127 obserwujących
809 notek
856k odsłon
  412   0

Pięść Joachima, nos Naczelnika i muchy-konfederatki (twórzmy MuzeumDŻW)

MOTTO

(...) Zdaniem Seneki poddani nienawidzą tego, kogo się boją, i każdy pragnie zguby tego, kogo nienawidzi. (...) Wzbudzający strach sami muszą lękać się tych, u których ów strach wzbudzili. Boecjusz mówi, nie sądź, że potężny jest ten, komu wszędzie towarzyszą straże, ponieważ on boi się tych, u których strach wywołał.

[Brunetto Latini - Skarbiec wiedzy]


Na biurku Joachima Brudzińskiego, projektanta, założyciela i szefa Międzyresortowego Zespołu do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i Innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstwom Inspirowanym Nienawiścią na Tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość (zwanego “Komitet Brudzińskiego” lub pieszczotliwie KOMBRUD) stało popiersie Naczelnika wykonane z plasteliny. U Kaczyńskich była rodzinna tradycja lepić sobie pomniki za życia i rozdawać swoim powładnym jako wyróżnienia i totemy. Pradziadek, carski oficer najlepiej rzeźbił w szarym, pachnącym lawendą mydle. Popiersie, które u stało u Joachima Jarosław lepił patrząc w lustro całe 3 miesiące. Szef KOMBRUDU przechodząc zawsze ogarniał je pełnym miłości spojrzeniem. Był w tym spojrzeniu spory wyrzut pod adresem Pana Boga, że w jego, Joachima rodzie wśród przodków po mieczu nie było carskich oficerów.

Któregoś dnia, nagle, bez dyskusji w podkomisji sejmowej, w niespodziewanej sekundzie jedna zwariowana mucha chamsko usiadła na naczelniku. Joachim machnął na nią: Idź stąd! Mucha odleciała. Joachim popatrzyl dokąd. Spojrzał w górę, na suficie siedziało mnóstwo much. Cała konfederacja. Wyglądały, jakby szykowały się do konferencji w sejmie.I pomyślał: Oho, ile tu ich się zebrało, trzecia siła! Fuckin world! Niedoczekanie ich! Pogroził pięścią muchom: Wy u mnie wszyscy w garści! Położę na jedną dłoń i jak drugą walnę, to mokre miejsce zostanie po tej waszej suwerenności! Tu sam siebie przyhamował: Nie, nie tak, ja nie Hitler, ja to zrobię demokratycznie, po kolei będę wyrywał im cichcem łapki, a na koniec powiem: To teraz idźcie sobie na konferencję do sejmu! Zbierał się iść dalej, ale mucha znowu wróciła i usiadła na nosie Naczelnika. Pomyślał Joachim: Jakie dzikie zwierzę, imbecylskie, od razu widać skąd! To u narodowcow hodują takich chamów! Przypomniał mu się klasyczny cytat: Et tu, muche, contra me? I nos u niej jaki krzywy. Specjalnie wyhodowali, psiekrwie, taki gatunek, by mi dopiec i do tego gapi się na mnie wyłupiastymi oczami i zaciera ręce. I tu cierpliwość jego się skończyła. I mrugnąć Naczelnik nie zdążył, jak jego nos zgniótł się pod silną pieścią, jak pod młotem zemsty niebieskiej. A mucha, skoro tylko jej - excusez-moi - ulżyło, stała sie lżejsza i szybko uleciała. Popatrzył - w ręku nie ma muchy, na którą się zamierzył i ręce się mu zatrzęsły. I trzęsącymi się rękoma zaczął lepić nowy nos. Nos przez nie formowany wyszedł, krótki chiński. Druga proba dała osetyński. Trzecia - gruziński. Pieprzyć to! - wysączył skrzywionymi wargami i rzucił bryłą plasteliny o podłogę.

Bladymi wargami wypowiedział słowa modlitwy: Panie, Boże sprawiedliwy, czy nie widzisz moich pomysłów, inicjatyw, że ja zawsze chcę dla Ciebie tego, co lepsze, a wychodzi jak zwykle. Boże, tworco nieba i ziemi dla nas w tym kraju, nie karz Twojego wiernego niewolnika, Ty widzisz wszystkie nasze myśli i działania. Tylko Ty widzisz i wiesz, jak trudno z nimi walczyć.

Niedawno musiał jeszcze w tajemnicy jeździć na wieś po tłuste muchy dla kota naczelnika. Teraz już nie musi, same się zlatują. Kiedy jechał rok temu na wieś z tajną misją muchołowczą czytał w autobusie Atlas Much. Z niego się - niestety - nie dowiedział, dlaczego i w jakich przypadkach muchy tworzą konfederacje, ale miał złe przeczucia… Jak oni mi obrzydli, zawsze mi się pchają do oczu, do uszu, do ust. Nie ma od nich spokoju ani w dzień, ani w nocy już 1000 lat. Daj mi, Panie, siły zwalczyć ich, siły i środki. Teraz i zawsze i do końca wszystkich kadencji, amen. 


==================================================

DRUGA CZĘŚĆ NOTKI ZAPOWIEDZIANA W TYTULE PRZEZ SŁOWA UJĘTE W NAWIAS I BĘDĄCA AUTORSTWA BLOGERKI IZALUKA 
Wirtualne Muzeum Dzisiejszych Żołnierzy Wyklętych


 Szkoda strzępić język

Szkoda strzępić język, lepiej przejść do konkretów – myślę, że nadszedł już właściwy moment, aby stworzyć listę polskich patriotów, wolnościowców, niepodległościowców, narodowców, do zwalczania których rząd „Prawa i Sprawiedliwości” przykłada się o wiele skuteczniej, niż do obrony Polski i Polaków przed napaściami obcych, wrogich nam środowisk i państw.

Nic bowiem bardziej dobitnie nie pokazuje rzeczywistych intencji rządzących i ich struktur, jak wykaz politycznych ofiar.

A także warto jest zastanowić się, dlaczego odbierana jest Polakom wolność wyrażania myśli i poglądów, komu to przeszkadza i dlaczego to tak przeszkadza.

Bardzo proszę @Blogerów o ewentualne uzupełnianie listy, jeśli kogoś pominęłam.


1. Marcin Rola – dziennikarz niezależny, redaktor naczelny Telewizji wRealu24.pl

27 lutego 2019 - PILNE! Marcin Rola nieprawomocnie skazany na 3 miesiące! Czy to koniec wolności słowa w Polsce?: https://www.youtube.com/watch?v=ih6YjiUwV-0

26 kwietnia 2019 - M. Rola | okradziono redakcję wRealu24:


2. Rafał Mossakowski – dziennikarz niezależny, szef Centrum Edukacyjnego Powiśle, w którym mieści się internetowa telewizja przeprowadzająca wywiady z niezależnymi publicystami.

1 marca 2019 - Akcje ABW i CBA przeciwko CEPowisle oraz Stowarzyszeniu Św. Michała:


3. Media Narodowe - projekt uruchomiony w 2017 r. pod patronatem Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

26 lutego 2019 - Policja w siedzibie MN! Robert Bąkiewicz o petycji do Donalda Trumpa w sprawie roszczeń i akt. 447:


4. Robert Bąkiewicz – prezes Stowarzyszenia Marszu Niepodległości

16 kwietnia 2019 - Policja przesłuchuje narodowców! Ktoś boi się kampanii przeciwko żydowskim roszczeniom? R. Bąkiewicz: min 31:17


5. Maciej Podstawka – youtuber prowadzący kanał „Bądź Na Bieżąco”

26 kwi 2019 - Tak go chcieli uciszyć? Ujawniamy fakty!:


6. Konrad Rosicki znany jako Raper Stopa - za utwór pt. „Gdybym był bogaty” został oskarżony z art. 256 k.k. i teraz grozi mu 2 lata pozbawienia wolności.

18 kwi 2019 - Grzegorz Braun i Stopa jeszcze z wolnej stopy #12:

25 kwietnia 2019 - Polin czy jednak Polska? "Gdybym był bogaty" czyli zabawa kukiełkami i państwo z dykty!?:
o raperze Stopie od min 4:21:

Rozmowa Jacka Międlara z raperem znanym jako Stopa:

24 kwietnia 2019 - Skrót rozprawy rapera Stopy. Zarzuty: publiczne nawoływanie do nienawiści:

Raper "Stopa" oskarżony o antysemityzm! Rozmowa po procesie:

A TUTAJ INKRYMINOWANA PIOSENKA W CAŁOŚCI: https://www.cda.pl/video/3315583c1


7. Basia Poleszuk – działaczka narodowa z Hajnówki, skazana wyrokiem sądu z sierpnia 2017 roku na 4 miesiące pozbawienia wolności za zadrapanie policjanta podczas manifestacji w Białowieży w 2016 roku. Działaczka związana ze środowiskami narodowymi rozpoczęła odbywanie kary 26 października 2018 roku. Wyrok sądu wywołał liczne kontrowersje w społeczeństwie.

9 lis 2018 - Basia Poleszuk materiał z TVP3 i Emisji TV:

14 gru 2018 - Otwartym tekstem (odc.148) - oto jak wyglądało uwolnienie z aresztu Basi Poleszuk:

19 gru 2018 - Basia Poleszuk wrealu24! Niezłomna postawa patriotki w walce z czerwoną Hajnówką!:

27 lut 2019 - Poleszuk: "Może mój pobyt w więzieniu miał coś zmienić":


8. Jerzy Zięba - przedsiębiorca i publicysta, propagator naturoterapii i medycyny niekonwencjonalnej

11 kwietnia 2019 - "Konfederacja" to lawina, która zmiecie z Polski dziadostwo - Jerzy Zięba:

24 kwietnia 2019 - Jerzy Zięba o "Ustawie Michalkiewicza":

29 kwietnia 2019 - Atak systemu na Jerzego Ziębę!:

30 kwietnia 2019 - PILNE! Policja wchodzi do firmy Jerzego Zięby! Media manipulują? Zięba u Roli! Pytania od widzów!: =====================================================

OPUSCULA BRUDINSCIANA 


                                                 image

                  Ilustracja. Aksamitna pięść (zwana "jojo", albo "piąstka Kaczyńskiego", nie mylić z "piątką Kaczyńskiego").


image

                                                                                    Materiał  z archiwum operacyjnego KOMBRUDU.

Lubię to! Skomentuj20 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale