytowym ojca Ryana w  Santa Cruz. Trzy lata później przenieśli się do San Francisco. Swój debiutancki album We Only Love You wydali w  1998r. w małej niezależnej wytwórni płytowej "Bedazzled". Już nagrania z tego pierwszego albumu zostały błyskawicznie docenione przez wpływowe, niezależne stacje radiowe z Seattle i Los Angeles i stanowiły stałą pozycję w ich audycjach.

P.S. 1. Polecam utwory, które są w komentarzach (You Are One of Us, Him To Me To You), a które powinny być wyeksponowane na czele notki, ale niestety nie weszły do niej i tym samym zaburzyło mi to kolejność w jakiej dorobek HALOU miał być prezentowany.

P.S. 2. W kompozycjach HALOU rytm i tempo zmieniają się nieraz radykalnie na przestrzeni jednego utworu, więc nie należy się sugerować - na sposób sprzedawców ze sklepów płytowych :) - początkiem utworu, gdyż później jego charakter może ulec całkowitej i nieprzewidywalnej zmianie.

http://www.lastfm.pl/music/Halou

http://www.halou.com/sawtooth/

 

Zobacz galerię zdjęć:

wawel
O mnie wawel

OD NIEDAWNA PISZĘ TEŻ NA DRUGIM BLOGU JAKO    W A W E L  2 4 https://www.salon24.pl/u/wawel24/ Uszanować chciałbym Niebo, Ziemi czołem się pokłonić, ale człowiek jam niewdzięczny, że niedoskonały... =================================================== Nagroda Roczna „Poetry&Paratheatre” w Dziedzinie Sztuki ♛2012 - (kategoria: poetycki eksperyment roku 2012) ♛2013 - (kategoria: poezja, esej, tłumaczenie) za rozpętanie dyskusji wokół poezji Emily Dickinson i wkład do teorii tłumaczeń ED na język polski ========================== ❀ TEMATYCZNA LISTA NOTEK ❀ F I L O Z O F I A ✹ AGONIA LOGOSU H I S T O R I A 1.Ludobójstwo. Odsłona pierwsza. Precedens i wzór. 2. Hołodomor. Ludobójstwo. Odsłona druga. Nowe metody. 3.10.04.2011 WARSZAWA, KRAKÓW –- PAMIĘĆ I OBURZENIE======= ================ P O E Z J A 1. SZYMBORSKA czyli BIESIADNY SEN MOTYLA 2. Dziękomium strof Strofa (titulogram) 3.Limeryk 4.TRZEJ MĘDRCOWIE a koń każdego w innym kolorze... 5.CO SIĘ DZIEJE H U M O R -S A T Y R A -G R O T E S K A -K A B A R E T 1.KSIĘGA POWIEDZEŃ III RP czyli ZABIĆ ŚMIECHEM 2.KABARET TIMUR PRZEDSTAWIA czyli Witam telefrajerów... 3.III RP czyli Zmierzch Różowego Cesarstwa 4. Biłgoraj na tarasie - SZTUKA PRZETRWANIA DLA ELYT Z AWANSU 5.MANIFEST KBW czyli Kuczyński, Bratkowski, Wołek 6.SONATA NIESIOŁOWSKA a la Tarantella czyli KOLAPS STEFANA 7.Transatlantyckie - orędzie Bronisława Komorowskiego W Ę G R Y 1.WĘGRY, TELEWIZJA, KIBICE 2.GALERIA ZDJĘĆ węgierskich 3.ORBAN I CZERWONY PRĘGIERZ M U Z Y K A 1.D E V I C S 2.DEVICS - druga część muzycznej podróży... 3.HUGO RACE and The True Spirit 4.SALTILLO - to nie z importu lek, SALTILLO - nie nazwa to rośliny 5.HALOU - muzyka jak wytrawny szampan 6.ARVO PÄRT - Muzyka ciszy i pamięci 7. ♪ VICTIMAE PASCHALI LAUDES ♬

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura