wawel24 wawel24
126
BLOG

Nie było lata. Jesień szła od wiosny jak ziąb od wody - czyli gorący Wielki Reket

wawel24 wawel24 Polityka Obserwuj notkę 10


MOTTO

1. "Ludzie nie są w stanie zatrzymać zmian klimatu, a tym bardziej ich odwrócić, choćbyśmy wszyscy stanęli na rzęsach i wdychali dwutlenek węgla, a wydychali tlen. Klimat zawsze się zmieniał, zmienia się i będzie się zmieniał cyklicznie - ocieplenie/ochłodzenie. Nie znamy wszystkich czynników, które mają wpływ na klimat. Tych, które znamy jest kilkadziesiąt. W większości przypadków nie wiemy jak te znane czynniki będą się zachowywać w przyszłości. Większość z nich ma dynamikę nieliniową, a niektóre mają charakter losowy i nie wiemy nawet czy wystąpią, kiedy i z jaką siłą, np. wulkany (szczególnie podwodne), trzęsienia Ziemi, przebiegunowanie Ziemi, itp. W większości przypadków nie wiemy jak duży jest wpływ poszczególnych czynników na klimat. Wpływ poszczególnych czynników należy uwzględnić łącznie (wszystkich razem), a nie każdego oddzielnie, np. gazów cieplarnianych czy wręcz samego CO2 w atmosferze i to jeszcze tylko antropogenicznego. Klimat z matematycznego punktu widzenia jest typowym układem wielu zmiennych z dynamiką nieliniową. W takich układach niewielka zmiana jednej wielkości może doprowadzić do wielkiej zmiany stanu całego układu. Stanu takiego układu w dowolnej chwili nie da się dokładnie obliczyć (trudno jest nawet napisać układ odpowiednich równań różniczkowych, nie mówiąc o jego rozwiązaniu), a jego zachowanie w funkcji czasu jest nieprzewidywalne. W 1963r. Edward Lorenz udowodnił, że zachowanie układu trzech zmiennych nieliniowych jest nieprzewidywalne (pojawia się atraktor), a klimat jest układem kilkudziesięciu zmiennych nieliniowych. Sama dynamika procesów atmosferycznych jest nieprzewidywalna, podobnie jak dynamika prądów oceanicznych, nie wspominając o reszcie czynników klimatotwórczych. Nie da się więc przewidzieć nawet kierunku zmian klimatu (ocieplenie, ochłodzenie), nie mówiąc już o wielkości tego ocieplenia/ochłodzenia, jego zasięgu, czasu trwania i wpływu na cywilizację ludzką." [@Logicznie myślący]

2. "Podstawy „naukowe” dla dogmatu klimatycznego (globalne ocieplenie etc.) stworzył fizyk-teoretyk Hans Joachim "John" Schellnhuber, którego w arkana planów bankierów-inwestorów wprowadził na University of California, Santa Barbara – Walter Kohn, syn Samuela i Gittel Kohn. Po tych instrukcjach u źródeł alchemicznego pomysłu na pozyskiwanie złota z... pogody (naukowo: ze zmian klimatu) Schellnhuber poniósł kaganiec oświaty do Niemiec (Poczdamski Instytut do Badań nad Klimatem) i do Anglii (Tyndall Centre for Climate Change Research in Norwich)."

3. "Klany finansowe Goldsmith i Rothschild zgodnie współdziałały przy tworzeniu nowego dogmatu klimatycznego i nowej "ekonomii" dla krajów rozwijających się [...]".


"Nie było lata. Jesień szła od wiosny

Jak ziąb — od wody, jak od dzwonu kręgi."

Tak istotę globalnego ocieplenia ujął Stanisław Grochowiak.


No cóż, lato, lato i już po lecie. Parę dni przygrzało jak Bóg przykazał, jak to w lecie zwykło bywać i pod koniec lipca... "lato było, ale się zmyło". Ale w TV za prezenterami widnieją i straszą ogromne tapety zalane czerwienią, że to niby żar słoneczny nihilujący ziemię. W erze plandemii za plecami prezenterów lobotomistów krążyła czerwona kula z wypustkami strasząc przysłowiowych Kowalskich. Za komunizmu mówiło się, że prognoza pogody to jedyny program w TV, który nie mija się prawdą. Dawne czasy, dzisiaj już tego nie da się powiedzieć...  

Cóż pocznie TVN :), czym wypełnią się paski TVP Info i POLSATU (zgadnij kotku, jak mawiał Witkacy, gdzie jest studio nadawcze owej czwartej władzy :) ?). Trzeba będzie antenę wypełniać nagłówkami: 

Pożar wioski na wyspach Las Palmas (lub Hula-Gula).

Efekt zmian klimatu: niedźwiedź szuka ochłody w basenie

Jak śpiewał Jacek Kleyff: "Usia, siusia, cepeliada / W ogródeczku panna Mania, /  Chmurka się przejęzyczyła, / Jaja nie do wytrzymania! / W telewizji czterej znawcy / Od nawozów i od świata / Oczekują, co się zdarzy / W Gwatemali za trzy lata."


W Indonezji lawina błotna więc 1 osoba na 10 tysięcy w UE zjeść musi 4 karaluchy, by Indonezja nie utonęła w błocie. W Afryce susza więc w UE muszą powstać grupy interwencyjne liczące 500 osób, każda z tych grup musi zlinczować jedną niezeroemisyjną krowę. Musimy zlikwidować w Europie Afrykę, ups :), chciałem powiedzieć: zlikwidować w Europie rolnictwo, by wyżywić Afrykę. W Hiszpanii turyści muszą chodzić z butelką wody mineralnej. By im ulżyć musimy zrobić przelew na konto George`a Sorosa, by mu zrekompensować te 2 mld $, które ok. 10 lat temu  zainwestował w inicjatywę na rzecz technologii i modeli biznesowych związanych ze zmianami klimatu. We Włoszech pisklęta ptaków wyskakują z gniazd w związku z czym musimy w UE wszystkie potrawy z drobiu obłożyć podatkiem, który chociaż w części zrekompensuje nakłady Lordowi Jacobowi Rothschildowi zasiadającemu w Radzie Konsultacyjnej  kompanii filantropijnej o nazwie Arcadia Fund będącej sponsorem Europejskiej Fundacji Klimatycznej *), której współzałożycielką była Jamie Cooper Hohn, żona miliardera hedgingowego Chrisa Hohna ze stajni tegoż Lorda Jacoba Rothschilda. 

Żeby nie zostały zalane wszystkie miasta portowe w Europie i by nie społonęły wszystkie wyspy na Morzu Śródziemnym musimy złożyć w ofierze swój rozum finansjerze...

Jeśli wy nie złożyć Wielki Reket, znaczy Wielki Reset - to nie być dobra dla was. ;)PRZYPISY

*) Współżałożycielką Europejskiej Fundacji Klimatycznej była Jamie Cooper Hohn, żona miliardera hedgingowego Chrisa Hohna ze stajni Lorda Jacoba Rothschilda (Hohn zarządzał jego Investmentfonds RIT). W 2008 Hohn za pośrednictwem fundacji The Children's Investment Fund Foundation (CIFF) dotował Europejską Fundację Klimatyczną 2,5 milionami £. Inny współzałożyciel Europejskiej Fundacji Klimatycznej George Polk zorganizował dotację 1 miliona £ od brytyjskiego inwestora w odnawialne źródła energii (EcoFin Ltd). M i l i a r d $ przekazał G.Polkowi jako dotację Soros na Inicjatywę na rzecz technologii i modeli biznesowych związanych ze zmianami klimatu. Drugi miliard przekazał Soros na inne fundacje związane z biznesem klimatycznym. Kolejny darczyńca Europejskiej Fundacji Klimatycznej to kompania filantropijna o nazwie Arcadia Fund, która przekazała 5 milionów $ na walkę z energetyką węglową w Niemczech i UK. Arcadia Fund była współtworzona przez Elisabeth Rausing, reprezentantkę najbogatszej na kontynencie europejskim szwedzkiej rodziny żydowskiego pochodzenia (której udało się dzięki milionowej dotacji dla "ochrony klimatu" upiec swoją pieczeń omijania podatku), a w Radzie Konsultacyjnej Arcadia Fund zasiada sam Lord Jacob Rothschild. Warto dodać, iż Edward Goldsmith (z konkurencyjnego, frankfurckiego rodu bankierów) stworzył głośną w kręgach żydowskich "elit" intelektualną koncepcję w myśl której marksizm trzeba zastąpić ideologią upodobnienia się do organizacji społecznej i stylu życia prymitywnych plemion... (czyli wrócić na drzewa i jeść robaki wykopywane przez sztuczną inteligencję).


ANEKS 1

Jacek Kleyff - Telewizja

"Telewizja pokazała, / A uczeni podchwycili, / Że jednemu psu gdzieś w Azji /  Można przyszyć łeb od świni. / Wykrył pies bimbrownię na czas, / Wycinanki robi wujek, / Jak smarować margaryną, / Telewizja transmituje. / Ło di ri di dla młodzieży, / W Skierniewicach / dwie kotłownie, / Jak gonili hitlerowca, / To mu opadały spodnie. / W telewizji czterej znawcy / Od nawozów i od świata / Oczekują, co się zdarzy / W Gwatemali za trzy lata. / Masy pracujące stracą, / Gdy realna płaca spadnie, / Gwatemala nie dostrzega, / Że elita władzę kradnie. / Stal się leje, moc truchleje, / Na kombajnie chłop się szkoli, / Na dodatek wygrać można / Końcówkę od banderoli. / W telewizji pokazali / Wczoraj kości chudych dzieci, / Zastrzelonych gdzieś w Angoli / Pokazali świeże groby. / Świeże groby zawsze wzruszą - / Obojętnie, gdzie kopane, / Jak porosną, wyjdzie na jaw, / Kto szczuł i co było grane. / Usia, siusia, cepeliada, / W ogródeczku panna Mania, / Chmurka się przejęzyczyła, / Jaja nie do wytrzymania! / W telewizji ogłosili / Wczoraj wyrok na kasjera, / Za kradzież czterech tysięcy / Cztery lata, pięć miesięcy. / Patrzy prawy obywatel, / Mija dzień za dniem, godzina, / A z nim razem na kanapie / Relaksuje się rodzina. / Z telewizji jego matka, / Z gazet dzieci do zrobienia, / Żona jakby wzięta z radia, / A on cały z obwieszczenia."image

Hans Joachim "John" Schellnhuber - Jedna z Apokalips Świadków Spłonięcia Ziemi: "Samospalenie". Trzeba wspomnieć, iż H.J.Schellnhuber - namaszczony i konsekrowany przez nowojorskich i londyńskich miliarderów kreator i papież Religii Klimatycznego Armageddonu (będącej jak się wydaje jedną z sekt amerykańskiego dyspensacjonalizmu, czyli chrześcijańskiego syjonizmu w postaci pogańsko-gnostyckiej mutacji chrześcijaństwa) oprócz kultu Armageddonu i religii Matki Ziemi głosi też "globalną demokrację". Nawołuje do utworzenia Rządu Światowego sprawującego władzę za pomocą Konstytucji Globalnej, Globalnej Rady i... Planetarnego Sądu (czyli Planetarnego Wymiaru Sprawiedliwości, Planetarnego Trybunału, Planetary Court).

image


image


ANEKS 2 

"Mrok szybko powiększał się. Konie Azjatów zaczęły się niepokoić, roje ptastwa spadły na ogród i z głośnym świergotem obsiadły wszystkie drzewa.

— Odezwijcież się!… — zawołał Kalipos do Greków.

Zadudniły bębny, zagwizdały flety i przy tym akompaniamencie pułk grecki zaśpiewał skoczną piosenkę o córce kapłana, która tak bała się strachów, że mogła sypiać tylko w koszarach.

Wtem na żółte wzgórza libijskie padł złowrogi cień i z błyskawiczną szybkością zakrył Memfis, Nil i pałacowe ogrody. Noc ogarnęła ziemię, a na niebie ukazała się czarna jak węgiel kula, otoczona wieńcem płomieni.

Niezmierny wrzask zagłuszył pieśń greckiego pułku. To Azjaci wydali okrzyk wojenny wypuszczając ku niebu chmurę strzał dla odstraszenia złego ducha, który chciał pożreć słońce.

— Mówisz, że ten czarny krąg to księżyc? — pytał faraon Pentuera.

— Tak utrzymuje Menes…

— Wielki to mędrzec!… I ciemność zaraz się skończy?…

— Z pewnością…

— A gdyby ten księżyc oderwał się od nieba i spadł na ziemię?…

— To być nie może… Otóż i słońce!… — zawołał z radością Pentuer.


Wszystkie zgromadzone pułki wydały okrzyk na cześć Ramzesa XIII.

Faraon uścisnął Pentuera.

— Zaprawdę — rzekł pan — widzieliśmy dziwne zdarzenie… Ale nie chciałbym widzieć go po raz drugi… Czuję, że gdybym nie był żołnierzem, trwoga opanowałaby moje serce.

Hiram zbliżył się do Tutmozisa i szepnął:

— Wyślijże, wasza dostojność, natychmiast gońców do Memfisu, gdyż obawiam się, że arcykapłani zrobili wam coś niedobrego…

— Myślisz?…

Hiram pokiwał głową.

— Nie rządziliby tak długo państwem — rzekł — nie pogrzebaliby dziewiętnastu waszych dynastii, gdyby nie umieli korzystać z podobnych dzisiejszemu wypadków…"

[B.Prus - Faraon]

wawel24
O mnie wawel24

Huomo-animal divino. Znajomość harmonii nazywa się stałością. Znajomość stałości nazywa się oświeceniem. [...]. Napięcie ducha w sercu nazywa się uporem. [...]Wiedzący nie zna udawania, udowadniający nie wie.  Nagroda Roczna „Poetry&Paratheatre” w Dziedzinie Sztuki ♛2012 - (kategoria: poetycki eksperyment roku 2012) ♛2013 - (kategoria: poezja, esej, tłumaczenie) za rozpętanie dyskusji wokół poezji Emily Dickinson i wkład do teorii tłumaczeń ED na język polski ========================== ❀ TEMATYCZNA LISTA NOTEK ❀ F I L O Z O F I A ✹ AGONIA LOGOSU H I S T O R I A 1.Ludobójstwo. Odsłona pierwsza. Precedens i wzór 2. Hołodomor. Ludobójstwo. Odsłona druga. Nowe metody 3.10.04.2011 P O S T A C I  1. Franz Kafka i hospicjum kultury europejskiej czyli nagi król 2. Platon czytany przez Simone Weil P O E Z J A 1. SZYMBORSKA czyli BIESIADNY SEN MOTYLA 2. Dziękomium strof Strofa (titulogram) 3.Limeryk 4.TRZEJ MĘDRCOWIE a koń każdego w innym kolorze... 5.CO SIĘ DZIEJE  M U Z Y K A 1.D E V I C S 2.DEVICS - druga część muzycznej podróży... 3.HUGO RACE and The True Spirit 4.SALTILLO - to nie z importu lek, SALTILLO - nie nazwa to rośliny 5.HALOU - muzyka jak wytrawny szampan 6.ARVO PÄRT - Muzyka ciszy i pamięci 7. ♪ VICTIMAE PASCHALI LAUDES ♬

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka