53 obserwujących
1135 notek
443k odsłony
  73   2

Jestem dobroduszny i cenię logikę, czyli logika zaszczepiona przez wróżbitów

image

MOTTO 

"wyniszczę imiona bożków w kraju, aby już nikt o nich nie wspomniał. I wypędzę z kraju wróżbitów" Mówią, że wszystko nam wywróżą.

Mówią, że widzą w naszej dłoni, że idzie nam źle. Ale że mamy możliwości żeby poszło nam dobrze. Pójdzie nam dobrze, gdy w naszej dłoni zobaczą pieniążek. A jak zrobić, żeby nam na pewno poszło dobrze? Powiedzą nam jak to zrobić i jak osiągnąć szczęście, gdy ten nasz pieniążek zobaczą w swojej dłoni. Połóż pieniążek - proszą przekonująco - na to, żeby klimat przestał się tobie zmieniać, żebyś mógł zimą się ogrzać, żeby wirus od ciebie odstąpił, żeby inflacja się cofnęła, żeby mieli na tarcze ochronne dla tych, którym wywróżyli nieszczęście bankructw. Połóż pieniążek na migrantów, na wojny, na pokój, na nadejście kryzysów i na wyjście z nich a także na zapobieżenie kryzysom. Połóż, połóż! Połóż a wywróżymy ci długie i szczęśliwe życie pełne niezapomnianych wrażeń, pełne dalekich podróży i wielkich wygranych. No połóż! I to już! Jak nie położysz to spadną na ciebie nieszczęścia, które i tak na ciebie by spadły, ale przynajmniej będziesz na ten apokaliptyczny czas uzbrojony w wiarę. W wiarę w nas. No, połóż!

Po spotkaniu tej barwnej grupy wróżbitów wraz z rodzinami moje życie się zmieniło. Ci niezwykli, przepowiadający przyszłość ludzie uczynili to, że uwierzyłem w siebie. Poczułem jakąś taką moc... Czułem, że wszystko mogę, że nie istnieją dla mnie granice. Wiara we wróżbitów nadała mojemu życiu sens i sprawiła, że wreszcie będę mógł być sobą i odkrywać świat. Żyję tą wiarą. A najbardziej mnie uradowało to, jak pod wpływem spotkania z nimi zaczął działać mój umysł, mój mózg. Po prostu świat stał się dla mnie jasny, przestał mieć jakiekolwiek tajemnice. Wszystko stało się klarowne, zrozumiałe i logiczne. Tylko martwi mnie, że nie wiem, ile ta ich pomyślna wróżba będzie trwać, jaki ma ona termin ważności. Bo może tylko jeden dzień? Ale nawet jak tylko jeden dzień, to warto było kłaść te pieniążki i poznać przyszłość, bo dało mi to tak wielkie poczucie szczęścia, że jutro wyjdę, żeby ich szukać, znaleźć i dostać taki ogrom poczucia szczęścia za te niewielkie monety i banknoty.

Do tej pory nie wiedziałem, że świat może być tak logiczny. Wstyd się przyznać, ale nie ceniłem w ogóle logiki i posługiwania się rozumem.

Jeśli chcecie więc zobaczyć na własne oczy jak wróżbici zmienili moje widzenie świata i jak działa moja myśl wybudzona z długiego snu, to proszę bardzo, otwieram przed wami wnętrze mojego rozumu i ścieżki mojej logiki zaszczepionej mi przez owych nieziemskich wróżbitów:

 • Ludzie noszą maski - a więc na pewno jest zagrożenie, i to poważne, bo noszą je wszędzie.
 • Testują ludzi na potęgę - a więc na pewno jest wirus i jakaś poważna niebezpieczna choroba.
 • Wstrzykują coś ludziom - a więc na pewno jest to szczepionka.
 • Ludzie się tłoczą w punktach szczepień - a więc na pewno to działa.
 • Ten facet jest z rządu - a więc na pewno mówi prawdę, bo nie wierzę by kłamał dla kariery albo łapówek.
 • Zarządzili lockdown - a więc na pewno jest pandemia i na pewno on działa, bo inaczej by go nie zarządzali.
 • Epstein się powiesił w celi - a więc na pewno zrobił to z powodu zwykłej depresji.
 • Gates mówi o sobie, że jest filantropem - a więc jest pewne, że chce się dla nas poświęcać.
 • Schwab mówi, że trzeba wszystko zresetować, zacząć od zera i zlikwidować prywatną własność - a więc na pewno nie jest możliwe, że każą mu to mówić, że chce źle, że mówi niebezpieczne durnoty.
 • Mówią, że zwyciężymy - a więc na pewno zwyciężymy i jasne jest i logiczne, że chcą naszego zwycięstwa.
 • Morawiecki i Glapiński mówią, że pieniędzy starczy dla wszystkich - a więc na pewno starczy.
 • Kaczyński mówi, że Tusk jest gupi i kawał drania, a Tusk mówi, że Kaczyński jest gupi i kawał drania - a więc musimy stanąć po stronie jednego albo drugiego, bo inaczej wyjdzie na to, że jesteśmy niezdecydowani, że nie mamy żadnych poglądów i że jest nam obojętny los naszej ojczyzny.
 • Mówią, że chiński system kredytu społecznego i punktowanej lojalności wobec państwa nie jest zły - a więc na pewno jest dobry i trzeba by to wypróbować, przecież to nic nie kosztuje.
 • Mówią, że likwidacja gotówki usprawnia wszystko, odciąża kieszenie i zapobiega roznoszeniu na bilonie i banknotach groźnych wirusów z których może powstać pandemia i lockdowny - a więc dbają o sprawność wszystkiego, o stan naszej odzieży i o nasze zdrowie.
 • Mówią, że rząd to sługa narodu - a więc na pewno nie może być tak, że ponadnarodowe lobbies mają na rządy haki.
 • Mówią, że powiedzą coś ważnego i że właśnie to mówią - a więc na pewno musi to być ważne i musimy tego słuchać.
 • Mówią, że chcą naszego dobra - a więc na pewno wiedzą czym jest Dobro.
 • Mówią, że spadł na nas kryzys i to niejeden - a więc na pewno nie jest to ich wina.
 • Mówią, że wszystkie informacje o nas muszą mieć zgromadzone w jednym miejscu dla naszego dobra - a więc na pewno nasze dobro leży im na sercu.
 • Mówią, że w systemie muszą być wszechobecne kamery do identyfikacji osoby na podstawie twarzy, żeby nie pomylić jednego z drugim - a więc na pewno cenią naszą indywidualność i niepowtarzalność.
 • Mówią, że jesteśmy szczęśliwi - a więc nierozsądne, nieodpowiedzialne, nielojalne, warcholskie, antypaństwowe, anarchistyczne i wręcz faszystowskie jest mieć zamiar zaprzeczyć temu.
 • Mówią, że robią, co mogą - a więc na pewno nie mogą więcej i na pewno wiedzą, co robią.
 • Mówią, że jesteśmy dla nich najważniejsi - a więc płaczemy ze wzruszenia.
 • Mówią: "Niech żyje!" - a więc odpowiadamy: "Niech żyje!".

Ci, co szukają wciąż dziury w całym nazywają nas debilami bez mózgu i mówią, że przez takich jak my świat znalazł się w ślepym zaułku - a więc na pewno się mylą, bo my posługujemy się rozumowaniem i logiką a przecież rozum i logika odróżniają homo sapiens od innych zwierząt.


Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale