127 obserwujących
809 notek
852k odsłony
  512   0

HALOU - muzyka jak wytrawny szampan

Przykuwająca uwagę, musująca jak szampan a zarazem zwiewna jest muzyka grupy HALOU, jednej z bardziej intrygujących formacji współczesnej sceny muzycznej. HALOU  w swych niezwykle kreatywnych peregrynacjach przekracza wiele z granic istniejących pomiędzy gatunkami muzycznymi. Muzycy tworzą z łatwością chwytliwe melodie i pobudzające rytmy klubowe oraz  - dla odmiany - rozległe, emocjonalne krajobrazy dzwiękowe i ambientowe.
 Halou bardzo szybko utwierdziło swoją wyjątkową pozycję na współczesnej scenie muzycznej. Dynamika ich muzyki, głęboka emocjonalność i rozpoznawalny natychmiast styl aranżacji zdobyły u wrażliwej publiczności dużą markę. Zmysłowy głos Rebecci Coseboom,  raz jest rozwichrzony, raz delikatny. Brzmienie gitary bywa to masywne i dominujące, to skryte aż do pojedynczych akordów pod powierzchnią hipnotycznej melodii. Trio wykreowało niezwykły mariaż muzyczny łącząc w jedno w swych kompozycjach  dynamikę i "transcendentalność". 

HALOU to grupa z San Francisco. Tworzą ją Rebecca Coseboom,
Ryan Coseboom, Mikael Eldridge. Ryan i Rebecca spotkali się w 1992r. , w niezależnym sklepie płytowym ojca Ryana w  Santa Cruz. Trzy lata później przenieśli się do San Francisco. Swój debiutancki album We Only Love You wydali w  1998r. w małej niezależnej wytwórni płytowej "Bedazzled". Już nagrania z tego pierwszego albumu zostały błyskawicznie docenione przez wpływowe, niezależne stacje radiowe z Seattle i Los Angeles i stanowiły stałą pozycję w ich audycjach.

P.S. 1. Polecam utwory, które są w komentarzach (You Are One of Us, Him To Me To You), a które powinny być wyeksponowane na czele notki, ale niestety nie weszły do niej i tym samym zaburzyło mi to kolejność w jakiej dorobek HALOU miał być prezentowany.

P.S. 2. W kompozycjach HALOU rytm i tempo zmieniają się nieraz radykalnie na przestrzeni jednego utworu, więc nie należy się sugerować - na sposób sprzedawców ze sklepów płytowych :) - początkiem utworu, gdyż później jego charakter może ulec całkowitej i nieprzewidywalnej zmianie.

http://www.lastfm.pl/music/Halou

http://www.halou.com/sawtooth/

 

Zobacz galerię zdjęć:

+5 zdjęć +6 zdjęć
Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale