wawel24 wawel24
1435
BLOG

Pozaparlamentarna Komisja Śledcza ds. Koronawirusa (Niemcy, Austria) - stenogram 1. sesji

wawel24 wawel24 Polityka Obserwuj notkę 5


"W Niemczech powstała Pozaparlamentarna Komisja Śledcza ds. Koronawirusa. Ciało zostało powołane przez lekarzy z Niemiec i Austrii; jego celem jest przedstawienie społeczeństwu Bundesrepubliki i nie tylko prawdy o epidemii Covid-19, która, jak sądzą inicjatorzy, wygląda zupełnie inaczej od tego, co kolportują rządy i mass media.   

Komisja znana jest w Niemczech jako ACU (niem. Außerparlamentarischer Corona Untersuchungsauschuss). "

Poniżej zamieszczam stenogram z posiedzenia inicjującego działalność ACU. 

Jest to początek działalności, ogólne wprowadzenie w temat i cele, ale już wtedy pada wiele b.ważnych stwierdzeń. Zachęcam do wejścia na stronę Komisji, gdzie są zarchiwizowane wszystkie jej dotychczasowe posiedzenia w liczbie kilkudziesięciu, są tam niezwykle ważne wystąpienia, rozmowy, dialogi i materiały uzupełniające pochodzące od kilkudziesięciu lekarzy z wielu krajów o specjalizacjach: toksykologia, epidemiologia, wirusologia etc. Doskonale jest np. opracowana przez psychologów sekwencja materiałów o CELOWO WZNIECANEJ PANDEMII STRACHU niszczącej psychicznie.  Materiały filmowe i pdf są w kilku językach. Zachęcam do wybierania co ciekawszych materiałów filmowych i transkrypcji wykładów, wywiadów i rozmów oraz publikowania ich tutaj i na innych portalach. Rozpowszechnianie tej zakazanej wiedzy zależy od nas, od zwykłych obywateli, bo z pewnością nie od spiskowców z rządowych mediów. Nie obawiajcie się posądzeń o... sprzyjanie teoriom spiskowym :). Na posiedzeniach Komisji wszyscy lekarze z różnych stron świata (wielu z tytułami profesorskimi) mówią o tym, że są wyzywani przez oficjalne media od wyznawców teorii spiskowych - ale i tak robią i będą robić swoje. 

Link do witryny ACU podany jest na końcu notki. 

"Transkrypcja wystąpień z 1. posiedzenia  ACU  


Drodzy Współobywatele,

Serdecznie witamy Państwa w imieniu ACU, Pozaparlamentarnej Komisji Śledczej badającej kwestię koronawirusa. Jeśli Parlament nie jest gotowy aby zwołać taką komisję, to my, obywatele, powinniśmy się tym sami zająć.

W Pozaparlamentarnej Komisji Śledczej w sprawie koronawirusa, będziemy badać,  dlaczego wprowadzono w naszym kraju tak restrykcyjne środki przeciwko Covid 19, dlaczego ludzie teraz cierpią i czy zachowano odpowiednie proporcje w walce z wirusem Sars -CoV-2 będącym przyczyną choroby.      

Mamy poważne wątpliwości co do stosowności użytych środków. Należy to zbadać, ponieważ ani partie rządzące ani opozycyjne nie powołały żadnej komisji. Nawet nie planuje się żadnej powołać. A więc najwyższy czas, abyśmy jako obywatele wzięli sprawy w swoje ręce.

Będziemy zapraszać do naszej Komisji wysłuchiwać opinii ekspertów z różnych dziedzin życia, medycyny, nauk społecznych, prawa, gospodarki oraz innych obszarów.

Do naszej Komisji udało się nam już pozyskać różnych renomowanych ekspertów, oprócz naszych prelegentów prof. HADITSCH i dr SCHIFFMANN. W tym miejscu chciałbym się Państwu krótko przedstawić:

Nazywam się Heiko Schöning i jestem zwyczajnym lekarzem z Hamburga. Moją osobistą motywacją jest to, że jestem ojcem i jak wielu innych widzę, że nasze dzieci teraz cierpią. Nie chodzi tylko o to, że place zabaw zostały pozamykane, dzieci są także od siebie oddzielone. A dla dorosłych ta sytuacja jest jeszcze gorsza.  

Pytamy, dlaczego członkowie rodzin nie mogą na przykład odwiedzać swoich rodziców w domach spokojnej starości.

Czy naprawdę istnieje tak duże ryzyko zakażenia ? czy mamy rzeczywiście do czynienia z wirusem zabójcą ?

Czy mamy do czynienia z wścieklizną lub dżumą ?

 Mamy poważne wątpliwości, czy tak faktycznie jest. Ta choroba to nie dżuma. Najlepiej pomogłaby w tej sytuacji zwyczajna szczerość, co bardzo ładnie wyraził znany laureat nagrody Nobla Albert CAMUS w swojej książce „Dżuma”. Właśnie taką szczerość i przejrzystość chcielibyśmy zapewnić w naszej Pozaparlamentarnej Komisji Śledczej ACU w sprawie koronawirusa.

Dlatego w naszej Komisji wezmą udział eksperci z dziedziny medycyny jak prof. BHAKDI, z dziedziny gospodarki prof. OTTE i prawa prof. JUNGBLUT oraz wielu innych prelegentów , którzy już wyrazili chęć udziału. Oczywiście zaprosimy także wszystkich ekspertów reprezentujących rząd i instytuty publiczne takie jak Instytut Roberta Kocha oraz ekspertów międzynarodowych.

Działania Komisji będą transparentne. Opinie ekspertów będą transmitowane na żywo, bez cięć i skrótów .  

Materiały będą dostępne w Internecie. W tym celu stworzymy stronę internetową  i dlatego potrzebujemy więcej środków na prowadzenie naszej działalności. W związku z tym prosimy o wsparcie w tej inicjatywie obywatelskiej Komisji ACU.  

Co możemy dzięki temu zyskać?

Otóż zobaczymy, że nie musimy się tak bardzo bać . Jak w poprzednich latach przechodzące zwyczajne fale grypy tak i ta choroba wydaje się tak właśnie tak zachowywać. Ale dlaczego w takim razie wprowadzono tak drastyczne środki ? [...]

 

Rażące jest, że instytucje rządowe nie starają się w żaden sposób wyjaśnić tej sprawy, a nawet jak się wydaje wszystko inscenizują. Bo jak widać naukowe dane wskazują na to, że środki które zostały podjęte nie mają żadnych podstaw. Także wszyscy zadajemy sobie pytanie, naturalnie też w gospodarce, chociaż przede wszystkim chodzi to o ludzkie życie –

kto odnosi tu korzyści ? 

Właśnie na to pytanie staramy się tu odpowiedzieć. Cui bono ? Kto korzysta ?

[...] rządy są [...] zobowiązane , aby śledzić na bieżąco skuteczność tych obostrzeń i znosić je jak najszybciej , tak , by uniknąć dodatkowych szkód. Tak widzi to doktor Schöning. 

Zamiast tego jesteśmy zasypywani liczbami bez związku, liczbami, które służą tylko do tego, żeby podsycać strach.

Przypadki zachorowań są po prostu do siebie dodawane, a nie wykazuje się dysproporcji miedzy liczbą testowanych, a rzeczywiście zakażonych. Istniejące, dobrze funkcjonujące struktury prawne jak ustawa o ochronie przed zakażeniami została uchylona i zastąpiona inną, daleko bardziej drastyczną. A jedyne czym rząd się zajmuje to ciągłe wezwania do za szczepienia się na chorobę, o której już wiadomo dzięki wielu zagranicznym badaniom, że jest porównywalna z zachorowaniem na grypę.  

Wiadomo także, że śmiertelność w przypadku tej choroby nie jest wyższa niż podczas ciężkich infekcji grypowych, a co za tym idzie podejmowane obostrzenia nie są uzasadnione.

Jest straszną ignorancją, że uznane międzynarodowe badania i eksperci ze wszystkich dziedzin jak wirusolodzy, bakteriolodzy, epidemiolodzy lub ekonomiści nie są po prostu  wysłuchiwani, a ich opinie są pomijane.  

Gorzej. Nazywa się ich kłamcami, szarlatanami, zwolennikami teorii spiskowych, co mogło by być z pewnością antypojęciem roku 2020.

Zamiast tego zachęca się do szczepionki, która może się okazać bardzo niebezpieczna i co do której, z medycznego punktu widzenia, nie ma dowodu na konieczność jej przyjęcia. Przecież nie ma w Niemczech wystarczającej liczby chorych, na których można by przetestować ową szczepionkę. Trzeba tu dodać, że chodzi o nową formę szczepionki, tak zwanej szczepionki RNA, która w przeciwieństwie do dotychczasowych szczepionek jest w stanie zmienić ludzki genom i spowodować trudne do oszacowania szkody w organizmie człowieka.  

I tutaj trzeba pamiętać o lekarskiej maksymie „nie szkodzić – nil nocere”.

To jest zadaniem każdego lekarza i dlatego mamy nadzieję, że skłoni to do zastanowienia innych lekarzy, bo my lekarze nie powinniśmy pacjentom bardziej szkodzić niż pomagać.

Moją motywacja są moi dziadkowie i rodzice, którzy mnie nauczyli, że gdy czuję, że podstawowe swobody obywatelskie i demokracja są ograniczane, nie ma wolnej prasy, a treści które się w niej pojawiają przypominają propagandę, kiedy zdanie obywateli jest cenzurowane a ich opinie pomijane, wtedy należy wyjść na ulice i podjąć działania lub samemu spróbować poinformować opinię publiczną organizując na przykład Komisje Śledcza w sprawie koronawirusa. Zawsze przecież istnieje ryzyko korupcji na szczytach władzy, które może dotknąć w którymś momencie polityków, tak że stracą właściwy cel z pola widzenia.

Widzę zagrożenie dla demokracji i codziennie więcej prób , by z naszego wolnościowego demokratycznego państwa uczynić państwo policyjne, które będzie kontrolować nasze myśli i używać aplikacji inwigilujących oraz innych podobnych środków. A wszystko to pod płaszczykiem nowych ustaw o ochronie przed zakażeniami. 

Zakładamy, że uda nam się uzyskać pełne prawne wyjaśnienie przyczyn obostrzeń, które z naukowego, medycznego i ludzkiego punktu widzenia oceniamy jako przesadne. Żądamy także, żeby osoby odpowiedzialne zostały pociągnięte do odpowiedzialności. 

Nie chcemy też, żeby powtórzyła się kiedykolwiek sytuacja jak ta ,w której ludzie podczas świńskiej grypy byli szczepieni , jak się potem okazało ,zupełnie zbędnie, ponieważ szczepionka spowodowała szkody zdrowotne.

Naszym postulatem jest także, aby zlikwidować wszystkie obostrzenia, bo powstały one w oparciu o najbardziej pesymistyczne scenariusze rozwoju epidemii, które się nigdy nie ziściły.

Scenariusze te są jednak ciągle głoszone , tak by wywołać w społeczeństwie lęk przed zarazą, która w takiej formie nie istnieje. A przede wszystkim chcemy całkowitego zniesienia lockdownu i obowiązku noszenia masek.

W okresie, kiedy nie było już zachorowań wzywano 29.05 tego roku do obowiązku noszenia masek w gabinetach lekarskich.

W ciągu ostatnich 2 tygodni, a dzisiaj jest 20 czerwca 2020 roku, mieliśmy w 20 dużych niemieckich miastach masowe demonstracje przeciwko rasizmowi. W każdej z nich brało udział więcej niż 20.000 uczestników. A więc jeśli ten wirus w tej formie i z taką ilością zakażeń rzeczywiście rozprzestrzeniałby się w Niemczech, to musielibyśmy odnotować dziś ogromny wzrost liczby zachorowań. A tak nie jest.

I to jest dowód na to, że wprowadzone obostrzenia w żaden sposób nie dają się już uzasadnić.

Dziękuję Państwu.

Dziękuję bardzo doktorowi Schiffmann

Chciałbym jeszcze raz podkreślić, że działamy tutaj ponadpartyjnie, nie chodzi tu o prawą czy lewą stronę sceny politycznej, o to czy ktoś jest gruby czy chudy, czy jest mężczyzną czy kobietą. Faktycznie jest to sprawa życia i śmierci dla wielu osób, chodzi także o jakość życia dorosłych i naszych dzieci.

Naszą główną motywacją jest –także dla dobra przyszłych pokoleń –by okoliczności, którym zostaliśmy poddani, nigdy więcej nie miały miejsca. 

My obywatele musimy ponownie odzyskać naszą suwerenność, bo jest ona naszym prawem.

Opieramy się na konstytucji. A w tej konstytucji, którą właśnie trzymam w ręku, jest jeden wspaniały artykuł, artykuł 20 ustęp 4, który brzmi następująco:

„ Każdy ma prawo stawiać opór, jeśli wszystkie inne środki zawiodą”

Ta Pozaparlamentarna Komisja Śledcza w sprawie koronawirusa

może stać się jednym z takich ostatecznych środków. Mamy nadzieje, że rządzący, którzy składali przysięgę, będą ludziom pomagać, a nie szkodzić. Zwracamy się także do wszystkich, którzy bronią naszego kraju , do oficerów, urzędników jak również do lekarzy i wszystkich obywateli z prośbą o aktywne uczestnictwo w naszej Komisji. Nie chcemy żyć w tych strasznych warunkach, które widać na ulicach, z którymi mamy do czynienia na co dzień w rodzinach i wśród przyjaciół.

Dlatego należy podjąć jakieś działania. Cieszę się, że możemy spojrzeć na tę sytuację nie tylko z naszej niemieckiej perspektywy, ale także z międzynarodowej. W tym celu z aprosiliśmy dziś do naszego grona ekspertów Komisji Śledczej profesora HADITSCH z Austrii.  

Proszę . Oddaję Panu głos

Dziękuje bardzo i witam Państwa serdecznie.

Drogi Kolego Schöning, jest dla mnie dużym zaszczytem, że mogę brać udział w pracach Komisji Śledczej, ponieważ sprawa ta szczególnie leży mi na sercu.

Oczywiście należy zadać sobie pytanie, do czego jest nam w ogóle potrzebna taka Komisja Śledcza?

To śledztwo jest konieczne, ponieważ od samego początku podejmowano niestosowne decyzje w sposób rażąco niedbały lub umyślnie nie dochowano obowiązku staranności. W żaden sposób nie uwzględniono możliwości zaistnienia dodatkowych szkód. Podstawowe swobody obywatelskie zostały zniesione, a obowiązki etyczne podeptane. 

Pojawiła się także próba odwrócenia uwagi od zastosowania błędnych środków w domach spokojnej starości. Osoby starsze były zaniedbywane, a później wprowadzono w sposób nieskoordynowany drakońskie środki, aby tę sytuacje zatuszować i nie musieć ponosić za nią odpowiedzialności. Czy stało się to w sposób niezamierzony, to znaczy z powodu ignorancji, czy tez w sposób zamierzony, a jeśli tak, to należałoby zapytać o motywację.

Właściwie jest to bez znaczenia. Tak czy inaczej osoby podejmujące takie decyzje same się dyskwalifikują. Obydwie opcje muszą z uwagi na znaczenie podjętych decyzji koniecznie zostać poddane ocenie. A ze względu na jednostronność mediów publicznych oraz polityków może się to stać tylko dzięki niezależnej Pozaparlamentarnej Komisji Śledczej w sprawie koronawirusa.  

Do udziału w pracach Komisji motywuje mnie fakt, że jestem lekarzem ze specjalnością w mikrobiologii, wirusologiem i epidemiologiem i przeraża mnie jako fachowca nierzeczowe  postępowanie w czasie epidemii.  

Na pewno chcielibyście Państwo wiedzieć, co rozumiem przez nierzeczowe postępowanie?

Tutaj wymieniłbym ciągle szerzone w mediach czarne scenariusze, podsycające strach nieadekwatne porównania. Proszę pomyśleć tylko o tym oklepanym frazesie „tragiczna włoska sytuacja”. Można by to odnieść co najwyżej do regionu północnych Włoch, bo przecież południowe Włochy nawet gorzej przygotowane o wiele lepiej dały sobie radę.

Nieodpowiednie i bardzo sugestywne przedstawianie zagrażających scenariuszy, które nigdy nie nastąpiły. A za względu na stabilną sytuacje służby zdrowia w Niemczech w ogóle nie mogłyby nastąpić.

Jestem także lekarzem pierwszego kontaktu. I dlatego jako lekarz nie mogłem już znieść dłużej tego gardzącego człowiekiem i zdrowiem postępowania. To kłóci się jawnie z naszą etyka zawodową.

To permanentne podsycanie lęku, epatowanie paniką i wszelkiego rodzaju szkody psychiczne, społeczne, ogromne dodatkowe szkody medyczne i gospodarcze, jak również wszelka ingerencja w życie kulturalne, to wszystko jest dla mnie jako holistycznie zorientowanego na pacjenta lekarza wystarczającą motywacją i okazją do tego, żeby wstać i zaprotestować przeciwko temu szaleństwu.

Z uwagi na trudną obecnie do oszacowania katastrofę, wydaję się być konieczne by nalegać jednoznacznie na obiektywną ocenę podjętych decyzji, tak,aby pociągnąć do odpowiedzialności decydentów wykazując ich błędne działania.  

Naturalnie prace Komisji Śledczej mogą się nam jawić jako próba formułowania pytań, czego możemy po niej oczekiwać i co mogą przynieść jej działania ?

Z mojego punktu widzenia, obywatele, a przynajmniej wszyscy lekarze, powinni czuć się zobowiązani sposobem myślenia Hipokratesa i pamiętać o jego maksymie „Nil nocere” a więc „nie szkodzić”.

Powinni oni szukać informacji poza rządowymi mediami głównego nurtu, zadawać pytania i zastanawiać się jakie informacje są wiarygodne. I wtedy odkryją, że Bergamo to nie Włochy, Ischgli to nie Aust ria, Nowy Jork to nie USA, a uroczystości karnawałowe w Heinsberg, blok mieszkalny w Göttingen, lub różne ubojnie to nie Niemcy. 

Ponad to dla wszystkich powinno stać się jasne, że - nie istniało nigdy najmniejsze ryzyko przeciążenia niemieckiego systemu opieki zdrowotnej - wskaźniki, takie jak współczynnik reprodukcji wirusa i ten słynny wskaźnik R O miały za zadanie wytworzenie atmosfery strachu i nacisk na ludność.

Manipulowano tymi wskaźnikami, ponieważ były podawane bez odniesienia do liczby przeprowadzonych testów.

      - używano fałszywych liczb informujących o ilości zgonów w celu zastraszania ludności

- liczba zachorowań już przed lockdownem znacząco spadała

- wprowadzony 4 tygodnie później, dopiero 4 tygodnie później ,

-obowiązek noszenia masek był nieuzasadniony, sprzeczny z prawem a z psychologicznego i społecznego punktu widzenia zupełnie nieodpowiedzialny.

      - kurczowe trzymanie się wprowadzonych obostrzeń i już obalonych orzeczeń mimo istniejących faktów i dowodów nosi znamiona przestępstwa.

- należy jak najszybciej zmienić zdominowane przez partie polityczne i polityków struktury decyzyjne, bo tylko w taki sposób uda się uniknąć utrzymania i powrotu tego wrogiego demokracji sposobu postępowania.

Z całego serca życzę Pozaparlamentarnej Komisj i Śledczej w sprawie koronawirusa, aby udało się jej w sposób rzeczowy poradzić sobie ze wszystkimi spornymi kwestiami. Życzę wiele szczęścia.  

Dziękuję bardzo doktorze HADITSCH.Na zakończenie chciałbym jeszcze raz podkreślić, dlaczego już teraz angażujemy się na rzecz ACU, naszej Pozaparlamentarnej Komisji Śledczej w sprawie koronawirusa. Nie chcemy czekać na parlamenty, ani na innych, którzy być może w przyszłości dołączą do nas. Sytuacja już teraz jest nagląca, ponieważ ludzie cierpią, wielu ludzi odniosło szkody, a niektórzy nawet zmarli [chodzi o to, że "już na początku maja niemiecki rząd przyznawał, iż 2,5 mln Niemców wskutek wprowadzonych restrykcji nie przeszło koniecznych zabiegów i operacji medycznych. To, wskazał Schöning, w konieczny sposób musi mieć swój efekt w postaci pogłębiania się chorób i śmierci" - przypis mój, wawel. ] Dokładnie tak prognozowano we wcześniej wspomnianej przeze mnie wewnętrznej ekspertyzie Ministerstwa spraw Wewnętrznych. Ci ludzie zmarli właśnie wskutek działań rządu. I to nie powinno się stać. Dlaczego ta sprawa jest aż tak nagląca, że musimy ją wziąć w swoje ręce. W momencie kiedy nie robi tego nikt, kto byłby do tego bardziej powołany, chciałbym odnieść się do jeszcze jednej okoliczności. Na całym świecie istnieją ludzie, których serce może stanąć. U każdego występuje takie ryzyko w 100% . Każdemu może się przydarzyć, że jego serce pewnego dnia przestanie bić. Jest jednak i dobra wiadomość: taką osobę można przywrócić ponownie do życia, reanimować. W  tym celu istnieje pewna zasada, jak to zrobić. Tę zasadę zmieniono na początku kwietnia na całym świecie, a w konsekwencji także w Niemczech. I ta zasada, proszę sobie to tylko wyobrazić,brzmi dziś następująco: „ z powodu wysokiego ryzyka infekcji wirusem CoVid 19 i możliwych szkód na zdrowiu, nie należy przeprowadzać sztucznego oddychania tylko położyć chustkę na usta osoby reanimowanej”. To oznacza, że teraz na świecie będzie umierać o wiele więcej ludzi, ponieważ dowiedziono naukowo, że kiedy stosuję się ucisk i sztuczne oddychanie, to może przeżyć o wiele wi ęcej ludzi. I w ten sposób statystyki produkują ponad przeciętna śmiertelność.  

Musimy wycofać także tę nową zasadę reanimacji.

Widać rzeczywiście, i będziemy się to starali w tej Komisji Śledczej wspólnie poprzeć licznymi dowodami, że nie mamy do czynienia z dżumą ani z wirusem zabójcą. I to jest dobra wiadomość!

Ale musimy postawić sobie pytanie: dlaczego tak to dzisiaj wygląda ? Dlaczego mamy dziś takie obostrzenia ? Kto odnosi z tego korzyść ?

Nie chcemy czekać, aż my sami i nasi przyjaciele oraz rodziny poniosą wszelkiego rodzaju szkody.Teraz powinniśmy razem działać!

Tak więc chciałbym Państwa jeszcze raz zaprosić do współpracy, ponieważ za nami nie stoi żaden koncern, żaden koncern medialny, żadne bogate osoby, żadne fundacje. Tak więc im więcej środków zgromadzimy, tym lepiej i bardziej profesjonalnie będziemy mogli wykonywać naszą pracę, również w środowisku międzynarodowym.

Dokładając wszelkich starań będziemy publikować także w różnych językach.

Zapraszam wszystkich Państwa do naszej inicjatywy obywatelskiej.

W tym miejscu pragnę jednocześnie bardzo podziękować za dotychczasowe wsparcie.

Serdecznie dziękuję. "

 (03.07.2020)


ŹRÓDŁA

https://acu2020.org/

https://www.pch24.pl/niemcy--lekarze-powolali-komisje-sledcza-ds--covid-19,77479,i.html#ixzz6WmiewSW5

wawel24
O mnie wawel24

Huomo-animal divino. Znajomość harmonii nazywa się stałością. Znajomość stałości nazywa się oświeceniem. [...]. Napięcie ducha w sercu nazywa się uporem. [...] Wiedzący nie zna udawania, udowadniający nie wie.  Nagroda Roczna „Poetry&Paratheatre” w Dziedzinie Sztuki ♛2012 - (kategoria: poetycki eksperyment roku 2012) ♛2013 - (kategoria: poezja, esej, tłumaczenie) za rozpętanie dyskusji wokół poezji Emily Dickinson i wkład do teorii tłumaczeń ED na język polski ========================== ❀ TEMATYCZNA LISTA NOTEK ❀ F I L O Z O F I A ✹ AGONIA LOGOSU H I S T O R I A 1.Ludobójstwo. Odsłona pierwsza. Precedens i wzór 2. Hołodomor. Ludobójstwo. Odsłona druga. Nowe metody 3.10.04.2011 P O S T A C I  1. Franz Kafka i hospicjum kultury europejskiej czyli nagi król 2. Platon czytany przez Simone Weil P O E Z J A 1. SZYMBORSKA czyli BIESIADNY SEN MOTYLA 2. Dziękomium strof Strofa (titulogram) 3.Limeryk 4.TRZEJ MĘDRCOWIE a koń każdego w innym kolorze... 5.CO SIĘ DZIEJE  M U Z Y K A 1.D E V I C S 2.DEVICS - druga część muzycznej podróży... 3.HUGO RACE and The True Spirit 4.SALTILLO - to nie z importu lek, SALTILLO - nie nazwa to rośliny 5.HALOU - muzyka jak wytrawny szampan 6.ARVO PÄRT - Muzyka ciszy i pamięci 7. ♪ VICTIMAE PASCHALI LAUDES ♬

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka