5 obserwujących
169 notek
82k odsłony
  1110   0

Ericius Group - apel prokuratury milczenie partii rządzącej

Opisywałem wam tuż przed wyborami jak członek Prawa i Sprawiedliwości odmówił pomocy w sprawie grupy Ericus ? 

Opisałem wam to przed prokuraturą i przed publikacją medialną.


A teraz informacje za Polską Agencją Prasową. 


Zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw finansowych i prania brudnych pieniędzy usłyszały cztery osoby w śledztwie dot. działalności tzw. piramidy finansowej Grupy Ericius, przekazała PAP we wtorek warszawska prokuratura okręgowa. Grozi im do 10 lat więzienia.

Jak poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński, podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Według śledczych, w wyniku działań przestępczych od 2016 r. do końca 2018 r. zostało poszkodowanych około 1000 osób, które kupiły obligacje spółek z Grupy Ericus o wartości od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Łączna wartość szkody wynosi około 130 mln zł. Na poczet kar i zadośćuczynień prokuratura zabezpieczyła majątek podejrzanych wart 30 mln zł.

https://www.pb.pl/prokuratura-cztery-osoby-z-zarzutami-ws-piramidy-finansowej-grupy-ericius-972356


Co ciekawsze - Zgłoszenia z podaniem sygnatury śledztwa – PO II Ds. 240.2018 przyjmowane są za pośrednictwem poczty na adres Prokuratury Okręgowej w Warszawie (00-791 Warszawa, ul. Chocimska 28) oraz mailowo: wydz.pg2@warszawa.po.gov.pl."

https://www.pb.pl/prokuratura-cztery-osoby-z-zarzutami-ws-piramidy-finansowej-grupy-ericius-972356


Zgłoszenie do prokuratury jest z - 2018 a policja wysłana w teren na podstawie doniesień. Donoszą obywatele. 

Zimą 2019 r. do śledczych zaczęły docierać pierwsze doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez zarządców spółek związanych z Grupą. Po jakimś czasie Prokuratura Okręgowa w Warszawie wspólnie z Wydziałem ds. Odzyskiwania Mienia Komendy Stołecznej Policji, zaczęli prowadzić śledztwo w sprawie oszustw w związki z emisją obligacji korporacyjnych przez spółki z „Grupy Ericius”.

https://www.tvp.info/44742256/mialy-byc-zyski-z-centrow-logistycznych-okazalo-sie-ze-to-zwykly-przekretCoś nie pasuje? Znów afera ala Amber Gold i ..... śledztwo ala Barbara Kijanko?  

Nie każdy są w stanie udźwignąć śledztwa ... nie wszyscy są w stanie udźwignąć skutki zaniechań. 

Wniosków nadal w służbach brak. 

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale